OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Žijte si hlavně svůj životŽijte si hlavně svůj život

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
3.8.2014

Mnoho lidí životem prochází se skloněnou hlavou a nebo se řídí potřebami a zájmy druhých. Patříte mezi ně? Pak byste se možná měli nad svým jednáním zamyslet a něco změnit. Měli byste zvednout hlavu, podívat se životu do tváře a začít si konečně užívat.

Pokaždé, když začnete s někým chodit, chcete trávit veškerý čas jen s ním a postupně zjišťujete, že najednou už netrávíte tolik času s vlastními přáteli, rodinou, nebo dokonce ani v práci? Zastavte! Přestaňte se neustále přizpůsobovat partnerovi, ale snažte se svůj nový vztah integrovat do stávajícího života. Rozšiřte si svůj vlastní svět, místo abyste se stala součástí světa svého partnera. Vezměte svou novou lásku ven se svými přáteli, ukažte jí, že do divadla, kam chodíte pravidelně každý týden, vás může doprovodit…

Přestaňte se každou volnou chvilku věnovat svým dětem a poskytněte trochu volnosti nejen jim, ale i sobě. Být dobrým rodičem neznamená být se svým dítětem 24 hodin denně po celý rok, ale být s ním, když to potřebuje a také naučit ho, že život je zábava. Když budete šťastní, budou šťastnější i vaše děti.

Nepracujte tolik. Nová práce, povýšení či častější přesčasy sice znamenají více peněz, ale také méně volného času. Skutečně tohle chcete? Skutečně toužíte po celý život pracovat pro velkou společnost, domů chodit za tmy a splnění svých dětských snů neustále odkládat na neurčito?

Už jste rozhodnutí změnit svůj život, ale nevíte jak? Pro začátek postačí, když se budete řídit následujícími radami:

 

1. Zapomeňte na stereotypy a názory druhých

Nestarejte se o to, co si myslí ostatní. Nedovolte, aby vám názory či očekávání jiných lidí byly překážkou na cestě k novým příležitostem. Dejte sbohem stereotypům. Jste žena a chcete hrát fotbal? Směle do toho! Nesnášíte vaření? Zeptejte se partnera, zda by nebavilo vařit jeho, možná budete překvapená.

Nechcete se vdávat a žít s partnerem je pro vás problém? Buďte single a ukažte ostatním, že single rozhodně neznamená být osamělý a usilovně někoho hledat, ale že to znamená být svobodomyslný a především šťastný a spokojený se svým životem.

 

2. Buďte nezávislí

Přestaňte pořád čekat, až si kamarádka udělá čas a půjde s vámi do posilovny nebo až partner svolí a konečně s vámi půjde do kina na tu novou českou komedii. Přestaňte neustále čekat, až vám druzí vyhoví, nebo až je k něčemu přesvědčíte. Jednejte a je-li to nutné, vyrazte tam, kam toužíte jít, sami. Uvidíte, že to nakonec třeba bude i zábava.

Na rozdíl od stavu závislosti, kdy očekáváte, že nám někdo něco dluží, ve stavu nezávislosti podnikáte aktivní kroky pro uspokojení svých potřeb. Vy sami děláte něco pro své štěstí a uspokojení!

 

3. Chopte se každé příležitosti

Až bude někdo hledat dobrovolníka, zvedněte ruku. Až začne hrát hudba, tančete. Když je třeba vyluxovat, vyluxujte. Chopte se zkrátka každé příležitosti, kterou vám život nabídne. Přestaňte neustále něco odkládat a naučte se konečně na nabídky, které k vám přicházejí, odpovídat slovem ano.

Zvykněte si žít naplno, a to každou chvíli a při všem, co děláte. Ať už jste kdekoliv, buďte tam úplně. Začněte konečně žít v realitě, místo toho, abyste si něco jen neustále vysnívali.

 

Závěr

Začnete-li realizovat své touhy a cíle, uvidíte, že budete šťastnější. Stanete se aktivní součástí světa, který si budete sami vytvářet. Vymaníte se z bezmocné závislosti na druhých a vstoupíte do světa osobní nezávislosti. Do světa, který bude lepší než ten, jaký jste znali doposud.

Dejte si však pozor, abyste to s vlastní nezávislostí nepřehnali a neocitli se najednou ve svém světě, do kterého nikdo jiný nebude mít přístup. Žít svůj život neznamená neohlížet se na potřeby jiných, ale znamená to, ohlížet se na potřeby jiných i na potřeby své.

Najděte si své Emoční rovnice s pomocí mého online programu.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

10 Comments

  1. […] Přestaňte pořád čekat, až si kamarádka udělá čas a půjde s vámi do posilovny nebo až partner svolí a konečně s vámi půjde do kina na tu novou českou komedii. Přestaňte neustále čekat, až vám druzí vyhoví, nebo až je k něčemu přesvědčíte. Jednejte a je-li to nutné, vyrazte tam, kam toužíte jít, sami. Uvidíte, že to nakonec třeba bude i zábava. Život patří hlavně nám a nikdo nemá sebemenší právo nám cokoliv diktovat. Článek vyhledalo za rok 28.000 čtenářů. Celý článek najdete zde>> […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

x
X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.