Najděte si svou práci snů

Objevte svůj talent, pusťte se do práce, která vás bude bavit, a staňte se bohatšími než kdykoliv předtím. Naplňte nejen své peněženky bankovkami, ale i svůj život štěstím a spokojeností.

První krok k úspěchu – uvědomění si problému

Prvním krokem k úspěchu je uvědomit si, že ve vašem životě je něco špatně. Pokud v noci špatně spíte, do práce vstáváte s nechutí a chodíte tam jen proto, abyste vydělali peníze, není to správně. Vaše práce by vás měla bavit. Čas, během kterého práci vykonáváte, by vám měl ubíhat a vy byste se neměli celý den těšit pouze na to, až vaše pracovní doba skončí.

Zdá se vám, že vyděláváte málo peněz? Připadá vám vaše práce zbytečná? Nejste hrdí na to, co děláte? Pokud si na tyto a další podobné otázky odpovídáte ano, pak za sebou máte to nejdůležitější. Dokázali jste si přiznat, že jste někde ve svém životě udělali chybu a místo toho, abyste se věnovali tomu, co máte rádi a v čem byste mohli být opravdu dobří, vydali jste se špatnou cestou. Na nápravu ale nikdy není pozdě.

Chodit do práce pro radost není utopie

Ačkoliv vy jste to prozatím možná nepoznali, tak do práce se dá chodit i s radostí. Člověk však musí dělat něco, co ho baví. Má pak nejen větší naději, že nezemře už v padesáti letech na infarkt, ale je i pravděpodobnější, že se svou prací dokáže velice snadno uživit. Ve světě byznysu totiž stoprocentně platí, že nikdy není snadné konkurovat někomu, kdo má opravdu rád to, co dělá.

Pokud se trápíte v nějakém zaměstnání, možná máte sklon si myslet, že někde existuje nějaká práce, kterou jste doposud nevyzkoušeli, ale která by byla ta pravá pro vás a jako zázrakem vyřešila všechny vaše problémy. Tak to ale není. Pokud vás něco opravdu baví, tak už to v životě buď děláte (ale nepovažujete to za práci), nebo jste to někdy v minulosti dělali a pak jste to jen kvůli nedostatku času nebo sil odsunuli stranou.

Chce-li tedy člověk opravdu zbohatnout, měl by začít dělat něco, co mu připadá spíše jako hra než jako práce. Mnoho lidí si myslí, že dělat v životě to, co nás baví, a vyhýbat se tomu, co nás nebaví, je sobecké. Není to ale pravda. Právě to, co nás baví, je to, v čem jsme dobří a co je nejdůležitější pro další stadium našeho vývoje jakožto lidské bytosti.

Pokud vy sami nevíte, co vás vlastně baví a co by právě pro vás bylo to pravé, zkuste se zamyslet třeba nad tím, čemu jste se věnovali v dětství a v mládí a co vás naplňovalo. Pokud stále tápete, využijte služeb kouče.

Najděte to, co vás baví, s pomocí druhých

Druhý člověk (např. kouč) vás vidí jinak, než vy vidíte sami sebe. Pokud jste několik let strávili v práci, která vás nebavila a nenaplňovala, je velice pravděpodobné, že došlo k poklesu vašeho sebevědomí. Nyní vám možná připadá, že jste k ničemu, že nejste v ničem dobří, nic neumíte a na jakoukoliv změnu nemáte sílu.

Nic z toho ale samozřejmě není pravda. Nebojte si tedy říct o pomoc. Správný kouč dokáže nejen odhalit vaše jedinečné talentové vlohy, ale doporučí vám i to, jak je správně zkombinovat a v jaké oblasti je nejvhodněji uplatnit. Najde také pro vás nevhodné emoční programy, které vám doposud brání vaše vlohy plně využívat, a odstraní vaše bloky.

Buďte sami sebou

Nepotřebujete vědět, co budete dělat po zbytek života. Ba právě naopak, budete-li se na to snažit přijít za každou cenu, jen tím zvýšíte pravděpodobnost, že se nehnete z místa. Zkuste tedy nejdříve přijít na to, co chcete dělat v dohledné době, a udělat alespoň nějakou změnu. Kdo ví, třeba hned první změna vám ukáže další směr nebo odhalí nové aspekty vás samých.

Je možné vydělávat peníze, radovat se z práce a v noci klidně spát. Jenom se musíte rozhodnout, co chcete dělat právě teď. Pak už si můžete celý den hrát a nechat si za to platit. Nechat si platit za to, že jste sami sebou.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.