Se žárlivostí se setkal v životě asi každý z nás. Dokáže to být pěkná mrcha, která už zle zatopila nejednomu páru. Je tedy užitečné vědět, co vlastně žárlivost je, jak vzniká a jak se s ní dá zatočit.
Žárlivost není ve své podstatě nic jiného než strach o lásku. Je to obava, že bychom mohli přijít o člověka, který nás obdařuje touto krásnou emocí. Všichni jsme nastaveni na potřebu dostávat lásku, přijetí a pochvalu. Jakmile naše potřeba není naplněna, začne se náš mozek snažit nastalou situaci řešit. Řešení potom vyhledává na základě našich zkušeností z dřívějška.
Také jste v dětství měli podobné pocity? Nemám dostatek lásky; lásku dostávám za něco; o lásku mohu přijít… Pokud ano, pravděpodobně budete patřit mezi ty, kdo se v životě se žárlivostí potýkají.
Jedním z úkolů mozku je nás ochraňovat před zraněními a zklamáním. Jakmile mozek vycítí ohrožení ztráty zdroje lásky (našeho partnera), začne nám podsouvat myšlenky typu: měl/a by sis hlídat partnera; dávej si pozor, ať ti ho/ji nikdo nevyfoukne; měl/a by sis raději ověřit, kam chodí; za pozdním příchodem domů je jistě někdo jiný…
Žárlivost tak umí rychle ničit pohodu ve vztahu, proto je důležité ji co nejdříve začít řešit.
Abychom žárlivost pochopili, je potřeba si uvědomit, že za nepříjemnými pocity stojí náš mozek. Pocity nám posílá na základě kdysi zapsaných emočních nastavení. Řešení žárlivosti spočívá ve změně zapsaných nastavení.
Komunikací s partnerem o svých pocitech je možné vyhledat spouštěče žárlivosti a následně jejich původce v minulosti. Pokud se však nepodaří žárlivost odstranit uvědoměním si, znamená to, že nastavení ve vašem podvědomí zůstala nezměněna.
V tomto případě můžete využít pomoci koučů, kteří vám velice rádi pomohou se žárlivostí nadobro zatočit. Vždyť co je víc než být zase ve vztahu šťastný? Nemusíte se trápit něčím, co má řešení. Metoda Emočních rovnic je prostředkem, jak toho dosáhnout.
ZÍSKEJTE KONTROLU NAD SVOJÍ ZLOBIVOU HLAVOU
a objevte lepší verzi sebe sama odhalením špatných programů z dětství