Hypotéka pečetí vztah

Dnes jsem prohodil pár slov s jednou mladou servírkou a po chvilce jsem si dovolil do ní  malinko rýpnout: „Tak co, jak se vám vede ve vztahu?“ odpověděla: „Ale jo, dobře, máme hypotéku a nový byt, tak i kdyby něco neklapalo, už to musíme vydržet (úsměv). Ten můj má firmu a daří se mu a já dobrou práci, tak už se s životem nějak popereme.“

„Opravdu?“, odvětil jsem, a co když vám ten vztah přestane fungovat? Co když zjistíte, že by byl někdo lepší?“ „Tak to budeme muset nějak skousnout, cesta zpět již neexistuje“, dozvěděl jsem se s hutnou dávkou přesvědčení.

Kde mají jistotu, že jim vztah vydrží?

Po rozhovoru jsem se mírně orosil a popřál mladé dvojici mnoho štěstí. Stále mi však nebylo jasné, kde berou takovou jistotu, že jim jejich vztah vydrží, aniž by si prověřili svoji kompatibilitu, jsou ochotni se zavázat finančním břemenem na 20 let a vsadit střechu nad hlavou, že se nikdy nerozejdou a že jim vše bude fungovat podle jejich představ. Vcelku odvážný krok v době, kdy statistiky ukazují, že se 52% dvojic oddaných ve svatební síni, sejde u rozvodového právníka. Jejich velká láska se rozplynula, přestala existovat!

Prověřen praktickými metodami

Každý vztah totiž musí být prověřen nejen dobou, ale i praktickými metodami. I když se nám zdá, že láska samotná je již dostačujícím důkazem (máme se přece rádi, tak co nám brání), ukazuje se, že toto zdání může být zavádějící. Mladí tvrdí, že jim jejich láska stačí, ti starší si přejí, aby se mohli vrátit o 20 let a partnera si řádně prověřit.

Pokud během života poznáme, že jsme s partnerem nekompatibilní, či nám sexuální barometr ukazuje hodnoty pod 7.5, máme co dělat, abychom po zbytek života zůstali věrní a měli chuť se svým kdysi milovaným trávit svůj volný čas. Mnoha lidem se pak stane, že buď oni objeví někoho lepšího, či jim druhá strana oznámí, že jsou již druzí a rozkol vztahu je neodvratný.

Lidé, nepoučení jak budovat správný a dlouhodobý vztah, si myslí, že existence lásky je již důkazem schopnosti vztahu existovat navěky. A není divu. Veškeré naše chování je formováno našimi vychovateli a jejich chování zase jejich vychovateli a jejich chování opět jejich vychovateli. A pokud jednotlivé zděděné principy chování seskupíme, dostaneme rodovou příručku k výběru partnera. Pokud v ní zalistujeme, zjistíme, že rozhodující vliv měla církev a majetek rodů.

Rozvedeš se a jdeš do pekla

Církev skoro 2000 let učila: „Máte se rádi, tak se vezměte“, ale když vztah nefungoval, rozvod zakazovala pod hrozbou uvržení do pekla. Nikdy však neposkytla mladým účinné metody, jak si partnera vybrat a vztah prověřit. Díky dlouholeté slepě přejímané ideologii dnes 93% vztahů neodpovídá představám partnerů a rozvody plní soudní síně.

Zlepšování toho, co nefunguje

Vztahy budou ještě muset projít revolucí. Co nefunguje, bude se muset zlepšovat. Když nefunguje motor auta, auto nejede. Když nefunguje vztah, jeho účastníci se trápí i několik desítek let. Budeme se muset naučit, jak své vztahy správně sestavovat a jak připravit hezký domov pro nové generace. Neznalostí vztahových pravidel se řítíme do pekel a ještě si přitom myslíme, že děláme dobře.

Všichni mladí, co si na sebe vzali hypotéky, mají můj obdiv. Zavázali se na 20 let, že budou schopni splácet, a stihli natolik poznat svého partnera, že se s ním rozhodli uzavřít finanční závazek a vsadit střechu nad hlavou.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.