Já se tak snažím… a nikde žádný výsledek. Proč?

Každý den kolem sebe slyším slova: „Víš, ale já se snažím…“ nebo: „Opravdu se snažím, a nikde nic – žádný výsledek.“

V čem je problém? Snažím se, vydávám energii, a nic nedostávám?

Je to v tom, že „snažit se“ k výsledku nestačí. Snažit se je zastávka, kde autobus splněných přání nezastavuje. Než se snažit je lepší sednout si do křesla, dát si kávu a vymýšlet nové nápady.

Většinou se snažíte, když tu věc chcete, ale ne zase tak moc. Slovo „snažím se“ nás ukonejší, vždyť pro to něco dělám, zkusil jsem to. Ale nevede nás dělat pro věc maximum a s plným nasazením.

Pokud něco doopravdy chcete, pusťte se do toho, pracujte na tom. Pracovat na věci, dělat danou věc je jiná energie, přímější, tvořivější – energie akce.

Pokud něco chcete, nesnažte se, ale běžte a udělejte to.

Představte si film, kde:

  • Se snažíte vstát ze židle a oproti tomu si představte film Vstáváte ze židle,
  • Snažíte se najíst – Jíte,
  • Snažíte se naučit angličtinu – učíte se angličtinu, atd.

Pokud se pro věc, úkol, cíl rozhodnete a dáte si k tomu slovo „snažím se“, je to předurčeno k pomalejší až liknavější reakci. Nikdy se nevrhneme do plnění daného úkolu s takovou vervou, zaníceností a energií, jako když si řekneme: „Jdu do toho!“ Nikdy u slova „snažím se“ není to samé nasazení jako u slova „dělám to“.

Vypusťte slovo „snažím se“ ze svého dospěláckého slovníku a věci dělejte, realizuje (a třeba i s pokusy a omyly), ale KONEJTE. Snažení je jen snaha o konání, nikoliv konání samotné.

Pracujte, pijte, jezte, dosahujte svého cíle, učte se, makejte na tom, co chcete – a výsledek přijde.
Používejte správná a prospěšná slova, která vás dovedou k cíli. Slovo „snažím se“, to není. To ze svého slovníku vynechte.
Přeji hodně konání a žádné snažení.

Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic. „Když nevíš co chceš, skončíš v hromadě toho co nechceš!“ - I já jsem měla hromadu toho co jsem nechtěla a jen málo toho, po čem jsem toužila a co jsem chtěla. Tak jsem se vydala úplně jinou cestou – cestou změny ve svém mozku, cestou změny svých negativních Emočních rovnic, a nyní od života dostávám přesně to co chci. A právě tento úžasný životní proces – to, aby se vám dařilo, aby jste byli šťastni a měli naplněný život, vám chci předat.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Ukážu vám, co se nám během dětství zapisovalo do hlavy a jak nás zápisy ovlivňují později v životě. Při výběru práce, partnera, ve financích i zdraví.