Vše, co prožíváte nyní, se vám už jednou stalo

Jen málokdo si plně uvědomuje, že ve svém dospělém životě pouze ztvárňuje pravdy, které si jako malý zapsal do své hlavy. Přišli jsme na svět s čistou hlavou a s velkou schopností se učit principům života. Ne vždy jsme ale okoukali dobré věci. Správně vedená výchova dnes neexistuje.

Dokonce i dobře míněný výchovný manévr může být dětským mozkem zapsán destruktivně.

Je tedy nezbytné vědět, co ve své hlavě vlastně nosíme. Jaké zápisy jsme si zapsali a jak se projevují v našem běžném životě. Zapsané pravdy se totiž zhmotňují ve všech oblastech a mohou mít i destruktivní charakter.

Vaše současné chování ve vztazích uložené zápisy odráží. Často nás k sobě táhne to, co je nám známé z naší minulosti, bez ohledu na prospěšnost.

Jinými slovy, dokonce, i když jste nesnášeli výbušnost svého otce nebo způsob, jakým jste na sebe vzájemně působili s dětmi na základce, můžete toto chování podvědomě opakovat či zažívat od partnera.

Následujícím cvičením získáte jistou perspektivu vaší minulosti a poučíte se z ní. Doplňte následující věty:

  • Muži jsou…
  • Ženy jsou…
  • Jestli si nedáš pozor, muž…
  • Jestli si nedáš pozor, žena…
  • Pro získání lásky musíš…
  • Láska je…
  • Vztek je…
  • Manželství je…

Jak rozumět svým odpovědím?

Když se podíváte na své odpovědi, uvidíte, co ve vás zanechalo hluboké stopy a jak to ovlivňuje vaše chování. Mnozí si stavějí nádherné zámky, aby přilákali svého milovaného, ale u vstupní brány mají napsáno něco zcela jiného. Vábí svým oblečením, řečmi, auty a kdo ví čím svého potenciálního partnera, ale zapomínají, že to, co nosí ve své hlavě, je mnohem důležitější, než to viditelné.

Jestliže žena, která touží po novém partnerovi, bude mít ve své hlavě napsáno „Muži jsou sobci“, vždy si nalezne muže, který jí tuto pravdu bude potvrzovat. A to na začátku bude určitě velmi laskavý a milý. Zapsaná pravda se žel mohla zapsat již v raném dětství při hraní na písku se „zlým“ chlapečkem.

Vždy je proto dobré se nejprve naučit pracovat se svojí hlavou. Odhalit zápisy z dětství i z minulých vztahů, které by mohly mít odpudivý charakter pro nového žádaného partnera, a pak se teprve pustit do vyvěšení vlajky na svůj hrad, oznamující vaši volnost k přijímání návštěv.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.