OHODNOŤTE ČLÁNEK:
5.3.2019

Proč opouštět komfortní zónu? Proč jít do NOVÉHO?

Snažíte se o změnu ve svém životě? Nejde vám to? Zapomeňte na pasivitu! Pasivita ve vašem životě je promrhaná šance na prožití naplněného, šťastného a smysluplného života! Buďte aktivní – vyhledávejte NOVÉ podněty, věci, lidi, události, situace…

V životě je spokojenost člověka na různém stupni. Někdo je spokojen hodně, někdo málo, někdo přežívá a někdo je ze svého života nadšený. Čím to je?

 

Pocit spokojenosti je vždy vymezen naším vnímáním světa.

V našich životech usilujeme o stabilitu, a ejhle když se naplní. Co se pak děje? Máte TU práci nebo TOHO partnera, TU dovolenou u moře, TO nové auto či TEN dům snů… stejně nejste plně a dlouhodobě šťastní? Štěstí je jen na okamžik. A pak přijde zase stará známá nespokojenost. Co s tím? Ta cesta k naplnění vašeho snu vás bavila více, že? Poznávání a osahávání toho NOVÉHO, vymýšlení strategie, jak TOHO dosáhnout – to byla akce, pohyb vpřed, prozkoumání nového a neznámého, boření komfortní zóny – to byl adrenalin, že?

 

Co získáme vkročením do NOVÉHO?

Pokud se ve svém životě nechcete spokojit s průměrností či stereotypem, chce to opustit staré zvyky a jít cestou poznávání, zkoušení a osvojování si toho NOVÉHO ve vašem životě.

A jak na TO? Jediná možná a správná cesta je cesta opustit vaši komfortní zónu a vydat se vstříc tomu NOVÉMU ve vašem životě. Právě poznávání toho NOVÉHO, osahávání a získávání zkušeností nás nabíjí energií, posiluje a dává nám pocit naplnění v životě. S tím, že poznáváme pro nás NOVÉ, dosahujeme vyšších cílů, dozvíme se nové informace, seznámíme se s novými lidmi či si osvojíme nové návyky. To nové je motorem našeho šťastného života. Vždyť právě jít dál a jít výš a chtít víc je podstata naplněného života lidské bytosti. Pokud stagnujeme, žijeme ve své komfortní zóně – málokdy nás to naplňuje spokojeností ze života. A je více než pravděpodobné, že pokud nebudeme chtít jít novými cestami, nevymyslíme a nevytvoříme nic NOVÉHO.

Takže, zcela vědomě se rozhodněte jít cestou poznávání, příjímání nových věcí, výzev, informací, cílů ve vašem životě. Opusťte svoji komfortní zónu a vykročte. Abyste dosáhli toho, co si přejete, pouhé přání nestačí. Je potřeba rozhodnutí a akce. Pak se ukážou možnosti, o kterých se vám v komfortní zóně a při strachu poznat TO NOVÉ ani nezdá!

Přijmout cestu TOHO NOVÉHO je velké dobrodružství. Je to posun od průměrnosti a pasivity k aktivnímu hledání možností, jak se dostat dále, jak vědět více, jak mít více. Vždyť i vědci neustále hledají nové a nové. Designeři vymýšlejí nové a nové, atd. TO nové je jít dál, za hranice toho, co si v tuto chvíli myslím, že jsou mé hranice. Hranice omezují. Poznávání toho nového nám dává křídla.

Proto ve svém životě létejte. Sněte. Poznávejte. Posouvejte se. Žijte naplněný život. A to vše vám přinese překročení komfortní zóny a jití do TOHO NOVÉHO (neznámého).

Proč se nebát nového?

Pokaždé když opustíte komfortní zónu, ZÍSKÁTE: nové zkušenosti, nový úhel pohledu, nové řešení. A vždy TO nové je lepší než to staré.
Ano, platí, že když něco získáš, něco jiného zároveň ztrácíš. Ztráty jsou tedy nevyhnutelné. Ale když získáš to NOVÉ, nebolí a nevadí ti pustit TO STARÉ.
Navíc, s každým NOVÝM ve svém životě získáš posun, svět vidíš jinak a otevřou se ti jiné možnosti. Vystoupit z komfortní zóny a jít za tím NOVÝM je vždycky ZISK.

Bojíte se vstoupit do toho NOVÉHO?

Jestliže se člověk ustavičně bojí, že něco neudělá, jak se patří, že se dopustí chyby, pak aniž by si to uvědomoval, dopouští se té největší chyby svého života. Je velmi těžké čelit strachům, obavám či negativním myšlenkám. Kvůli nim strádáme, jsme nespokojeni, nešťastni a trápíme se. Ale jak z toho ven?

Jak na TO nové?

Překonejte sami sebe. Jděte a vyzkoušejte si to na jednodušších věcech. Vyhledávejte NOVÉ a NOVÉ věci, které chcete a nemáte. Pokud se bojíte tančit, protože to neumíte, překonejte se a přihlaste se do tanečních. Pokud se bojíte jít a dělat práci, kterou chcete (ale co když mě nevezmou, co když na to nemám), běžte a přihlaste se do ní. No co, když to nedopadne napoprvé, dopadne to napodruhé a VY získáte zkušenost, nové lidi, jistotu v tom, že to už je možné zvládnout. Prostě jděte a zamakejte!

Vždy buďte sami za sebe!

A pokud vám někdo řekne „Na to se vykašli“, ale Vy to chcete, toužíte po tom – jděte a udělejte to! Nepřipusťte, aby lidé, co vám nepřejí nebo sami neopustí komfortní zónu či snad říkají, jak je baví žít v zajetých kolejích, měli nad vámi převahu.

Držím pěsti a přeji mnoho štěstí s prvními kroky v tom pro Vás NOVÉM!

Marcela Hlaváčková

Autor článku:

Marcela Hlavačková
Marcela Hlavačková
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic. „Když nevíš co chceš, skončíš v hromadě toho co nechceš!“ – I já jsem měla hromadu toho co jsem...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Marcela Hlavačková
Marcela Hlavačková
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic. „Když nevíš co chceš, skončíš v hromadě toho co nechceš!“ – I já jsem měla hromadu toho co jsem nechtěla a jen málo toho, po čem jsem toužila a co...Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.