Děsivá fakta o televizních novinách

Většina z nás tak nějak ví, že televizní noviny nesdělují moc pozitivního. Zaměřil jsem se na tuto problematiku detailněji a fakta, která z toho vzešla, mi vyrazila dech! Přesvědčte se sami…

Zprávy TV Nova 19. 11. v 19:30

Koukněte se na následující tabulku, která hovoří za vše.

Co všechno mi zprávy sdělují?

Je vědecky dokázáno, že si uvědomujeme pouhý zlomek informací, které mozek přijímá. Dejme tomu 2-5% a provádí 38 000 triliónů operací za sekundu (38 a 21 nul).

Mozek monitoruje nejen samotné sdělení ale i formu, která v sobě nese víc informací, než si dokážeme představit. Náš super počítač sleduje rychlost sdělení, utrápené tváře moderátorů, jejich intonaci, angažovanost moderátora, hudbu v pozadí reportáže a mnoho dalšího.

Nejděsivějším faktem je, že mozek zpracovává 25 (FPS) snímků za vteřinu, které putují pouze do vědomí! Do podvědomí putuje několikanásobně víc dat.

Koukněme se detailněji na modelovou reportáž o teroristickém útoku:

Reportáž mi sdělí (nejen), kde kdo byl zabit, kde je to nebezpečné, utvrdí mě v tom, že bych se měl bát a že tento svět není bezpečným místem.
Tento spot je doprovázen emotivní hudbou, kde všichni truchlí.
Za předpokladu, že se na toto koukám dvě minuty, můj mozek si uloží 3000 snímků do vědomí, se kterými následně pracuje!

Strašidelné, že?

Červencové zprávy TV Nova v 19:30

Pro větší objektivnost přikládám přehled zpráv z letošních prázdnin, kdy světu nevládla žádná velká událost.

Toto už vypadá „přívětivěji“, ale když bereme v potaz, že se nedělo nic extra, co by zabralo ¾ vysílací relace, tak je to pořád zarážející.

Trocha matematiky

Když sledujete televizní noviny skoro každý den, tak za rok doslova ztratíte skoro 8,5 dne života! Pravidelní diváci se ošidí o 10 dní.

Myslíte, že by šla vymyslet lepší investice času? Třeba sobě? Dětem?
Množství snímků, které si mozek uloží do podvědomé části za rok sledování zpráv.

A toto jsou pouhé snímky, které jdou přes oko do mozku. Kde jsou ostatní kvanta informací, která ve vás vzbuzují pocit strachu, obav, nejistoty atp.? Nejen že je to žrout času, ale doslova vás to viruje.

Proč to dělají?

Otázka, na kterou je těžké odpovědět. Jediné, co si dokážu vydedukovat, je že člověk žijící v permanentním strachu (který si to o to hůř neuvědomuje) se dá lehce zmanipulovat. A o to médiím jde.

Nejsem ovce, která sebou nechá manipulovat! A co vy? Jak vnímáte televizní noviny a všudypřítomný marketing založený na strachu?
Manipulace nepřichází pouze z televize. I naši blízcí nás manipulují. Zajímá vás, jestli nejste obětí manipulace i vy? Zjistěte to zde.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.