OHODNOŤTE ČLÁNEK:
27.5.2019

Moderní člověk je obklopen obrazovkami, billboardy, nejrůznějšími letáky a webovými stránkami, které mu předávají určité poselství. Jaké? Toto poselství zní: „Buď zdravým, silným, krásným, štíhlým, oblíbeným, úspěšným…“ Především reklamy a stránky časopisů pak radí, co je třeba udělat, aby člověk dosáhl „svého“ (nebo vlastně spíše okolím vnuceného) cíle.

Časopisy o životním stylu a nejrůznější televizní pořady doslova drtí naši schopnost zůstat sami sebou. Neustále se nám snaží říci, že pokud nechceme být přehlíženi a zapomenuti, musíme se přizpůsobit dnešnímu světu a něco na sobě změnit. Reklamy nás nutí zhubnout a nabízejí nám nejrůznější přípravky na snížené hmotnosti, časopisy pro ženy doporučují nejrůznější kosmetické přípravky, aby ženy udělaly krásnějšími. Muži jsou nabádáni k tomu, aby pravidelně navštěvovali posilovny. Paradoxem dnešní společnosti je, že ačkoliv hlásá individuální svobodu, každého vlastně nutí, aby respektoval velice přesně dané normy. Jinak se úspěšným nikdy nestane.

Položme si však otázku: Kdo profituje z toho, že je v dnešní době tak důležité být hubený a krásný? Jsou to konkrétní lidé, kteří se takovými touží stát, nebo už takoví jsou, a nebo spíše kosmetické firmy? Není mnohem důležitější být šťastný a spokojený, než vážit pouhých padesát kilo? Pokud si myslíte, že ano, zůstaňte sami sebou a ignorujte tlak masmédií a doporučení svých přátel, která jsou beztak masmédii ovlivněna.

 

1. Zbavte se komplexů

Přestaňte se trápit tím, že jste příliš tlustí, máte špatnou pleť nebo příliš malé oči. Zamyslete se nad tím, proč se vám zdá, že je na vás něco špatně. Uvědomte si, že jste zakomplexovaní jen kvůli kánonu krásy, který není ničím, co by bylo dané od přírody, ale který je pouhým lidským výmyslem.

 

2. Buďte trpěliví

Být sám sebou není v dnešní době darem, ale namáhavou prací na celý život. Je třeba vytrvat, bojovat se stereotypními představami okolí týkající se např. toho, že jen štíhlí lidé mohou v životě uspět. Je třeba světu dokázat, že se mýlí.

 

3. Chovejte se autenticky

Snažte se vždy vyjadřovat to, co cítíte, nepřetvařujte se, nesnažte se vypadat lepší než jste, protože pravda se stejně dříve nebo později ukáže. Přestaňte neustále hledat cesty, jak na okolí zapůsobit co nejlepším dojmem a zkuste se pro jednou chovat stejně, jako se chováte doma nebo a mezi svými nejbližšími přáteli.

Najděte v sobě odvahu nebýt vždy milí a naučte se vyjádřit i svou nespokojenost. Pokud se budete po celý život pouze snažit zalíbit ostatním a budete se přetvařovat, příliš se tím vyčerpáte a přijdete o všechnu energii, kterou byste mohli věnovat něčemu smysluplnějšímu.

 

4. Přestaňte se bát

Přestaňte se obávat toho, že jakmile ukážete svému okolí svou pravou tvář, přestanou vás mít všichni rádi. Začněte si vážit sami sebe, naučte se být se sebou spokojení a mít se rádi. Uvidíte, že pak vás budou mít rádi i ostatní.

 

5. Nebojte se změn

Uvědomte si, že být sám sebou neznamená totéž jako odmítat všechny změny a nic na sobě nezlepšovat. Být sám sebou znamená být hrdý na ty aspekty identity, na které je možné být hrdý a zlepšit to, s čím na sobě příliš spokojení nejste.  Pokud si myslíte, že budete šťastní a spokojení sami se sebou jen když zhubnete, pak se do toho směle pusťte.

 

Doporučení na závěr

Dopřejte i svému partnerovi nebo dětem prostor, aby mohli být sami sebou.  Vzpomeňte si, že jste se do svého partnera zamilovali, protože byl energický, rozhodný a světaznalý a nesnažte se ho nyní měnit a omezovat v jeho rozletu. Pamatujte na to, že nejúspěšnější jsou takové vztahy, které jsou založené na samostatnosti.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.