OHODNOŤTE ČLÁNEK:
4.1.2018

V poslední době se dává velká důležitost věcem, které jsou vidět, a málokdo se zabývá neviditelným. Když to nevidím, nemůže to přece existovat. Kdo tvrdil, že se zaobírá neviditelným, byl téměř okamžitě považován na divného a ve vědecké obci za ne příliš důvěryhodného. Chceme viditelné a měřitelné důkazy – ty jsou přece důležité a podstatné.

 

Výzkum jde jiným směrem

Současné trendy však ukazují, že výzkum se začíná ubírat i jinou cestou, cestou zkoumání toho, co není možné vidět, a přesto se zdá být ovlivnitelné. Jak uvedl časopis GEO, je mnoho oblastí, kde stav mysli měřitelně ovlivňuje výsledky zdravotní, pracovní i sportovní.

Zdá se mi, že společnost, která byla po celá staletí ovládána idealizmem a touhou zalíbit se božstvu, se s rozvojem vědecko-technické revoluce přeorientovala na zveličování lidství a výsledkem je výhradně materiální zaměření. Tato materialistická rebelie však již brzy skončí a nahradí ji kompromis mezi oběma směry, očištěný od „dobře myšlených“ přídavků církevních hodnostářů i současných bohatých nepoctivců, sledujících pouze vlastní zisk.

Církev postupně ztratí svůj vliv, poněvadž lidé již dnes hledají jiné spojení s neviditelným a současní chamtivci a válek chtiví vládci brzy ztratí svůj vliv také, jak je již vidět na pádech i tak velkých institucí jako je AIG, Lehman Bros a Merrill Lynch. (Pro neznalé uvádím, že AIG byla nejlépe hodnocená finanční instituce na světě).

 

Svět je dnes lehce zranitelný

Svět je dnes díky finanční i obchodní propojenosti stále lehce zranitelný a jeho rádoby silné pilíře stojí na písku. Obrovské rozpory mezi světadíly se musí postupně srovnávat, lidé budou k sobě hledat nové cesty a dnes nebezpečné obavy vzbuzující kulturní rozdíly se začnou stávat výhodou. Budoucí generace již nebudou následovat přízemní cesty svých dědů – bojuj, válči, utrhni pro sebe, zabij. Raději se naučí mírumilovné koordinaci tak, aby společné myšlení na Zemi vedlo ke sdílení rozdílů.

Jenom blázni si myslí, že je na Zemi nedostatek, a hrnou pouze do svých stodol. Je totiž všeho dost, i když to zatím není vidět. A není to vidět, protože vše, co vidíme, se generuje z toho, co nevidíme, a to je naše mysl. Obsah naší mysli a způsob našeho myšlení vytváří naši zkušenost se světem, do kterého se každé ráno probouzíme. Mysl, jako zatím neprobádaný nástroj lidského vědomí, je mnohem silnější generátor reality, než si kdokoliv doposud uvědomoval. Zůstává nepovšimnutá, a my si jejího vlivu během života ani nestihneme všimnout. Myslíme si, že prostředí, ve kterém žijeme, je ovlivňováno kdečím, jenom ne námi, z čehož pramení neustálé reptání a stěžování si na všechno. V lebce skrytý mozek se celou tu dobu zdá uklizený a bez síly, opak je však pravdou. Právě on je původcem všeho, na co si stěžujeme.

 

Mozek sbírá veškeré informace

Mozek si během života nashromáždil tisíce vzorců chování, názorů, postřehů a ty, díky svým energiím, zcela bez našeho souhlasu vytváří naše okolí. Zdá se to jistě jako nemožné, ale podle mých pozorování tomu tak je. Lidé nemají vůbec ponětí, co ve svých hlavách nosí, a není to ani možné, aby měli. Kdo by si taky pamatoval, co kdy kde viděl a slyšel, když mu byl jeden rok. Mozek však i v tomto věku byl nesmírně aktivní. Dokonce aktivnější, než je dnes. Neuvědomování si těchto zápisů ale nemá vliv na tvořitelskou sílu hlavy.

Svět je pro všechny stejný, každým je však vnímám jinak. Mozky všech lidí jsou fyziologicky stejné, svým majitelům však zprostředkují různé prožívání světa. Je to proto, že každému jeho mozek zobrazí svět podle jeho vlastních programů. Takže uvědomme si:

  1. Obsah vašeho mozku se vám zrcadlí ve vašem světě
  2. Váš způsob vnímání vašeho světa je dán obsahem vaší hlavy

 

Stěžujete si na svět, ve kterém žijete?

Pokud tedy toužíte po lepším světě, nestěžujte si právě na ten svět, ve kterém žijete. Je to totiž váš svět, vy jste si ho dobrovolně vytvořili a kdysi jste si ještě mysleli, že ho tak mít chcete. Byla to právě vaše dobrovolná rozhodnutí, jež vás přivedla právě tam, kde nyní jste. Zkuste se přenést na novou úroveň. Stěžování si na přítomnost vás nikam neposune, generuje mnoho nepříjemných emocí a ubírá sílu. Zkuste toto:

  1. Vyjmenujte si a napište tři věci, které vám přinášejí nepříjemné pocity a které byste chtěli změnit.
  2. Posuňte se o dva roky dopředu a představte si pro sebe příjemnou situaci, jakoby to staré, popsané již neexistovalo. Postupně pro každou věc zvlášť.
  3. Tento emoční film si zapište do slov a upravte si jej tak, aby žádné slovo při jeho čtení nevzbuzovalo zápornou emoci a myšlení typu „To se nemůže stát“.
  4. Takto vyladěný film si každé ráno přehrávejte (představujte) po dobu alespoň jedné minuty. Pokračujte v přehrávání každý den tak dlouho, dokud nebudete mít pocit, že se vaše představa jednou uskuteční.

Stejně jako se vám zobrazovaly staré nepříjemné věci, začnou se vám s novým obsahem hlavy zobrazovat ty příjemné. Pokud vás tento článek oslovil, doporučuji vám své další produkty zde >>>

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.