OHODNOŤTE ČLÁNEK:
10.2.2020

Všimli jste si někdy skutečnosti, že jste z deseti úkolů skvěle splnili devět a ten desátý se vám podařilo splnit na půl, ale vaše okolí těch devět a půl splněných úkolů ignorovalo a důkladně se „obulo“ jen do té zbývající půlky nesplněného úkolu?

Všimli jste si někdy faktu, že když o sobě řeknete něco hezkého, nikdo vám to nevěří, ale když o sobě řeknete něco ošklivého, věří vám to všichni, hned a rádi?

A konečně do třetice, všimli jste si, že máte tendenci zabývat se na sobě a svém okolí spíš tím špatným než tím hezkým? Jestli například budete mít v jeden okamžik hezký automobil, dobrou práci, fajn partnera, a bude vám zima – na co v tu chvíli budete myslet?

 

Negativní zaujatost – záchrana, nebo prokletí?

Tato negativní zaujatost byla vypěstována za tisíce let lidské existence, kdy negativní pocity zajišťovaly větší pravděpodobnost přežití než pocity pozitivní.
Jestliže na vás například zaútočil medvěd, asi v tu chvíli nebyl příliš prostor se radovat, jak dobře jste se právě najedli. Pokud se něco takového historicky skutečně stávalo, dotyčný medvěd naši lidskou rasu o geny takovýchto jedinců již dávno připravil.

Je tedy v lidské přirozenosti soustředit se na negativní myšlenky a emoce. Toto nastavení mozku však brání myslet a prožívat život pozitivně a brání i příchodu pozitivních emocí, jako jsou například štěstí a spokojenost.

 

Negativní zaujatost v praxi

Nejsmutnější dopady této negativní zaujatosti můžeme vidět již u těch nejmenších, tedy u dětí. Jestliže například dítě přinese vysvědčení s jednou či dvěma „dvojkama“, dítě bývá posuzováno a káráno právě a jenom podle těchto „dvojek“. Co na tom, že na vysvědčení byla ještě hromada jedniček.

Dalším příkladem může být „odstrkování“ dítěte od činností, do kterých se původně rádo pustilo, protože „to určitě pokazí“ nebo mu „to dlouho trvá“. Dítě si z toho odnese do života pocit vlastní nedostatečnosti, negativní zaujatosti a všeobecné skepse.

My dospělí na tom ovšem nejsme o moc lépe. Je mnoho šéfů, kteří dodnes přehlíží dobře odvedenou část práce a zaměřují se pouze na nedostatky a problémy vzniklé při plnění úkolu. Teprve moderní systémové nástroje, používané v personálním řízení, dokážou vnést do situace mnohem více objektivity. Tyto nástroje však zdaleka nejsou nastavené všude, navíc je ne všichni šéfové dokážou efektivně využívat. Značná část pracovníků tudíž trpí negativní zaujatostí svých šéfů dodnes.

 

Dopady negativní zaujatosti pro náš život

Jestliže jsme tedy takto „naprogramováni“ a toto „naprogramování mozku“ nezměníme, budeme si do života, v souladu se zákonem přitažlivosti, přitahovat pouze negativní situace, negativní lidi a negativní přání, tedy všechno to, co sami vyzařujeme.

Kdo by si taky chtěl přitahovat do svého života pesimisty a škarohlídy? Kdo by si chtěl kazit svoji dobrou náladu špatnou náladou druhých? Kdo by se chtěl nechat dlouhodobě peskovat od šéfa za maličkosti?

Jako „negativisté“ si naopak budeme velmi dobře rozumět s lidmi nám podobnými a budeme se vzájemně utvrzovat v tom, jak je všechno na tom světě „špatně“.

 

Změňte svoje negativní nastavení

Toto negativní nastavení špatné nálady se dá postupně přeprogramovat.

Někdo používá pozitivní afirmace.

Jiný si dělá malé zastavení, ve kterém si vědomě připomene všechno to hezké, co v životě má, a učí se být trpělivý k tomu, co mu stále v životě chybí.
Další se zase učí přijímat vše, co mu život přináší, a učí se smířit s tím negativním, co mu do života vstoupilo.

No a samozřejmě je možné použít ke změně myšlení mnohem efektivnější metodu, a sice metodu Emočních rovnic, kterou používám na koučinku. Na takový koučink vás tímto nyní srdečně zvu…

 

Tajný tip na závěr

Slyšeli jste někdy o tom, že poznatek negativní zaujatosti se občas používá i v reklamě? Tato technika stále ještě není příliš známá…

Jste již srozuměni s úvahou, že pozitivní sdělení o vás vám druzí nevěří, zatímco negativní sdělení o vás vám věří všichni, rádi, hned a bez výhrad?

Pak už jste kousek od zjištění, že řeknete-li o sobě malou část něčeho negativního, lidé pak mají tendenci věřit vám více i to pozitivní…

 

Posuďte sami tato dvě tvrzení:

  1. Vyvinuli jsme zcela nový typ zubní pasty, která čistí zuby jako dosud žádná jiná.
  2. Tato nová zubní pasta nemá úplně valnou chuť, ale vyčistí vám zuby jako dosud žádná jiná.

Autor článku:

Ing. Martin Vít, MBA
Ing. Martin Vít, MBA
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic a svým klientům poskytuje koučink osobního růstu....Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Ing. Martin Vít, MBA
Ing. Martin Vít, MBA
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic a svým klientům poskytuje koučink osobního růstu.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.