OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Objevte sílu své hlavyObjevte sílu své hlavy

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
18.11.2020

Mozek má své vlastní zákonitosti a jejich neznalost nikoho neomlouvá. Je to stejné jako u jiných zákonitostí. Když je znáš, můžeš je využívat pro svůj užitek, když je neznáš, je to každému jedno. A k tomu navíc ještě můžeš trpět a doplatit na jejich neznalost. Nejlepším příkladem jsou dopravní předpisy. Jejich neznalost sice nemůže zamezit dotyčnému sednout si za volant, ale klidně jej může stát život či tučnou pokutu.

 

Fyzikální zákonitosti

U fyzikálních zákonitostí je tomu podobně. Lidé si huntují své životní prostředí pálením vzácné suroviny zvané uhlí, protože neznají zákonitosti efektivní přeměny energií. Pumpují ze země vzácnou a neobnovitelnou ropu, aby se mohli vozit v autech, protože neznají efektivnější výrobu točivého momentu. Neznalost ale neomlouvá. Tak si dnes a denně ničíme své životní prostředí, abychom svým pravnukům odevzdali znečištěnou planetu plnou smogu, státních dluhů a vytěžených ložisek.

A co gravitace? Neviditelný jev, který nás každý den drží při životě, a cítíte jej? Máte pocit, že by vás něco drželo při zemi? Nikdo necítí nic. A přitom je to jedna z nejsilnějších sil ve vesmíru. Díky ní má Slunce své planety a Měsíc je několik miliard let stále s námi.

To, co nyní známe, známe díky zkoumavosti lidí. Většina objevů, ze kterých těží současná společnost, jsou objevy posledních 200 let. To ale neznamená, že tyto jevy teprve před 200 lety vznikly. Byly zde od dob, co je Země Zemí. A podobně je to se všemi jevy, které dnes známe. Byly zde od pradávna a je zde dokonce nespočetně dalších jevů, které ještě čekají na své objevení. Jejich neznalost ale neznamená, že se neprojevují. Projevují se se stejnou silou, jako po svém odhalení.

 

80% pravd si nejsme vědomi

Dnes bych vám rád poodkryl jeden zákon, který jsem objevil, ale stále čeká na všeobecné přijetí. Tento zákon říká: „Všichni si zobrazujeme vlastní pravdy, zapsané v hlavě, ale 80% z těchto pravd si nejsme vědomi.“ Díky tomuto zákonu máme pocit, že se nám v životě objevují mnohé zkušenosti (prožitky), které nechceme a přímo je nenávidíme, ale ony jakoby naschvál se projevují stále dokola.

Je tomu tak proto, že máte v hlavě zapsané různé skutečnosti, které se vám zobrazují (realizují) a vy dobrovolně, aniž byste měli sílu je ovládat, si musíte odžít jejich projevení se. Tato zákonitost dává dnešnímu světu tvář, a poněvadž je stejně silná jako gravitace, hýbe lidským pokolením odjakživa. Díky této zákonitosti národy vznikají a padají, budují své kultury a zabezpečení a pak je postupně ztrácejí. Obracejí se k vytvořeným božstvům a prohlašují je za jediná správná v domnění, že pouze jejich bůh je s to jim pomoci od zkázy a životních proher. Je ale načase si uvědomit, že nejde o božské síly, ale o zákonitosti, popsatelné a zdokumentovatelné díky mému vynálezu Emočních rovnic.

 

Objevte sílu své hlavy

Je proto nanejvýš důležité, aby každý člověk pochopil sílu své hlavy a jejích zákonů a využil je ke svému dobru. V opačném případě se stane otrokem vlastního mozku a zemře obklopen nepříjemnými myšlenkami zmaru.

Zkusíme důkazy: Vyjmenujte si alespoň tři případy skutečností, které v životě nechcete. Například nadváha, špatný partner, špatná dovolená, málo peněz, nezáživná práce, necitlivý šéf, špatní kolegové atd. A nyní si položte otázku: jak je to možné, že jsem se dobrovolně dostal do těchto situací, které nechci? Vždyť jsem vždy měl možnost svobodného rozhodování, tak jak to, že po uplynutí určité doby musím čelit nepříjemným emocím plynoucím z prožívání těchto zážitků?

 

Za vším stojí váš mozek

VY jste se s jeho pomocí rozhodli, jak jste se rozhodli. Využili jste jeho mechanismů rozhodování, a aniž byste si to uvědomovali, rozhodli jste se. Důsledkem těchto počinů dnes máte, co máte. Váš život je dílem vašeho mozku, který vás přes proces rozhodování přivedl přesně tam, kde právě nyní jste. A odžít si to musíte jenom vy. Jenom vy! Nikdo vám s žitím vašeho života nemůže pomoci.

A jak se vám žije? Dobře, špatně, průměrně? No, povězte jak? Pokud dobře, fajn, pokud špatně, tak vězte, že vám váš mozek seskládal své puzzle. Seskládal vám různé situace (o nichž si sám myslel, že jsou pravdivé) dohromady a řekl: „Tak si je zde pěkně odžij, a jestli se ti mé puzzle nelíbí, je mi to jedno“.

Mozek je totiž jenom stroj. Je mu úplně jedno, zda se vám žije dobře nebo špatně, je to pouze shluk neuronů a energie, který pracuje podle svých zákonitostí. Seskládal vám své puzzle, a i když se vám nelíbí, bude vás obviňovat, že je to vaše vina.

 

Pravdy, které měl napsané

Vzpomínám na příběh jednoho z mých klientů, který mi objasnil své mozkové puzzle. 20 let se snažil o nastolení finanční svobody, pracoval o sto šest, ale jeho účty vykazovaly stále prázdnotu. Mozek mu poskytoval rozhodnutí, která vedla k neustálým finančním prohrám, a on je žel následoval. Dotyčný nebyl líný, ani rozhazovačný, ale musel si odžít své puzzle, pravdy, které měl zapsané ve své hlavě ve formě Emočních rovnic. A představte si, co mu jeho mozek řekl – že za finanční neúspěch může on! On se trápil nad svojí neschopností a pracoval ještě více, aby se po 20 letech ocitl na nemocničním lůžku pro vyčerpanost.

Jaké puzzle prožíváte vy? Pokud špatné, přestaňte bojovat proti situacím, které prožíváte. Stejně by to bylo k ničemu. Raději se přičiňte o změnu obsahu své hlavy a pak uvidíte i změny toho, co každodenně prožíváte.

Přečtěte si také:

Ovládněte svůj mozek a získejte, po čem toužíte!

Nevěřte všemu, co váš mozek vymyslí

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.