OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak vyrobit z pesimisty optimistuJak vyrobit z pesimisty optimistu

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
11.1.2018

Už jste jistě potkali v životě nějakého morouse, věčně protivného a zapšklého člověka. V jeho blízkosti se necítíte dobře. Je jako černá díra, která pohlcuje veškerou vaši snahu o cokoli hezkého. Možná i vy se někdy ocitáte na temné straně a připadáte si úplně stejně. Topíte se v negativních pocitech a čím hlouběji se propadáte, tím více podléháte dojmu, že náprava není možná.

 

Je vůbec možné stát se optimistou?

Samozřejmě že je. Nebudeme přece mlátit prázdnou slámu. Kdybyste ve svém nitru nevěřili, že to lze, ani byste tento článek neotevřeli. Takže zásadní otázku máme zodpovězenu.

Proč jsem si tím tak jistá? Mé životní zkušenosti mě neustále přesvědčují, že pravda hlásaná mnoha moudrými lidmi v dějinách naší Země je nesmírně jednoduchá a vždy stálá. Jaká je to pravda? Vše, co má předek, má i zadek. Umíte-li klesat dolů, umíte stejně dobře stoupat vzhůru. Jedno nikdy není odděleno od druhého. Je to svět duality, ve kterém žijeme. Obě strany jsou součástí celku (dobro a zlo, teplo a chlad, muž a žena). Znáte symbol jin a jang? Vyobrazuje dva protipóly tvořící jeden dokonalý harmonický celek. Černá a bílá ovšem nikdy nejsou statické. Jsou neustále v dynamickém pohybu. Neustále se jejich poměry mění, přičemž jeden VŽDY obsahuje zárodek druhého (přesně toto symbolizují malé tečky opačných barev). Povaha života je proměnlivost. Život neumí být nečinný. Co je statické, to umírá. Co je v pohybu, to žije.

 

Proč se úpadek jeví tak jednoduchý a růst tak složitý

Svůj život si tvoříte v každém okamžiku. Je třeba mít se na pozoru a nepřetržitě mít v hledáčku svůj cíl a jít za ním. Jakmile začnete být nečinní, začnete uvadat. Jsme opět u podstaty života. Zůstáváte-li stát jako solný sloup, přestáváte žít. Život chce, abyste se stále projevovali, abyste byli aktivní. Pokud stojíte, váš cíl se vám stále vzdaluje. Váš cíl je jako život sám – stále v pohybu.

 

Je život zkouškou otrlosti nebo snad očistcem?

Ano i ne. Obě odpovědi mohou být správné. Záleží jen na vašem přístupu. Vy jste tvůrcem svého života. Život vás vaší bolestí jen upozorňuje, že se vychylujete ze své dráhy. Že je třeba poupravit směr, přidat nebo ubrat plyn. Nepříjemné pocity jsou zde jako motivace ke zlepšení. Život vás tím popostrkuje k tomu, co ve skutečnosti chcete. Neposloucháte-li pozorně, umí vás život i pořádně proplesknout. Pokud ignorujete všechna upozornění, která dostáváte, a neděláte nic, dojdete až k záhubě. Vždy je to vaše vlastní volba. Zde se lehce dotýkáme náboženství a tolik pokládané otázky, jak může Bůh, který je dobrý, dopustit všechno to zlo? Protože vás bezmezně miluje a dává vám možnost svobodně se rozhodnout. Vždy vás vede dobrým směrem. Naučte se poslouchat a začnete to vnímat sami. Začněte konečně pořádně naslouchat svým pocitům.

Vím, jak těžké může být vyhrabat se z bahna. Vím, jak lehké může být zůstat ležet a všechno vzdát. Vím, kolik vnitřních bojů člověk musí svádět, aby nepřestával věřit. Mé okolí by mohlo vyprávět, kolik dobrodružství už se mnou zažilo. Všem dobrým lidem, kteří mi v životě pomohli, jsem neskonale vděčná. Děkuji jim za trpělivost a za to, že ve mě věřili i v době, kdy jsem si přestávala věřit já.

 

Jak na to?

Stále mějte na paměti, že nic na světě se neděje jen tak samo, nýbrž vše ve vašem světě se děje jen díky vám. Odehrává se jen to, na co jste vnitřně připraveni a naladěni. Chcete, aby váš život vypadal lépe? Přestaňte se dívat na to, co je ve vašem životě špatně, a přestaňte chtít všechno hned. Zaměřte pozornost na to, co je dobré. Prožívejte dobré. Postupujte při tom po malých krůčcích. Že se nic dobrého ve vašem životě nevyskytuje? Vraťte se o pár řádků nahoru k obrázku. Vidíte tu bílou tečku v černém poli? Znovu a znovu se vracejte k bílému bodu vždy, když se vám bude v životě stmívat. Důvěřujte tomu, že misky vah se jednou nakloní na stranu, která je vám příjemná. V tom okamžiku už jde vše lehce a snadno.

Víte přece, co se stane, když se přestanete snažit. A víte také, co se stane, když se snažit budete.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

1 Comment

  1. Pavel

    Plně a tím souhlasím. Pracuji teď s jedním profi sportovcem a potřebuje pochopit přesně co je v článku. Neumí se odrazit a jít krok za krokem, aby se vrátil zpět do špičky kde byl. Hledá a pořád dává najevo to špatné a negativním přístupem sebe samého oslabuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.