Vy a vaše dítě = stejný mozek

Často považujeme své děti za hloupoučká stvoření, a to nejen v době jejich prvních let, ale i později. Jak často slýchám v obchodech neadekvátní jednání s potomky, jejichž rodiče si na nich kompenzují své nízké sebevědomí a špatné nálady. To je křiku, zakazování, výhrůžek!

Již málokdo si ale uvědomuje, že jsou to právě ta léta, kdy se nám nezdá, že vychováváme, kdy vychováváme nejvíce. Ze svých pozorování jsem došel k závěru, že 70% emočního nastavení mají jedinci vloženo do 7 let života.

A aby ne! Lidský mozek se narodí jako jediný orgán, který s věkem neroste, ale odumírá. Již po narození mají děti mozek v plné síle jako dospělí, akorát v něm nemají žádná data, kromě operačního systému pro údržbu a růst těla. Jenom kvůli tomu nám připadají neohrabají, nedospělí a nemluvní. Jde však pouze o klam. Jejich mozek je stejně výkonný jako ten dospělých.

Důkazem vám může být schopnost dítěte se naučit mateřský jazyk a k tomu třeba ještě dva další. A to ve stejné kvalitě jako rodilí mluvčí. Jak těžko se pak my dospělí učíme cizím jazykům? Jen si vzpomeňte na svá učení angličtiny či němčiny a to nemluvím o čínštině. Dětský mozek je tak výkonný, že tyto úkoly zvládne na výbornou a ani se u toho nezapotí.

Počet chyb v tomto učení poznáme až v dospělosti. Prostě jedinec neumí mluvit, používá špatná slova a logoped má na chleba.

Během toho nespoutaného výkonu mozku se ale do něj dostávají i další věci. Tisíce denních zkušeností o tom, jak jsme byli milováni, jak nám byla dávána najevo naše hodnota, co je to zlost, nenávist, příkoří a trest. Mohl bych zde jmenovat tuny příkladů, kdy si mozek udělal své vlastní závěry ze zkušeností, z toho co viděl a slyšel.

V dětství neexistuje přidělování hodnot do mozku ve formě toto je správné a toto špatné. V každé rodině jsou za zavřenými dveřmi vlastní hodnoty, pravidla a způsoby chování a je úplně jedno, zda dvojice se při jejich provádění cítí dobře či špatně a provinile. Dítě má tak obrovský výkon svého mladého počítače, že nasaje úplně všechno.

Když maličký jednou dospěje, umí sice dobře mluvit, ale kolik chyb je v jeho emoční řeči? Často se to pozná až po třicítce. Logoped už v tomto případě nepomůže. Vady emočního nasátí začnou komplikovat život jedince ve všech oblastech, kde se něčemu špatně přiučil. Začne blbnout třeba v oblasti vztahu k druhému pohlaví nebo si neumí nastavit zdravé sebevědomí nebo donekonečna sedí v hloupé práci místo toho, aby začal realizovat talent.

Dnešní doba přikazuje oprávnění na kdeco, ale na výchovu dětí ne. Tak kdekdo plodí potomky a pak se jako společnost divíme, proč je tolik násilí, depresí, podvodů, falše a sebevražd.

Takže, milí rodiče, pozor na to. Narozením dítěte jste dostali do své domácnosti nejsilnější počítač na světě, který s 38×1015 operací za vteřinu má dostatek kapacity, aby od vás odkoukal úplně všechno!

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.