Můj příběh


Rád se starám o životy druhých jako o svůj vlastní.

Jsem přesvědčený, že každý člověk má nárok na skvělý život a naplnění svých tužeb a vizí.

Během jednoho sezení vám rozklíčuji podstatu vašeho problému takovým způsobem, že vám bude jasné, jak ho vyřešit.

Prožil jsem nepříliš lahodné dětství, z čehož mi vzniklo mnoho nepříjemných emočních programů, které mi později mnohokrát komplikovaly život. Když jsem na pokraji zoufalství nad svojí životní cestou objevil Emoční rovnice, jako programy ovládající naše chování a formující vše, co kolem sebe vidíme, bylo mi jasné, proč jsem právě já musel jít údolím stínů.

Již v 17 letech se ve mně probudila touha ptát se lidí kolem sebe, jak se mají a proč se necítí dobře. 20 let jsem pátral, jak je možné, že někteří, aniž by se příliš namáhali, dosahují úspěchu, a jiní, i přes veškeré své úsilí, končí vždy na místě, odkud vyrazili. Nedovedl jsem pochopit, jak je možné, že mnohé úsilí nikam nevede, a poněvadž jsem se sám stal obětí neúspěchu nejednoho svého úsilí, věnoval jsem studiu zákonitostí osobního úspěchu mnoho času.

Prostudoval jsem stovky knih, osobních svědectví a náboženských principů, abych odhalil, zda je možné najít nějakou nitku, která by mě přivedla k vysvětlení zákonitostí příjemného života a dobrého pocitu.

Při těchto pozorováních lidských osudů jsem si všiml, že to, co lidé říkají, má přímou souvislost s tím, co denně prožívají. Při konzultacích jsem začal jednotlivé výroky svých klientů zapisovat a ověřovat, zda to, co jsem zapsal, je pro ně pravdou.

70 až 95 procentech to pravda skutečně byla. Když se mi podařilo z vyprávění klienta sepsat všechny jeho výroky, bylo z nich jasné, že tyto Emoční rovnice přesně zobrazovaly jeho svět, na který si stěžoval a ze kterého chtěl uniknout pryč. Odhalení této 100% podobnosti bylo prvním světýlkem na cestě odhalování a popisování zákonitostí mozku a jeho síly.

Sestavil jsem metodu Emoční rovnice

pomáhá lidem tak, že když jim pomohu najít jejich Emoční rovnice, pochopí, že jejich svět je pouze odrazem jejich přesvědčení a ne hříčkou nevyzpytatelného osudu. Naučí se, že když jejich současný svět odráží to, co vidí před sebou na papíře, je možné změnou obsahu hlavy vstoupit do světa, který skutečně chtějí a tento svět se jim stává realitou.

Ve své hlavě jsem našel skoro 7000 emočních programů, které jsem odstranil a vymazal z neuronové mapy. Díky tomuto počinu jsem dnes šťastný člověk, realizuji svůj talent a mohu pomáhat dalším lidem s jejich nepříjemnými myšlenkami.

🕖 Zde je má historie pěkně pod sebou

 • 25 let zkušeností v oblasti koučinku.
 • Hlavní kouč a školitel společnosti MindSoft s.r.o.
 • Autor teorie Emočních rovnic.
 • Autor 2 knih Emoční rovnice a Partnerský manuál.
 • Autor motivačních CD.
 • Bývalý člen top managementu mezinárodních korporací (Microsoft, Telenor ČR, EDS, Sodexo Pass ČR)
 • V roce 2007 zapsán do knihy Who is Who.

Oblasti mého působení

 • Osobní konzultace a koučink. Napište mi přímo s pomocí připraveného formuláře zde.
 • Přednášky pro laickou i odbornou veřejnost.
 • Školení a certifikace nových koučů ve vlastní škole. Více o škole koučů najdete zde.
 • Koučink pro firemní management v oblasti leadershipu a max. potenciálu..
 • Pomoc majitelům firem znovu nastartovat svoji vizi a chod.

Firemní koučink vám sestavím na míru

Potřebujete pomoci s organizací své firmy, výběrem pracovníků, prověření svého týmu a jeho výkonu? Či hledáte pomoc pro sebe jako majitele firmy? Potřebuje vaše organizace nové pohledy, novou motivaci? Máte pocit, že jste se zastavili, a tak nějak žijete ze zaběhlého, ale nemáte šťávu a chuť pokračovat? Rád vám pomohu.

