OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak si usnadnit cestu ke svým cílůmJak si usnadnit cestu ke svým cílům

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
18.9.2019

Mnoho z nás si říká, co chce v následujících měsících prožít, čeho dosáhnout, co si splnit.

I když ale víme, co chceme, přesto nám vytoužené cíle často unikají a my jen nechápavě bilancujeme, co všechno nedopadlo podle našich představ.

Ať jsou vaše cíle a sny jakékoli, jsou to právě vaše postoje, návyky a způsob myšlení, které nakonec ovlivní, zda budete v dosažení svých tužeb úspěšní, nebo se vám vzdálí v nedohlednu.

Proto jsem pro vás sestavil důležité rady, jež vycházejí z mé osobní i profesní zkušenosti a které mohou výrazně napomoci splnění vašich cílů.

1) Rozehrajte hru představivosti

Aby se vaše cíle mohly stát skutečností, je třeba se nejdříve sladit se svou představou. Vaše vize doprovázená příjemným pocitem bez odporu tedy musí předcházet samotné akci.

Představte si, jak to bude vypadat, až svého cíle dosáhnete. Jak se budete cítit? Jak budete žít? Co všechno se dosažením tohoto snu změní? Jací lidé se kolem vás budou vyskytovat? Rozehrajte ve své představě svůj emoční film.

 

2) Buďte k sobě milejší

Jen těžko se vám podaří splnit si své sny, budete-li na sebe tvrdí, zlí a kritičtí. Naopak, být k sobě hodní, podporovat se, odpouštět si chyby, obejmout sami sebe, když se nedaří, dát si útěchu v těžkých chvílích – takové chování k sobě vás k vašim snům katapultuje. Zkuste odteď začít pozorovat svůj vnitřní monolog: Jak jste zvyklí sami se sebou mluvit? Mluvíte se sebou jako s člověkem, kterého milujete, nebo jako s tím, kterého si nevážíte a nevěříte mu?

 

3) Berte to víc zlehka

Když o něco člověku skutečně jde, má často tendenci „tlačit na pilu“. Tím se však cíli spíše vzdaluje. Představte si obraz toho, co chcete mít, prociťte to a pak to nechte být. Užívejte přítomnost a těšte se z maličkostí. Co jste si přáli, už se pro vás chystá – odpoutáte-li se od potřeby mít to nutně hned.

 

4) Investujte více času do toho, co chcete dělat, a méně do toho, co si myslíte, že musíte dělat

Naplníte-li si čas převážně činnostmi, které vám přinášejí dobrý pocit, bude se zvyšovat také váš pocit vnitřního naplnění a smysluplnosti života. Na ten se pak nevyhnutelně nabalí další věci, situace a lidé, které ve svém životě chcete vidět. Zaměřte se na své „chci“ a zpochybněte příkazy mozku jako „musím“ a „měl bych“. Nemusíte nic a můžete všechno.

 

5) Vyhledávejte zábavné a humorné věci

Smích a radost zvyšují vaše vibrace. Čím více radosti a smíchu si ve svém životě dovolíte, tím rychleji na sebe pak už jen nabalujete, co vysíláte. Tedy příjemné „náhody“, splněná přání a lidi, kteří jsou pozitivní, spokojení, energičtí a nadšení pro život.

 

6) Buďte více času sami se sebou

V čase jen pro sebe se odpojíte od potřeb a přání druhých lidí a máte jedinečnou příležitost plně naslouchat svým pocitům, spojit se v tichu se svými sny a touhami, věnovat čas tomu nejdůležitějšímu člověku ve vašem životě – sobě. Investice času a pozornosti sami do sebe se vám milionkrát vrátí. To vy jste největší experti na vlastní život. To vy víte nejlépe, co je pro vás dobré. To vy tady budete sami se sebou až do posledního výdechu. Nikdo jiný.

 

7) Zaměřte se na výhody, které vám vaše realita nabízí

Zkuste si hned teď pro sebe vyjmenovat aspoň pět věcí, které ve svém životě můžete ocenit. Za co jste rádi, že ve své realitě máte? Udělejte si z oceňování pěti věcí každodenní zvyk a sledujte zrychlení procesu manifestace svých snů.

