OHODNOŤTE ČLÁNEK:
1.4.2017

Snad všichni jsme se během života dostali do situace, kdy se nám rozsvítilo. Najednou jako bychom dostali ránu do hlavy a dlouho nejasné věci se náhle staly superjasnými. Lámali jsme si hlavu, jak to či ono vyřešit, a mozek nám nebyl schopen nabídnout lepší řešení, než se násilně přemlouvat, že myšlenky, kterými se zabýváme, nejsou zase tak pravdivé a že se nám jistě jednoho dne podaří přemýšlet jinak.

Situace okamžitého prozření může člověk zažít například při setkání s bývalým partnerem po několika letech, či po návratu do zaměstnání po dlouhé nemoci, či po vystřízlivění z iluzí díky ztrátě blízkého.

 

Mozek si rád lpí na svém

Mozek si rád lpí na některých svých zvyklostech a je mu úplně jedno, že pro okolní svět jsou bláznovstvím. Nám je ovšem předkládá jako zcela pravdivé a nepřipouští odchylky. Tak po náročném rozchodu si nedokážeme představit život s někým jiným a máme pocit, že právě ztracený partner je tím nejlepším a žádný jiný již neexistuje. Svého ztraceného prince oplakáváme někdy i celá léta a proklínáme všechny, kteří mají tu čest se s ním vidět. Pokud prožijeme osvícení, zjistíme, že zase tak skvělý nebyl a že jsou na světě i lepší partneři a koneckonců, kdyby ten náš vztah býval byl tak dobrý, určitě by se byl nerozpadl. Po celou dobu trápení je nám však skryto, že je to právě náš mozek, který pečlivě kalkuluje naše emoce smutku dle dávno nahraných dat z naší minulosti.

 

Partner na místě otce či matky

V partnerovi vidíme svého otce, či si jeho nepřítomnost doma jím kompenzujeme. Zapsané Emoční rovnice typu „Můj partner je pro mě zachránce“, či „Můj partner je pro mě bohem“, „Partnerovo očekávání je pro mě příčkou“ a „S životní úrovní jsem závislá na partnerovi“ způsobují, že se k partnerovi chováme jako k bohu. Aniž si to uvědomujeme, začneme jej uctívat, modlit se k němu a přinášet mu oběti. Jsme ochotní udělat cokoliv, abychom vyhověli a stali se v jeho očích nepostradatelnými. Opět, to vše kalkuluje náš mozek, aniž si to uvědomujeme.

 

Emoční rovnice udávají formu našemu charakteru

Pokud se Emoční rovnice dostanou do tzv Pilířového stavu, stávají se díky své prioritě hlavním ovlivňovatelem chování. Udávají formu našemu charakteru a způsobům jednání a myšlení. Tyto rovnice jsou chráněny proti přepsání silnými mechanismy (strach, únava, nechuť), aby je nešlo lehce přemazat a tak nedocházelo k přílišným výkyvům v povahových rysech.

Během života se stává, že potkáme jiné partnery, necháme se zaujmout jinými činnostmi, či jdeme na přednášku a naučíme se i jiným formám chování a sdílení. Či se setkáme tváří v tvář se smrtí či bolestnou událostí, a je nám najednou jasné, že hluboce zakódované principy nemusí být zdaleka tak pravdivé, jak se zdají. Najednou jsme schopni přehodnotit své dlouhodobé vidění světa a s pocitem údivu pohlížíme na svoji minulost a lamentujeme nad svojí krátkozrakostí.

 

Mozek pracuje u všech stejně

Není ale proč se obviňovat. Každého z nás doma nějak nastavili, něco nás naučili, nasbírali jsme mnoho Emočních nastavení ve škole a při prvních rozpadajících se láskách a podrazech. Mozek nás všech pracuje stejně a zapisuje stejně intenzivně všem a je jedno, zda dobré věci či ty špatné. Nejdůležitější je, abychom dokázali ty destruktivní zápisy najít a smazat, aby se nám nestalo, že nad hrobem budeme lamentovat nad mělkost prožitého života s touhou narodit se znova a vidět svět takovýma očima jako nyní.

 

Komu v životě posluhujeme?

Položte si nekompromisní otázku: Komu v životě sloužíte? Kdo je vaším otrokářem? Kdo, aniž byste mu to dovolili, se dobrovolně stal vaším bohem? Věřte mi, je jich hodně. Každý, kdo má nad vámi moc, je vaším pánem. Každý, kdo se bez vašeho souhlasu dere do vašeho soukromí a žádá si vaše aktiva, je vaším bohem. Samozřejmě, nemusíme si to ani uvědomit, to ale nic nemění na situaci, že jsme ve služebním svazku. Odhalte tyto otrokáře! Postavte se jejich velení! Vzdorujte jejich bičíku!

Jejich tvář je zprvu velmi milosrdná. Největším bohem bývá partner, pak zaměstnavatel, pak to mohou být i peníze, krása, prestiž a zdraví. Zdá se, že na nich nemusí být nic špatného, vy sami si otestujte svůj vztah k nim. Neovládají vás příliš, dokážete být i bez nich, umíte jim říkat Ne a táhnout je za sebou jako psíka? Ne? Pak jste sami v pasti a sloužíte jiným a jejich zájmům na úkor sebe.

Vaše „bohoslužba“ bývá do doby prozření samozřejmá a nepostřehnutelná a všem se zdá, že je normální. Mozek, jako dokonalý nástroj, vždy své výtvory předkládá s hodnotou Pravda a tudíž se vám to vždy bude zdát OK. Až do doby, kdy pod vlivem nové zkušenosti získáte na svět jiný pohled, a pak už o svém chování budete smýšlet jinak. Bohové zemřou a vy vykročíte do svobody. Budete kolem sebe mít tytéž věci a lidi, ale již je nebudete slepě uctívat.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.