Sejdeme se spolu a probereme co vám leží na srdci. Sestavíme plán práce a uvidíte, že se vám uleví.

Rád promluvím i k vašim pracovníkům. Mé na míru sestavené burcující přednášky zvedají lidi ve firmách ze židle a nenechají je spát. Mnozí odcházejí povzbuzení a doslova vystřelení ze své komfortní zóny. Jiní zase dostanou takovou nálož motivace, že jim nic jiného nezbude než se sebou něco udělat.

Řeč trvá max 3 hodiny, aby posluchači byli stále na vlně a po dohodě může navazovat i workshop v délce 4-5 hodin pro vážné zájemce o pokračování v započaté změně.

Zájemci dostanou hutný přísun motivačních otázek a pracovních materiálů, pod jejichž tlakem budou muset udělat důležité rozhodnutí.

📣 Informace o konzultacích

Konzultační jazyky: čeština, angličtina
Cena za řeč dle délky: 10 000 Kč až 50 000 Kč
Cena za workshop k tomu: 50 000 Kč

Nejčastější okruhy mé motivační řeči:

 • Jak si zvýšit motivaci a získat novou šťávu pro práci?
 • Proč duševní hygiena přináší až 3x větší výkon?
 • Vztahy doma i na pracovišti pod drobnohledem.
 • Budování osobnosti leadera, kterého lidé chtějí následovat.
 • Jak si přeprogramovat zablokovaný mozek až k 3 krát vyšším výkonům

Mohli jste se se mnou poznat například zde:

Show Jana Krause

Aleš Kalina se stal hostem známe show. Hovořil o svých vynálezech, práce s hlavou, vydělávání peněz a odstraňování destruktivních bloků, které brání na cestě ke štěstí. Společně hovořili o možnostech lepšího životního stylu a občas se i pobavili nad koučinkovými tématy a problémy lidí. Některé trefné otázky laděné přímo na tělo, které jsou normální v této show, ukázaly na neskutečné možnosti koučinku a kapacity lidského mozku.

Podívat na celou show

Má mediální spolupráce

 • Česká televize
 • Prima TV
 • Český rozhlas
 • Odborné komentáře pro internetový portál www.prozeny.cz, www.novinky.cz
 • Odborné komentáře pro časopisy Elle, Moje Psychologie, Juicy, Jackie, Ekonom, HN, Žena a život, Lidové noviny a Zdravotnické noviny
 • Osobnost portálu Jobs.cz
 • Televize Barrandov
 • A mnohem více.