 

8) Vnímejte krásu kolem sebe

Všimli jste si dnes, jak svítí slunce? Jak dnes vypadá obloha? Užili jste si vůně vaší kávy předtím, než jste ji vypili? Kdy naposledy jste si přičichli ke květině? A víte, jak voní vlásky vašeho dítěte? Kdy naposledy jste obdivovali vnitřní krásu svého partnera? Znáte ten pocit, když dopadne sněhová vločka na vaši tvář a pak se rozpustí?

Zastavte se na chvíli a vnímejte krásu všude kolem sebe všemi svými smysly.

 

9) Buďte více času se zvířaty

Zvířata žijí v přítomnosti, tady a teď, jsou tak více v souladu. Jinak řečeno – jsou více sami sebou než lidé. Přenesou na vás klid, harmonii i radost, aniž by jim pro sebe ubylo. Načerpejte z jejich příjemných vibrací i pro sebe.

 

10) Sledujte svůj dobrý pocit

Váš dobrý pocit je vaší hlavní navigací, která vám vždy pošle správný signál, pokud jí budete naslouchat. Nevzdávejte se neustálého hledání svého dobrého pocitu. Ptejte se sami sebe u všeho, co děláte, zda vám to dělá dobře, či nikoli. Neposlouchat ze strachu svůj vnitřní kompas má za následek, že zůstanete stát na místě, kde nechcete být, a vaše cíle se vám rozplynou. Vaše pocity vám vždy dobře napoví, kudy dál.

 

11) Buďte hravější

Zůstat celý život tak trochu dítětem, být hravý a spontánní – takovým lidem se zpravidla více dostává toho, po čem touží. Blbněte, smějte se, dovádějte, tančete, zpívejte si, dělejte něco bláznivého, hrajte si a neberte se tak moc vážně.

 

12) Buďte pro sebe vědomě sobečtější

Tím, že budete myslet v prvé řadě na své vlastní blaho, nikomu neublížíte. Naopak, v přítomnosti člověka, který se má zdravě rád, se lidé cítí mnohem lépe než vedle ustěžovaného nespokojence, který staví druhé před sebe a obětuje se. Takový člověk svých cílů nedosáhne a chybu bude stejně hledat vždy u druhých (hlavně u těch, kterým se obětoval). Takže dopřávejte si, oceňujte se, nespokojte se s málem, obdivujte své pokroky, buďte svými největšími fanoušky. Máte plné právo mít vše, po čem toužíte.

 

13) Uvolněte se a přijměte svou skutečnost

Někdy se na všechno prostě vykašlete a dopřejte si i špatnou náladu. Jednoduše nevytvářejte odpor, přijměte i své horší dny či chvíle a nebraňte se jim. Chce-li se vám plakat, plačte. Chce-li se vám křičet, směle do toho. Máte-li chuť být celý víkend sami, zařiďte si to a odjeďte. Bránit se svým potřebám a emocím je opakem toho, co vás posouvá tam, kam potřebujete. Vaše tělo a srdce jsou vašimi nejlepšími rádci. Uvolněte se, odejděte na chvíli ze světa svého mozku a dejte plnou pozornost svým vnitřním pocitům.

 

14) Zaměřte svou pozornost na to, co se vám podařilo a co vám funguje

Když se zeptáte lidí, kterým se v životě daří, jak přemýšlejí o sobě a svém růstu ke svým cílům, dozvíte se, že jsou si dobře vědomi svých chyb a přešlapů, ale většinu své pozornosti mají stabilně upřenou na to, co jim dobře zafungovalo, co se povedlo a v čem slavili úspěch. Takový způsob přemýšlení eliminuje nezdary a posouvá vás mílovými kroky k vysněným cílům.

 

15) Buďte připraveni to nevzdat, když se něco nepovede

Rovnou vám řeknu, že mnoho z toho, o co se pokusíte, nepůjde úplně podle vašich představ. Když s překážkami budete počítat a na začátku své cesty se rozhodnete, že to nevzdáte, úspěch máte zaručen!

 

16) Podporujte cíle a sny svých blízkých a přátel

Strachem z úspěchu druhých a závistí nevědomě blokujete svůj vlastní úspěch. Proto podporujte druhé na cestě za jejich sny, ze srdce jim přejte dobré a společně s druhými slavte každý dílčí úspěch. Nabalíte na sebe úspěšné lidi, kteří se nevzdávají, kteří vám úspěch stejně tak od srdce budou přát a posouvat vás vpřed.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.