Jak vydělat a udržet si peníze?

Na světě nepochybně existují důležitější věci, než jsou peníze, ovšem ani důležitost finančních prostředků bychom neměli podceňovat. Ačkoliv se mnohdy může zdát, že vydělat peníze, ušetřit je nebo zhodnotit je velice obtížné, není tomu tak. Stačí jen vědět, jak na to.
 

Jak vydělat peníze a udržet peníze?

Můžete spoléhat na to, že vyhrajete v loterii, že vám vzdálená bohatá tetička odkáže celý svůj majetek nebo můžete vstát z gauče a konečně začít něco dělat. Chcete-li totiž peníze rozmnožit, musíte nejprve nějaké mít.
Je možné, že hned na začátku nenajdete práci, která by vám zcela vyhovovala a jakou byste si představovali. Pokud však nemáte jiný finanční příjem, nebojte se takovou „nevhodnou“ práci přijmout, protože nějaká práce je pořád lepší než žádná. Nové zaměstnání berte jako takovou přestupní stanici.Mezitím se ve volném čase věnujte tomu, co vás baví, vzdělávejte se, pracujte sami na sobě.
 

Jak vydělávat hodně peněz

Možná budete překvapeni tím, že chcete-li vydělávat hodně peněz, nemusíte vždy trávit v práci dvanáct hodin denně sedm dní v týdnu. Soustředit se však musíte na to, abyste dělali to, co vás opravdu baví a v čem jste opravdu dobří. Pokud budete dělat práci, která pro vás není nudná a únavná, ale spíše zábavná, inspirující a naplňující, zvýšíte tím své šance na úspěch a můžete očekávat i větší finanční ohodnocení.
Toužíte vydělávat více peněz? Pak se v první řadě zamyslete nad tím, co vás baví a proč. Zrekapitulujte si, co jste v daném oboru či oblasti v minulosti dokázali, jaký jste z toho měli pocit a především, zda vás daná činnost bavila a vnitřně naplňovala. Ve chvíli, kdy najdete něco, co děláte rádi, v čem jste dobří, a čemu máte chuť se věnovat, máte z poloviny vyhráno.
 

Jak ušetřit peníze

Způsobů, jak ušetřit peníze, je jistě celá řada. Můžete se přestat stravovat v restauracích, místo koupele se sprchovat, omezit dobu telefonických hovorů nebo místo auta začít používat městskou hromadnou dopravu.
Obecně však platí, že by člověk nikdy neměl utratit více, než vydělá. Naopak, ze svého příjmu by si měl každý měsíc dávat desetinu svého příjmu stranou a tu poté investovat. Když dá člověk stranou devět desetin výdělku k zajištění existence, zjistí, že zbytek může investovat, bez toho, že by to ohrozilo způsob života, na který si zvykl.
Určitě se také vyplatí mít železnou rezervu pro případ neočekávaných událostí. Železná rezerva by měla být tak velká, aby člověk mohl žít stejným stylem jako dnes tři až šest měsíců a za celou tu dobu se o peníze vůbec nemusel zajímat. Mělo by se tedy jednat zhruba o polovinu ročního příjmu.
 

Jak investovat peníze

Koupě zlatých cihliček nebo uměleckých děl? Pokud nejste zarytým fanouškem drahých kovů nebo umění, pak bude určitě vhodnější, nakoupíte-li za své peníze aktiva, která dokážou produkovat příjmy. Kupte např. dům nebo byt, pronajímejte ho a každý měsíc získávejte peníze od nájemníků. Tímto způsobem získáte nejen peníze, ale i určitou finanční svobodu, neboť aktiva přinášejí zisky a pracují za člověka.
Koupit samozřejmě můžete i cokoliv jiného. Pokud ale nejste profesionál, určitě se vyplatí plánovat a své záměry konzultovat s nezávislým finančním poradcem.
 

Kam uložit peníze

Je jen na vás, kam své peníze uložíte. Určitě se však při ukládání peněz vyplatí myslet na to, jak dlouho své peníze nebudete potřebovat. Podle toho je totiž pak můžete ukládat do takových produktů, u kterých je rozhodující délka trvání investice.
Pro krátkodobý horizont do jednoho roku se vyplatí uložit peníze např. na spořící účty, pro střednědobý horizont v délce jednoho až pěti let se hodípodílové fondy, pro dlouhodobý horizont delší pěti let jsou vhodné např. akciové podílové fondy nebo akcie.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.