Záznam mého semináře Jak najít a udržet partnera je ONLINE! Přehrajte si ho.

Vzdělávání pro spokojený život nestačí

Už před několika lety jsem měl pro sebe mnoho plánů. Stát se úspěšným člověkem, mít hodně volného času, dostatek peněz a harmonický vztah s partnerkou a celou svou rodinou. Od určité chvíle jsem na tom začal usilovně pracovat.

Nejvíce času jsem věnoval právě vzdělávání. Přečetl jsem mnoho moudrých knih a článků, viděl nepřeberné množství videí se zajímavými lidmi a navštívil několik praktických kurzů a přednášek z oblasti osobního rozvoje. Ani nebudu psát, kolik jsem do svého růstu investoval času, peněz a energie. K dosažení mých plánů to byly rozhodně užitečné informace. Hodně jsem se toho naučil a poznal.

Všechno začíná uvnitř nás

Očekávané výsledky se ale přes veškerou mou snahu dlouhodobě nedostavily. Naopak se mi dařilo hůř a hůř. Tolik mě to demotivovalo, že jsem se o cokoliv přestal zajímat. Co jsem tedy dělal špatně? Postupně mi došlo, že získávání vědomostí a jejich každodenní používání nestačí.
Problémem bylo nastavení mé vlastní hlavy a myslím, že se to týká většiny z nás. Mnohdy si něco přejeme, ale i kdybychom se přetrhli, nedokážeme to získat. Důsledkem je pochybnost o našich schopnostech a postupné vyprchání nasbíraných moudrostí.

Upřímné otázky na duši

Hledejme řešení sami v sobě. Ptejme se různými způsoby, proč nemáme to, co chceme. Brání nám strachy a bloky, které v sobě ukrýváme a možná si je ani nechceme připustit. Důvody mohou být různé, naše hlava je však primárně nastavena na přežití, ne na úspěch. Snaží se nás ochránit před nepříjemnými pocity, které jsme v určité podobě zažili již v minulosti. Jsme tedy vlastní hlavou omezováni více, než je nutné.

Pokládejme si jednoduché, ale důležité otázky:

  • Čeho se bojíme?
  • Co nám brání v cestě?
  • Jaké neúspěchy jsme už zažili?
  • Co nám rodiče říkávali?
  • Jak můžeme zlepšit své myšlení?

Odpovědi řeší naši budoucnost

Vše, co nás napadne, si zapisujme a s tím pak také pracujme. Hledejme škůdce v našich hlavách a jednou provždy se jich zbavme. Existují na to různé techniky, ale pokud si nedokážeme pomoct sami, vyhledejme kouče a dejme se do práce s ním. Kouč jako nezaujatá osoba objeví strachy a bloky, které na sobě nemáme šanci vidět. Náš mozek považuje vše, co je v něm uloženo, za pravdu a sami mu to nevyvrátíme.
Teprve ve chvíli, kdy změníme své myšlení, uvidíme i nové situace a možnosti. Na novou úroveň se tedy posuneme nejdříve úklidem své vlastní hlavy a teprve pak vstřebáváním další vědomosti z okolního světa.

Pozitivní přístup

Neznamená to však, že veškeré nastavení naší hlavy je špatné. Naopak, mohou být oblasti, ve kterých jsme extrémně dobří i bez velkého úsilí. Proto posuďme sami, kde se nám daří více a kde méně.
Není ani jediný důvod, proč by se nám nemělo dařit všude. Je to jen na nás, život máme ve svých rukách a především ve svých hlavách. Berme ho jako dar a pochopme, že je nám dopřáno vše, co si sami dovolíme. Práce se svou hlavou a vzdělávání je pro dosažení dlouhodobé spokojenosti ideální kombinací.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

ZÍSKEJTE ZÁZNAM SEMINÁŘE

JAK NAJÍT A UDRŽET PARTNERA

A ZAČNĚTE PRACOVAT NA VAŠICH VZTAZÍCH. KDY JINDY KDYŽ NE TEĎ!