🙋 Reference mých klientů

Dobrý den pane Kalino, s odstupem času musím uznat, že Váš seminář Odhalení talentu na kterém jsem byl někdy začátkem roku 2013 má velkou hodnotu. Udělal jsem to, co jste doporučoval na semináři a mám teď ověřeno, že to funguje. Začal jsem se soustřeďovat na svůj talent a na základě toho jsem letos začal podnikat. Okamžitě se mi začalo dařit. Tímto Vám chci velice poděkovat za přínosné informace ze semináře a uznávám, že tyto informace mají velkou hodnotu a dokážou změnit život k lepšímu. Děkuji mnohokrát
Vít
Ahoj Aleši, Včera jsem odběhl s přáteli už čtvrtý Sparťanský závod. To by v roce 2006, kdy jsme začali makat na rovnicích vůbec nepřipadalo v úvahu. Jdu spát, jsem šťastný. A vzpomněl jsem si na tebe. A že by ti můj úspěch, který je i tvým úspěchem, udělal radost. Potkal jsem novou přítelkyni a vše je tak dobré, jak zatím ještě nebylo 🙂 … Prostě děkuji! „Měníš životy kámo“ – a to je hustý
Milan
Dobrý deň, pán Kalina, chcela by som Vám vyjadriť vďaku za objavenie metódy ER. Vďaka Vašej koučke Aničke Chramostovej, ktorá robí svoju prácu tak bravúrne, že sa nedá ostať stáť na jednom mieste. Jej nadšenie, vzor a odovzdanosť ma motivujú to nevzdať. Moje oči vidia svet farebne, objavujem viac a viac drahocenné vlastnosti v sebe a chcem si každý deň vytvárať pomocou metódy ER dobrý pocit zo života za každých okolností. Prijímam svoje poslanie môjho života. Milovať seba, svojich blízkych a morálnych ľudí je nekonečná výzva každého dňa. S pozdravom
Anna Stasova
Zdravím Aleši, potkali jsme se před časem v Praze na kongresu Umění být ženou. Musím vám říct, že to byl pro mne neskutečný zážitek. Některé ty přednášky byly opravdu skvělé, a to poučení z nich přišlo v pravý čas. A hlavě setkání s vámi osobně, mi dodalo odvahu udělat ten velký krok a omluvit se svému synovi. Musím vám říct, že ta úleva která nastala, to napětí které bylo mezi námi je pryč. Brečeli jsme oba dva, syn mi odpustil, cítím tu změnu i fyzicky, je mi prostě skvěle. A to vše odstartovalo setkání s vámi a chci vám za to moc poděkovat. Nevím jestli si vzpomenete na mne, já jsem ta co po přednášce přišla za vámi se obejmout a rozplakala jsem se. Mám vás moc ráda za to jaký jste člověk.
Jana
Už dávnejšie som mal všelijaké problémy, strachy no nič nezaberalo. Bežne rady typu mysli pozitívne nezaberali. Váhal som či začať spolupracovať s Alešom Kalinom a či si objednať jeho produkt. Bal som sa či to nebudú zbytočne vyhodené peniaze. No tak riskol som to a objednal som si jeho produkt. Už po prvých týždňoch sa moje strachy znížili asi o 80% a nejaké strachy a problémy úplne odišli preč. Aleš mi pomohol dosiahnuť moje ciele a ukázal mi ako môžem dosiahnuť v živote to čo chcem. Takže ďakujem za vymazanie problémov ! Hodnotím 9,8 z 10 a odporúčam aj ostatným ľuďom, pretože v produktoch sú účinné a jednoduché rady.
Marek Palčík
Krásný den pane Kalino, chtěl jsem Vám poděkovat za Vaše znalosti a za Vaše učení. S osobním rozvojem jsem začal asi před rokem a půl a prvními prameny pro mne byly knížky Sharmy a jiní podobní autoři. Ihned po přečtení těchto knih a po aplikování pár technik se mi velmi rychle ulevilo a zažíval jsem velké změny a štěstí. Po nějaké době (cca pár měsíců) začaly pocity štěstí přicházet v dělších intervalech a já jsem cítil, že mi to nestačí. Poté si moje hlavička přitáhla Vás a Vaše stránky. Začal jsem chodit na koučink a pracovat na emočních vzorcích. Nalezl jste techniku, která je pro mou logickou hlavu to pravé ořechové. Vaše techniky jsou velmi prosté a jednoduché a v tom je právě jejich kouzlo.
Pepa
Mně se k mé původní diagnoze postupně přidávaly i další: obezita, cukrovka, vysoký krevní tlak, alergie, artróza … a.j. Bylo to stále horší, postupně mi ubývali kamarádi a kamarádky… cítila jsem se sama a bezradná s děsem, kdy zase přijde deprese a panická úzkost… Stále jsem hledala a hledám pomoc v knihách, u terapeutů, u psychiatrů, studuji literaturu ale pomoc a viditelné výsledky nikde. AŽ JSEM NAŠLA VAŠE STRÁNKY!!! DĚKUJI VÁM ZA CESTU, KTEROU JSTE PRO MNĚ A PODOBNÉ ZTROSKOTANCE NAŠEL VE 4 KVADRANTECH, V PRÁCI S MOZKEM…..DĚKUJI! Denně studuji vše dostupné na Vašich stránkách… jsem z toho nadšená, stejně jako Vaši spokojení klienti ve svých děkovných dopisech Vám i Vašim koučům.
