Domluvte se s mozkem jako muž s mužem

V mozku nesedí další mé JÁ, aby posuzovalo, co se všechno kolem něj děje. Aby mi neustále poukazovalo na vše, co dělají jiní a hodnotil život probíhající denně kolem mého obličeje. Nesedí tam ani nikdo z mých rodičů, aby mě svými příkazy „měl bys“ vedli do života, o kterém si myslí, že je pro mě ten pravý a nejlepší. Nesedí tam nikdo, i když se to tak často zdá.

Máme pocit, že nám z hlavy vychází mnoho názorů, postřehů, doporučení, tužeb a tak si častokrát myslíme, že je musíme všechny poslechnout a následovat. Dokonce jsou i lidé, kteří mají pocit viny a hromadu výčitek, pokud tato doporučení a puzení ze své hlavy neposlouchají.

Mozek nejsme my

Mozek není obydlím pro další lidi, kteří byli životem vybráni, aby nám svítili na cestu. Ne, to ne. Mozek je samostatná jednotka a v ní bychom našli pouze změť neuronových buněk a propojek mezi nimi. Pokud se nám zdá, že k nám někdo mluví, není to člověk ani my sami, ale jenom osobně sám pan mozek, který si po dobu našeho života nahrál sám do sebe názory naší matky, otce, faráře i společnosti.

Je to silný stroj s miliardami výpočetních operací denně a poněvadž jsme se s ním narodili, připadá nám, že ty jeho vykalkulované řeči jsou naše vlastní názory. On je však pouze simulátorem života. Připadá nám, že mozek jsme my, ale mozek je mozek a vždy bude jenom mozek a jednou po naší smrti už ani mozkem nebude.

My jej ale denně posloucháme, jsme poplatní jeho náladám a častokrát nevíme, jak jej přinutit, aby nám posílal jenom to příjemné. Je pouze jediná cesta, jak to udělat, domluvit se s ním.

Mozku je úplně jedno, jak se cítíme

Mozku je jedno, jak jeho podsouvané myšlenky a nálady strávíte. Klidně vám bude denně říkat, že jste oškliví, k ničemu, tlustí, neschopní. Nikdy se vás ale nezeptá, jak se cítíte, že by vám poslal několik kilogramů dobré nálady navíc. On sám si vše podle svých algoritmů vyrobí a vůbec se nezajímá, zda vás jeho výplody potěší nebo ne. Prostě chrlí na vás denně mnoho svých výrobků a vy si je musíte pěkně odžít a strávit. Tomuto trávení říkáme žití.

V tomto je mozek nemilosrdný a necitlivý. Klidně vám pošle myšlenky na smrt a vy sám se pak s nimi musíte nějak poprat. Denně posílá lidem destrukce, že je všechno k ničemu, depresivní sekvence bolestivých myšlenek zmaru. On sám, poněvadž je jenom shluk neuronů a není sám člověkem, nemá z vyrobeného myšlení žádnou bolest ani radost. Vše si musíme odžít my sami, majitelé této zázračné skřínky.

Domluvte se se svým mozkem, jinak vás převálcuje

Jedinou cestou, jak si v tomto životě udělat ve svých dnech pohodu, je se s ním domluvit.

A já jsem přišel, jak na to:

 1. přestaňte s ním ještě dnes bojovat o svá práva, zastavte veškerý boj
 2. přijměte situace přesně takové, jaké jsou
 3. zklidněte se, zrelaxujte
 4. vyčistěte mu stará data
 5. udělejte si s ním dohody
 6. orientujte se jen na pozitivní emoce lásky, klidu a pohody
 7. Lidé stále říkají, že život je boj. Mají pocit, že stále musí proti něčemu bojovat, že nic nepřijde zadarmo. Jsou nespokojení a „remcají“ na všechno. Pokud něco není podle jejich představ, okamžitě upadají do kritiky, odsuzování a boje. Vy s tímto okamžitě přestaňte. Těmito postoji dáváte najevo, že vše, co jste si doposud vytvořili, je špatně. Vždyť každý den byl váš a vy sami jste si vytvořili přesně to, co nyní vidíte. Stěžováním si a nadáváním dáváte svému mozku najevo, že co vytvořil pod vaší taktovkou, je špatně. To ale blokuje jeho kreativní funkce. Pokud mu dáváte najevo, že co udělal, je špatně, nerozumí tomu, poněvadž vše, co dělal, dělal podle dat v sobě uložených.
 8. Pokud přestanete kritizovat, přijměte vše kolem sebe jako váš dobrovolný výtvor. On přece je váš. Nikdo vás do vytvoření vašeho okolí, blízkých a práce nenutil. Jste svobodné bytosti a svobodně jste si vše vytvořili tak, jak to dnes vidíte. Tak to tak přijměte jako své vlastní, i když se vám to nelíbí.
 9. Pokud nejste v klidu, jste roztěkaní. Mozek pouze v klidu a ve zklidnění a relaxaci uvolňuje své poklady.
 10. Mozek pracuje pouze s tím, co má ve své paměti uložené. Pomozte mu se zbavit odpadu, bolesti, negativního programování emocí. To se dělá pomocí Emočních rovnic. Tím ozdravíte jeho denní činnosti a bude se vám lépe dýchat.
 11. Mozek rád přijímá dohody jako: „Dokud nevydělám svůj první milion, nevzdám se“ nebo „Dokud nezhubnu 10 kg, budu podnikat kroky ke snížení váhy“ nebo „Dokud žiji, svých tužeb se nevzdám“.

Dokud budete ve válce proti svému světu, plní kritiky a uspěchanosti, svůj svět nezměníte. Váš svět je přesně takový, jaký ho dnes vidíte a to, jak ho vidíte, je závislé na tom, jak vám to váš mozek překládá. Abyste mohli změnit to, co se vám nelíbí, nechoďte s mačetou v ruce. Vyhlaste mír a ono to díky obrovskému výkonu mozku a zákonitostí daných od počátku světa začne jaksi proudit samo.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.