OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Co prožíváš teď, budeš prožívat vždyckyCo prožíváš teď, budeš prožívat vždycky

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
14.10.2020

„Tvá současnost pouze zobrazuje nastavení tvé vlastní hlavy“. Vše, co prožíváme, můžeme kategorizovat do 4 oblastí. Do oblasti práce, peněz, vztahů a zdraví. Každá z těchto oblastí je pro život člověka nesmírně důležitá. Spokojenost v těchto oblastech přináší celkovou pohodu, nadšení a životní směr.

 

Naše čtyři kvadranty

Sledováním pohody ve všech čtyřech oblastech dostáváme celkovou náladu v našem životě. Každý člověk je někdy nespokojený. Důležité ale je, aby nebyl nespokojený dlouho. Pokud nespokojenost trvá déle, je naší povinností najít její kořen. Nezakopávejme nepříjemné věci pod postel v domnění, že se jednou vyřeší. Že se jednou spraví samy, nebo že na ně zapomeneme. Každá myšlenka vždy najde cestu ke svému růstu. Jsi v nějaké oblasti nespokojený?

 

Nastavení tvého vlastního mozku

Chtěl bys některé věci změnit a přitom nevíš jak? Stále se ti určitá situace opakuje dokola a ty nevíš, co s tím? Co v dané oblasti prožíváš teď, to budeš prožívat vždycky. Tvá současnost pouze odráží nastavení tvého vlastního mozku. Mozek, jako nejvýkonnější počítač na světě, je nastaven z dob našeho dětství. Obsahuje informace, se kterými pracuje. Není tedy možné, abychom s nezměněným programem  udělali jakýkoliv pokrok či životní změny.

Chceme-li se ve svém životě cítit lépe, musíme nejprve identifikovat, ze které z oblastí nespokojenost přichází, a odhalit nastavení hlavy, které nám tuto nespokojenost přináší. Jsme-li nespokojení v kvadrantu vztahů a přáli bychom si posunout svůj vztah na novou úroveň, musíme vědět, že naše minulé i současné prožitky v tomto kvadrantu jsou pouhým odrazem informací uložených v naší hlavě.

 

Projevování našeho nastavení

Máme-li nastaveno, že za lásku se musí bojovat, budeme prožívat různé variace tohoto nastavení. Máme-li nastaveno, že pro svého partnera musím být ta nejlepší, a v našem okolí se vyskytne někdo lepší než my, naše hlava začne bít na poplach. Začneme jednat výbušně, zkratkovitě, nebo se uzavřeme s nepříjemnými myšlenkami. Naše celková pohoda bude zasažena. Stejně tak i v ostatních kvadrantech, ať už jsme tlustí, nebo máme nedostatek financí, vždy jsou tyto emoce odrazem určitých vzorců.

Mnoho lidí bojuje s nedostatkem peněz a je nespokojeno, někteří naopak mají ohromné sumy peněz, a přesto jsou také nespokojení. Jiní mají úžasnou práci a podle soudu ostatních by si jí měli vážit, oni však jsou v ní nespokojení. Jiní zase práci vůbec nemají a jsou šťastní a neřeší nic. Někteří pro své zdraví stále něco dělají, jiní pro své zdraví nedělají nic a mají ho. Jednoduše planeta je plná různých příkladů, jak se naše nastavení hlavy odráží v naší bdělé přítomnosti. Ze všeho nejdůležitější je stále se cítit dobře.

 

Proč už to dávno nemám?

Mít se fajn a prožívat každý den naplno, s radostí se budit a činit, co máme rádi. Pokud tomu tak není, zeptejte se sami sebe v každém kvadrantu, kde je zakopaný pes. Napište si, co vám konkrétně brání, abyste se v něm cítili dobře. Jestliže si například nerozumíte se spolupracovníky nebo máte málo peněz, napište si všechny tyto věci pod sebe. Poté si položte otázku: „Proč už to dávno nemám?“ a „Proč už jsem nepodniknul kroky, abych tyto věci dávno měl?“ Tímto způsobem snadno odhalíte své nastavení v hlavě.

Uvedu vám příklad: Máte pocit, že v práci neuplatňujete všechny své schopnosti. To vám ubírá síly, protože víte, že byste mohli své schopnosti uplatňovat mnohem více. Položte si otázku: „ Proč už to nemám?“ a odpověď může znít: „Protože se bojím požádat o lepší místo“. „A proč se bojíš?“ Mozek vám zcela zákonitě odpoví, např. „Bojím se, že mohu být zesměšněn“ nebo „Bojím se, že mě vyhodí z práce“.

 

Emoční rovnice zapsané v naší hlavě

Tyto jednotlivé věty vám jasně ukazují nastavení vaší hlavy. Například „Projevím-li svůj názor, mohu být zesměšněn“ nebo „Nespokojenost nesmím projevovat“. Tyto jednotlivé věty představují tzv. emoční rovnice, které jsou zapsané ve vaší hlavě a určují veškeré vaše prožitky a zážitky, které v kvadrantu práce budete prožívat. Stejně tak můžete tuto metodu používat ve všech dalších kvadrantech. Nechtějte tedy bojovat proti větru.

 

Jakou máme hlavu, takovou máme přítomnost

Vezměte na vědomí, že vaše přítomnost odráží nastavení vaší hlavy a nastavení vaší hlavy vždycky bude formovat vaši přítomnost. Slibte si, že se ode dneška budete snažit vždy se cítit dobře a že se tomuto cvičení naučíte. Tak vás čeká velmi příjemný život již za několik měsíců.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.