OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Geniální mozek jako superpočítačGeniální mozek jako superpočítač

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
21.4.2015

Už jste to možná někde četli nebo se tato informace k vám dostala jinou cestou. Já jsem vždy podobným druhem posunu současných technologií a výzkumů šokován.

Současný sestavený superpočítač zvládne skoro 1 200 000 000 000 000 (milion miliard) operací za jednu sekundu. Co se za tímto číslem skrývá? Ke stejnému výkonu byste potřebovali skoro 100.000 notebooků. Pokud byste je naskládali na sebe, dosahovaly by do výšky 2,4 km. Celá dnešní populace na Zemi (6 miliard lidí) by musela pracovat s kalkulačkou rychlostí jeden výpočet za sekundu po dobu 46 let, aby provedli stejnou práci jako tento superstroj za jeden den.

Vše se tak rychle vyvíjí, že pokud bychom stejný výpočet nějakého fyzikálního jevu, který tento počítač zvládne za jeden týden, prováděli na strojích v roce 1998, bylo by k tomu potřeba 20 let. Počítač má 80 terabajtů paměti a zabírá prostor jako 288 domácích chladniček na 557 metrech čtverečních. Má v sobě 91 km optických drátů a váží 227 tun.

K čemu se tyto supermašiny nejvíce používají? Ty nejrychlejší k vojenským simulacím jaderných výbuchů a dále pak k různým předpovědím počasí a dokazování fyzikálních jevů.

Věda tvrdí, že lidský mozek ani tímto strojem nebyl ještě překonán. Dle odhadů pana Dharmendra Modhay, šéfa výzkumného týmu IBM, dokáže mozek zpracovat ještě 38 krát více operací za vteřinu a disponuje 3581 terabajtů paměti (v současných počítačích máme kolem 4 gigabajtů). V roce 2011 by se mohlo podařit sestrojit superpočítač ještě s 20x větším výkonem a snad v roce 2018 by se věda mohla dopracovat k podobnému výkonu jako nosí každý člověk v hlavě. Nejvýkonnější český počítač je 9500 krát pomalejší než naše šedá kůra mozková.

 

Síla našeho mozku

Mozek toho má docela dost na práci. Vyhodnocuje vjemy ze svých tělesných senzorů, kterých je místy i 100 na jeden centimetr čtvereční. S jejich pomocí řídí celé tělo, jeho teplotu, trávení, regeneraci, takže se o to nemusíte starat a klidně si po dobrém obědě sednete k televizi a vychutnáváte si svůj nový film. Kdybyste se ale museli o vše, co jste si do žaludku napěchovali, postarat, aby se správně natrávilo, odvedlo se na patřičná místa atd., již byste neměli na svůj seriál vůbec čas ani myšlenky. Mozek všechny tyto operace dělá za vás a je jich ke zpracování v řádech miliard.

Jenom naše oko přenáší při pozorování asi milion bitů dat za sekundu. Abychom tedy měli pocit, že něco vidíme, musí mozek na tyto informace, i při právě probíhajícím trávení, dýchání, regeneraci, oběhu krve mít dostatek volných kapacit.

A to nejsme zdaleka u konce. Přicházejí další proudy informací od hmatu, čichu, chuti a sluchu. A to jsme stále u vjemů smyslových. A co ty mimosmyslové jako například intuice? A do toho se jdeme projít a potkáme krásnou ženu či muže. Najednou mozek začne posílat emoce lásky, citu a budoucího prognózování, jaké by to asi s tímto člověkem bylo. Informací ke zpracování je snad nekonečně mnoho a lidský mozek se od narození nezastaví. Jeho sílu si nejlépe uvědomíme na schopnosti se naučit mateřský jazyk v době, kdy o světě nevíme vůbec nic.

 

A pojďme k jeho dalším funkcím:

1.    Simuluje naši budoucnost – je schopen z informací, které má uložené v paměti, předpokládat, co by se nám mohlo všechno stát. K tomu ale nepoužívá nic jiného než data uložená z celé doby našeho žití. Důkazem této funkce jsou mnohé katastrofické scénáře mnohých z nás. 95% z nich se nikdy nestane, a přesto jsou nám mozkem servírovány jako dokonalá pravda.

2.    Předkládá různé nálady – již ode mě víte, že veškeré lidské prožitky a hodnocení jsou kalkulovány mozkem na základě přesných výpočtů a srovnávání dat. Žijete téměř denně ve stejném světě, a přesto na něj máte každý den jiný pohled. Čím to je? Za vším stojí váš superpočítač. Kalkuluje, srovnává, hodnotí každý jev a vaše nálada je pouze vykalkulovaný vršek ledovce všech jeho výpočtů.

