OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak si udržovat dobrou náladu?Jak si udržovat dobrou náladu?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
16.9.2019

Každý se může cítit dobře

Zastavme se na chvilku. Jsme zde na Zemi pouze jednou. Náš život je zcela unikátním výtvorem a nikdo nikdy nebyl a nebude stejný jako právě my. Pouze vy máte tu možnost prožívat život způsobem, jakým už nikdo po vás nebude moci – s unikátním viděním světa a talentovými vlohami.

 

Proč tady vlastně jsme

Nic jsme si na svět nepřinesli a nic si z něj neodneseme. Taková je skutečnost. Nazí jsme sem přišli a nazí opět odejdeme. Po všem tom úsilí a starání se a trápení odejdeme stejně s prázdnýma rukama. Tak k čemu to všechno? Jaký je cíl našeho pobytu zde? Cítit se dobře! To je to jediné! Mít se dobře a žít v pohodě a následně dělat dobře bližním. Ostatní je brak.

 

Mozek – ovládni ho nebo mu otroč

Jak už jste asi slyšeli, mozek je zatím nejlepší počítač na světě. Nemá sice křemíkové čipy, ale neuronové buňky. A ne zrovna málo, celkem jsme jich dosud napočítali 100 miliard! A každá buňka umí navazovat tisíce kontaktů s ostatními buňkami a vytvářet mozkovou síť, s jejíž pomocí se člověk stává inteligentním. Mozek umí pracovat i s náladami, a to podle informací, které si během života nashromáždil. Díky své výkonnosti nám dovede některé myšlenky i vnucovat s takovou elegancí, že si myslíme, že to jsme my sami. Posloucháme stroj a máme přitom pocit, že to je náš vlastní hlas. Nic proti tomu, pokud by ten hlas byl pokaždé příjemný. Ale on není.

 

Nálada na zakázku

Cože, na zakázku? Ano. Mozek „vyrábí“ různé nálady podle shromážděných informací uložených v paměti. Mozku je jedno, jak se cítíte, on pouze vyrábí své nálady podle předem daných pravidel. Pouze člověk má ten pocit, že nálady jsou jeho a je ochoten se pod ně podepsat. Jde však o pouhou kalkulaci největšího simulátoru života – lidského mozku. Nálady kolísají podle jednotlivých dnů a jejich náplně, podle výhledů na víkend, podle slov a pohledů sousedů, partnerů a kolegů. Jsou vyrobeny dle pravidel neuronů sídlících v hlavě.

 

Příčiny špatné nálady

Špatná nálada vzniká jako důsledek rozdílu mezí tím, co chceme, a co skutečně máme. Mozek dobře ví, kde bychom měli a chtěli být, jakého partnera bychom rádi měli doma, kolik peněz by nám udělalo dobře a poskytlo bezpečí, jaké zdraví je nám příjemné a do jaké práce bychom se každý den ráno těšili. Pokud se nám ale tyto představy dlouhodobě nedaří plnit, mozek předkládá nepříjemné myšlenky a emoce. Nehledejme v náladách žádná kouzla, jsou pouhým výpočtem! Jak se s náladami naučit pracovat se dozvíte na mém CD „I ty se můžeš cítit dobře“.

 

Jak zatočit s náladami

Rozdělte si život do 4 oblastí (do oblasti práce, peněz, zdraví a vztahů) a v každé z nich si napište, kde byste chtěli být za dva roky. Kde by vám bylo dobře, kde byste se cítili jako ve snu. Nebojte se svého plánování. Popusťte uzdu fantazii a vyrobte si své příjemné Emoční filmy, které si zapíšete slovo po slovu do svého poznámkového bloku. Na tyto filmy ode dneška koncentrujte svoji pozornost. Nepůjde vám to hned, ale po čase uvidíte, že se váš mozek naučil soustředění na příjemné místo toho, aby se trápil nad tím, co nechce. Dnes je špatným zvykem lpět na nechtěném a mnozí si myslí, že neustálým přemíláním nefunkčního a nechtěného je změní.

Umění dobré nálady závisí na schopnosti vysledovat, kde jsou mé touhy, a nedovolovat mozku, aby se soustředil na to, co se nám v současnosti zrovna nelíbí. Z počátku se to zdá být těžké, nicméně jaká činka je pro začátečníka v posilovně lehká?

Každý se může cítit dobře a má na to plné právo. Naučte se i vy pracovat se svým mozkem a poznejte tak příjemný svět dobrého pocitu! Jako průvodce do začátku jsem pro vás připravil své CD „I ty se můžeš cítit dobře“.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.