Láska i cit jako past – Je váš vztah časovaná bomba?

Mnozí si myslí, že kde je láska, je již vše vyřešeno. Byli jsme v tom naučeni.

Zdoláváni přívaly lásky a citu se kolikrát dostaneme do různých vztahů, abychom pak později zjistili, že se nám staly vězením i peklem. Láska, patrná na počátku, je kdo ví kde a my jsme se ocitli v jednom bytě s partnerem, se kterým si nemáme co říct a kdyby jenom to. V mnoha případech jsme jeho reakcemi iritováni a vysáváni až do morku kostí.

Při svých vyjížďkách na kole často pozoruji kolemjdoucí páry. Většina těch, kteří jsou nad 35 let, již nosí ve svých očích pohaslá světélka naděje, že jejich partner bude zase jednou takový, jaký byl kdysi. Kam se poděla ta horlivá a svůdná láska? To nadšení, jenž dávalo popud ke skládání básní? Je to vůbec možné, že i tak velká emoce, jako je láska, může pohasnout? Ano, je. 

Víte, že v ČR je 52% rozvodovosti?

Žijeme v národě s 52% rozvodovostí a myslíte si, že tyto rozvádivší se páry na počátku neměly lásku? A podívejte se na staré manžele nad 60 let?

Pozorujte jejich obličeje. Svraštělé, bez zájmu o druhého, většinou pomalu jdoucí ani ne vedle sebe. Každý sám, na svou vlastní pěst. Na počátku krásná láska a cit se rozplynuly, aby jim zůstaly jen vzpomínky na kdysi krásné zážitky. Ach jo, povzdychnete si, jak je to ale možné?

Prozradím vám svůj objev, který jsem u svých klientů po dlouhodobé praxi statisticky vypozoroval

TIP: Nenechte váš vztah dojít až k rozvodu! Začněte na něm společně pracovat a předejděte rozpadnutím vztahu. V mém záznamu semináře Jak najít a udržet partnera se naučíte jak na vašem vztahu pracovat průběžně.

Znáte pravidlo 70% na 70%?

Mnou dokázaný zákon říká: ti, kteří se dohodli na vztahu, mají 70 % Emočních rovnic shodných. To znamená, že kdyby si oba našli své Emoční rovnice, tak  70 % budou jako ty, které v jejich hlavě vyvolávají stejné emoce.

Pokud je toto pravda, musí mozek při výběru vhodného partnera nabízet pouze ty varianty lidí, se kterými si hledající jednou potvrdí pravdivost tohoto zákona. A jak mozek dává člověku najevo, že by ten či onen byl pro vztah vhodný? Začínáme cítit náklonnost, osoba se nám líbí, voní nám, obdivujeme její styl řeči, sexuálně nás vzrušuje a prohlubuje se nám láska.

Tak to bylo na počátku, až na drobné výjimky, u všech párů. Co se jim ale během života stalo? Počáteční euforie zmizela. To již ale mají na krku děti, hypotéky a rodinné povinnosti. Dostali se do pasti, ze které se těžko jednou budou chtít dostat ven.

A tak kola společnosti melou a melou. Náctiletí se nechávají unášet láskou a vzrušeni plní přesvědčení prohlašují, že si udělají mnohem hezčí vztah, než viděli doma, aby pak později zapadli do těch samých stereotypů, které prožívali kdysi doma.

Láska a cit jsou pouze lákadlem, jakýmsi vnadidlem, aby si dvojice nakonec dokázala pravdivost mého zákona. Nevěříte? Tak poslouchejte. 

TIP: Zmizela vaše euforie ve vztahu? V mé knize Partnerský manuál se naučíte jednotlivé metody jak váš vztah zpět posunout do výšin. Začněte s tím teď hned!

Příběh z praxe

Jeden z mých klientů (42 let) se ke mně objednal s problémem nezkrotitelné žárlivosti. Svůj problém popsal asi takto:

„Mezi mnou a novou partnerkou plane obrovský plamen lásky. Máme se tak rádi, že chceme spolu stále být. Každý víkend jezdíme po Evropě a naše láska nezná meze. Mě ale tolik trápí strach, že o ni přijdu nebo že mi ji někdo přebere, že jí kontroluji všechno. Ona o tom neví a mě to velmi trápí.“

Za několik měsíců jsem klientovi pomohl odstranit tyto nepříjemné myšlenky žárlivosti a on se oddal krásné lásce. Za několik měsíců mi volal a s hrůzou v hlasu mi oznamoval, že jejich láska postupně mizí, partnerka je těhotná a on je v koncích.

Začali jsme pracovat na jeho Emočních rovnicích, abychom později zjistili, že jeho minulý i tento nový vztah musely skončit podobně. Jeho vztahové rovnice byly tak destruktivní, že si nemohl k sobě získat partnerku, se kterou by dokázal cokoliv jiného než právě to, na co si nyní stěžoval. Prostě 70 % Emočních rovnic museli mít podobných a tyto rovnice se jim začaly v jejich denním partnerském životě potvrzovat. 

Nepodlehněte klamu vlastní hlavy

Co je pak láska a náklonnost? Musím konstatovat, i když jsem tomu zpočátku nevěřil, že jsou pouhým výpočtem mozku. Mozek jako superpočítač s 38 miliony trilionů operací za sekundu je odpovědný za všechny druhy našich emocí. Celý svět je takto nastaven. Vše je pouze jeden velký výpočet a to, co vidíte, je jedna velká rovnováha miliard drobných jevů.

Člověk je součástí tohoto kolosu a je mu plně poplatný. Žije denně podle stejných zákonů a to, že jim nerozumí nebo o nich vůbec neví, nemá vliv na jejich působnost.

Pokud jste tedy v minulých vztazích byli neúspěšní a najednou potkáte někoho, kdo se zdá, že to konečně bude ten pravý, nepodlehněte klamu vlastní hlavy. Cítění lásky ještě nemusí znamenat nic dobrého.

Začtěte se do mé knihy Partnerský manuál a začněte posouvat váš vztah do výšin.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.