3.    Ovlivňuje vaše okolí – pracuje na sestavení kulisy, ve které prožíváte a budete později prožívat svůj život. To, co vidíte, je předem propracovaný model vašeho vidění světa. Důkaz: všichni žijeme na oko ve stejném světě a přitom z něj každý má odlišné dojmy. Vytváříme si různá jeviště a v nich prožíváme své pravdy. Za vším ale stojí náš mozek. Dle dat uložených v hlavě připravuje naše budoucí dění, aby si všechna v sobě uložená data potvrdil, zda jsou stále pravdivá.

4.    Telepaticky komunikuje s dalšími mozky a centrálním věděním universa. Důkaz: určitě jste zažili, že se vám změnila nálada okamžitě po příchodu do nějaké místnosti. Jako byste vycítili rozpoložení ostatních, které vás okamžitě ovlivnilo. Vědmy a proroci mají mozek nastaven na čtení budoucího. Jsme schopni vidět za oponu a dopředu být informováni o nadcházejících jevech. Tyto jevy jsou již předem známy a člověk se je pouze učí číst.

 

Operační systém mozku

Podobně jako počítače mají svá Windows, má i lidský mozek svůj základní řídící software a teprve pak se do něj nahrávají další programy jako mateřský jazyk, čtení, psaní, emoční projevy, sportovní um atd. Tento operační systém ještě nebyl mozku ukraden. Je tak složitý, že současná věda jej nedokáže přepsat do jazyka počítače. Intenzivně se na tom pracuje a prý je hotovo teprve 5%. Jakmile se to podaří a přidáme k tomu výkon nových superstrojů, dostane lidstvo do rukou první umělý model inteligence. Bude si moci prohlédnout, jak to vlastně vypadá, když se rozčílíme a když své milé přineseme květinu. Pouze ta velikost stroje bude neúměrná. S tím si ale lidstvo hravě poradí. Vždyť komu by se ještě nedávno snilo a současné velikosti notebooků…?

 

A nyní to úžasné

Víte, co se stane, když vezmeme vaše Emoční rovnice a nahrajeme je do tohoto stroje? Na obrazovce uvidíte projekci svého dne. Uvidíte své chování a budete si jej moci programovat. Tak třeba do počítače vložíte náhodného chodce, který vám ukradne tašku. Počítač vám přesně vygeneruje vaše chování po dobu třeba 5 měsíců. No a pak si to můžete zkusit i na hezkých ženách. Necháte si počítačem navrhnout různé typy žen a pak jej necháte vykalkulovat vaše emoce a chování. Podíváte se, zda si nějakou neoblíbíte natolik, že začnete pochybovat o té své. (Raději tedy k těmto simulacím choďte sami).

Dokonce si budete moci nechat vyrobit partnerku podle svých představ. Počítač vám přesně vygeneruje člověka, který svojí vizáží a emočním nastavením bude nejlépe splňovat vaše požadavky k maximální spokojenost obou.

 

A pojďme ještě dále

Nyní vezmeme Emoční rovnice všech lidí v ČR a nahrajeme je do tohoto počítače a zadáme mu: „Vygeneruj všechny možné kombinace, které mohou nastat pro můj život a přelož je na obrazovku“. Víte, co uvidíte? Svůj život den po dni až do své smrti.

Při dostatečně velkém výkonu stroje bude možné sestavit model všech lidí v Česku, čímž dostaneme prognózu budoucnosti celého našeho národa, ale pouze pro případ, že bychom v Evropě byli sami. Takže bychom museli vydolovat všechny Emoční rovnice ze všech žijících tvorů na světě, zadat je do počítače a nechat jej přechroustat všechny kombinace tak dlouho, dokud nám nevypadne další den na planetě Země.

K tomuto bychom ale potřebovali mnohonásobně větší výpočetní výkon. Na to již jeden elektronický mozek nestačí. I tam se ale lidstvo jednou dostane a pak již nebude nic tajemné. Úžasná doba a není zase tak daleko!

Pokud toto dokáže jednou udělat člověk, zkuste si představit, jak velký výkon musel být potřebný k prognóze funkčnosti celého vesmíru? Pokud někdo tento výkon uměl využít, je pro něj sestavení modelu celé lidské budoucnosti mávnutím proutku. A model budoucnosti existuje, jinak by z něj ti citliví nedokázali číst.

Zdá se vám to nemožné? To si před vámi říkali všichni…

 

 

 

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.