Anna
Jsem rád, že mi Emoční rovnice pomohly změnit některé důležité aspekty mého života Tím pro mě v tuto chvíli nejpodstatnějším je fakt, že už nejen že mě neobtěžují emoční vazby na bývalou partnerku, ale dokonce se to jaksi otočilo. Nepřijde mi atraktivní a prožitky s ní vnímám nyní jako nepříjemné. Na cokoli si teď vzpomenu, naskočí mi „zaplať Pán Bůh, že to nedopadlo a nezaložil jsem s ní rodinu, bylo by to peklo“. To je pro mě obrovská úleva. Asi největší, jakou jsem kdy zažil. Druhou zajímavou změnou je, že mě zastavil kolega, s nímž jsem se už několik let neviděl a řekl mi, že o mně a o mých odborných znalostech slýchává poslední dobou samou chválu. To je po těch všech pomluvách pro mě také naprosto nová a samozřejmě příjemná situace. Poslední událostí je, že jsem dostal nabídku vést několikadenní seminář pro zahraniční odborníky. Jsem v příjemném očekávání, co přijde dále. Hodila by se nějaká atraktivní učitelka angličtiny, abych se před odletem zdokonalil 🙂
Vláďa
Ahoj Aleši, často myslím na to, že Ti musím poděkovat za příjemnou změnu ve svých pocitech. Dostala jsem se na dno a jsem strašně ráda, že jsem Tě vyhledala, abych se mohla dostat zpět a výše. Je úžasné naučit se ovládat své emoce a pocity, díky
Lenka
I já moc děkuji za včerejší koučink živě…byl to pro mě zážitek … Již před pár lety jsem měla vaše CD o Emočních rovnicích v ruce a zajímala se o vaše postupy, ale opět jsem dala na reakci partnera a na vše se vykašlala. Díky včerejšku jsem na sebe zase o kousek víc hrdá… posunout se dál je pro mě nyní hodně důležité, takže jsem překonala tu trému…
Jana
Dobrý deň pán Kalina, chcela by som Vám poďakovať za všetko čo robíte pre ľudí, aj za to, že mojej dcére sa život začína uberať tým správnym smerom. Bolo to zo začiatku veľmi ťažké, ale určite to úsilie stálo a stojí za to. Viem, že ešte musí na sebe veľa pracovať, ale dokáže normálne fungovať, chodiť do školy, zabávať sa s kamarátmi apod. Petra sa ma včera spýtala či si viem predstaviť čo by bolo, keby sme Vás neboli spoznali. Tak som sa nad tým zamyslela a jediné, čo ma napadlo bolo, že by som asi už dnes ani nechcela žiť. Neviem totiž ako dlho by som sa ešte bola vedela pozerať na to, že sa moje dieťa trápi a ja jej nedokážem pomôcť. Pán Kalina, ešte raz obrovská vďaka za všetko! Verím, že sa s Vami ešte niekedy stretnem aj osobne. A tiež viem to, že zostanem Vaším dlžníkom po celý zvyšok svojho života, lebo nebyť Vás, Petra tu už dnes nemusela byť.
Maria – matka klientky
Dobrý den pane Kalino, pouze jsem Vám chtěl napsat, že jsem prožil stejný příběh jako Vy. A tento příběh je docela čerstvý. Loni na podzim jsem po mnoha dlouhodobých problémech ve firmě a taky v rodině, skončil ve velice těžkých depresích! A sebevraždu jsem nespáchal pouze proto, že mám hodnou ženu a 2 malé děti, které jsem tady nemohl nechat… Když mi bylo nejhůř, objednal jsem si Vaše DVD a CD o Emočních rovnicích a nastal v mém životě zlom! Bylo to před vánocemi a stalo se něco, co mi nastartovalo můj život. Pak mi to všechno začalo docházet. To, o čem mluvíte na svých CD a DVD. Teď je březen 2013, a já se cítím poprvé v mém životě opravdu šťastný!!! Mám obrovskou chuť ten recept na šťastný život předávat dále, stejně jako Vy.
Radek
Dobrý den Aleši, Je velice inspirativní vědět, že TO jde. Vědět, že změna je opravdu možná a že je trvalá. Pro nešťastníky, jako jsem byla já, je nesmírně povzbudivé znát příběhy lidí, kteří se dostali ze všemožných patálií a dnes žijí šťastný život. Všechny ty příběhy, reference a zkušenosti s ER jsem doslova hltala. Často se mi v emočních filmech objevují situace, kdy Vám osobně děkuji a s radostí říkám, že mi Emoční rovnice změnily život! Děkuji za Vaši upřímnost a otevřenost.
Blanka