OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Řešíte po 10 letech opět to samé?Řešíte po 10 letech opět to samé?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
25.3.2020

Návod, jak se vyvarovat fatálních chyb, které se rády opakují.

 

Našli jste svůj deníček slibů z předchozích let a v něm se na vás usmálo vlastní rukou sepsané předsevzetí, že určitou chybu už nikdy neuděláte?

Přečetli jste si svůj dobře sestavený závazek, že si do roka a do dne najdete lepší práci, partnera, více financí pro život, či sundáte nějaké to kilo?

Osobní deníčky jsou skvělými průvodci životem a dokonale nám umí připomenout, co jsme ještě nesplnili. Bdí nad našimi životy, abychom nezapomněli, co je pro nás tím podstatným.

Na druhou stranu v nich můžeme důkazně vidět, jak se nám některé situace stále dokola opakují. Znáte to, že ano?

 

Co se lidem nejčastěji opakuje?

1. Špatný výběr partnera

I když jsme se při rozchodu dušovali, že takového člověka již nikdy nechceme, najednou zjistíme, že jsme se, ani nevíme jak, vyskytli ve vztahu s podobným typem. Zamilovanost a přitažlivost ošálily naše rozhodování i učiněné sliby a my vklouzli do nového milování s někým, kdo se začal později projevovat podobně jako ti předchozí. V deníčku jsme našli svoji poznámku, že si již příště budeme dávat pozor na podobné typy. A ejhle, opět postupujeme stejně.

2. Hádky s nejbližšími

Až na výjimky nikdo z nás nemá rád zdlouhavé hádky. Hledáme pohodu a klid pro svůj život. Nemáme rádi spory. S oblibou si užíváme klidného večera či pohodové dovolené. A co čert nechtěl? Najednou, z čistého nebe, jeden z partnerů něco řekne a hádka je na světě. Lítají z nás ošklivá slova a my se snažíme partnera všemožně ranit dobře formulovanými větami. Víme, že se chováme ošklivě, a přitom nemáme sílu hádku přerušit a celou situaci umírnit. Náš deníček je pak neoklamatelným svědkem toho, pokolikáté jsme si tento slib dali.

3. Setrvávání ve stejné práci

Za stejným stolem, pokladnou či pultem už po mnoho let vznášíme podobně formulované zbožné přání, že už je na čase začít se věnovat sobě. Kdesi v nás občas zabublá touha realizovat svůj talent, odejít ze zaběhnutého a důvěřovat více sobě. Táhne nás to do jiného prostředí či státu. Chceme se konečně utrhnout ze řetězu a začít si jít vlastní cestou i přes to, že nás okolí bude považovat za blázny. Rok se míjí s rokem, a my stále tvrdneme na stejném místě.

4. Nic neušetříme

Kdysi jsme si koupili knihu Roberta Kiyosakiho „Bohatý táta, chudý táta”. Myšlenky v knize nám byly jasné a dušovali jsme se, že si svoji finanční situaci již dobře ohlídáme. Důležité kapitoly jsme si pozorně přečetli i vícekrát a plně rozhodnuti jsme se nové ráno probudili postavit svůj finanční sen. Uteklo pár let, možná jste si povýšili v práci, založili firmu. Při pohledu na svůj stav na účtu máte pocit, že se nic moc zase nezměnilo.

5. Váha ne a ne klesnout

Neustálé vážení se a shledávání, že se nic neděje, i když se často trápíme dietami, sportem či jiným odříkáním dobrot. Do úmoru si slibujeme, že již musíme s tím sádlem cokoliv definitivně udělat, a ono se ještě více roztahuje po těle. Kyneme jako dobře zadělané těsto, a to i přes mnohou snahu dát se dohromady a konečně vyhodit ty šaty pro plnoštíhlé. Jsme každým dnem ovládáni netvorem jídelní vášně, a jelikož se potvora maskuje do mnoha převleků, neumíme jí odolávat a prohráváme. Uteklo 10 let a váha je stále stejná, břicho stále stejně vyvalené a míry oblečení vzrůstající. Děs.

 

Poznejte své tiše běžící automaty

Co je automat chování? Jde o podvědomý program, který jsme podědili od předků, anebo jsme se ho naučili v krizových dnech sami. Je tak silně zapsaný v paměti naší hlavy, že jej podvědomí upřednostňuje před našimi přáními a novými poznatky o tom, jak nechtěné odsunout na vedlejší kolej.

Přejeme si tak intenzivně, až jsme svojí touhou sžíráni, a přitom se autopilot stejně prosadí, a dokonce o jeho prosazení nemusíme ani vědět. Najednou jsme v nechtěné situaci, a nevíme jak.

Prý až 95 % bdělého života jedeme na autopilotní programy. Pokud tedy máme
v hlavě tyto malé potvůrky špatně nastaveny, opakují se nám nechtěné situace dokolečka.

Když se podíváte do svého deníčku slibů, vidíte v něm, co se vám opakuje, a nemáte ve své moci změnu i přes veškeré své znalosti, přečtené knihy a tiché modlitby?

 

Praktická ukázka automatu

Automat je program, který je v jazyce podvědomí uveden slovním spojením „Když se stane toto (podnět), tak udělej toto (reakce nebo obrana).”

Například když partner zvýší hlas (podnět), tak mu připomeň, co doposavad nestihl udělat (reakce). Nebo když si něco přeješ (podnět), ihned si to jdi koupit (reakce). Nebo nikomu nevěř (velmi nebezpečný autopilot, který je spuštěný stále na všechny lidi).

Autopilotních programů existují miliony, rády na sebe navazují a propojují se ve složitější autopiloty. Jsou před naším zrakem ukryty v podvědomí a jejich vynoření můžeme zahlédnout právě v situacích, které se opakují.

 

Chtěli byste autopiloty odstranit?

Skvělé, znám jednu dobrou cestu, kterou jsem si musel pro svůj život vymyslet sám.

1. Nejprve autopilotní program najdu a rozložím ho do jednoduchých podružných programů, ze kterých se skládá. Dá se s nimi pak jednodušeji pracovat.

2. Jednotlivé programy postupně mažu z podvědomí. Tím se naruší celý řetězec a autopilot přestane ovládat naše jednání.

Chtěli byste poznat své první autopiloty a dozvědět se více o změně svého chování k lepšímu?

Napište mi. Osobně vám odpovím. Pro vážné zájemce mám zajímavou nabídku.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.