Jak se vyrovnat s rozchodem? Skrytá výzva

Nikdo nevstupuje do dlouhodobého vztahu s tím, že jednou skončí. Právě naopak, náš nejupřímnější záměr je, aby vztah vytrval a přinesl co nejhezčí chvíle. Když ale nakonec přece jen skončí, změní se úplně všechno.

Změny přicházejí během rozchodu i po něm. Musíte dělat změny ve své domácnosti, začít jinak přemýšlet o svých penězích, jak vše předložit svým společným přátelům. Mění se vaše nakupovací návyky a způsob vybavování domácnosti. Vaše emoce lítají sem tam a těžko se v nich vyznáváte. A to je pouze malý seznam všeho, co se mění, i co kolem nového životního stylu zažíváte.

Mnozí si myslí, že tyto změny jsou jediné, které musejí s rozchodem zvládnout, a jejich jediným přáním je rychle nechat všechny tyto zkušenosti za sebou. Moci tak vše svázat do uzlíčku a jedním tahem je nazvat minulostí.

Zkušenost rozchodu nemůžeme jen tak zahodit a na vše rychle zapomenout. Podobně jako náš první den ve škole, maturita nebo smrt blízkého je rozchod silným zážitkem. Stal se součástí našeho emočního světa a nemůžeme ho smazat. Není možné se vrátit do minulosti a snažit se přepsat své chování a pocity.

Rozchod s blízkým člověkem je proces znovuobjevování, osobního dorůstání a sebepoznávání a vždy zůstane součástí vaší osobnosti.

Jak se vyrovnat s rozchodem?

Nechtějme proto po rozchodu všechno rychle vyřešit a vystřelit na novou cestu. Opominutí lekce, kterou nám tato těžká situaci přináší, nám v budoucnosti přinese podobné situace k zopakování.

  1. Zkušenost náročného rozchodu prověří, zda budete zlostně zůstávat v minulosti a obviňovat kde co, nebo použijete vzniklou situaci a položení nového začátku pro svůj nový život.
  2. Zkušenost rozchodu vám dává na vybranou. Zůstat v sebelítosti nebo přijmout vzniklou situaci, plně se s ní smířit a použít ji jako odrazový můstek pro svůj další osobní růst.
  3. Zkušenost rozchodu vás vede ke smíření se s bolestí a k přijetí životní lekce. Schovávání se před bolestí nás od ní neuchrání. Alkohol, televize, nakupování nepotřebných věcí jsou možná krátkodobé rozmělňovače bolesti, dlouhodobě však ke klidu nepřispějí. Pokud se nerozhodnete přijmout výzvu rozchodu a s tím spojenou bolest, vždy bude trápení silnější než vy.
  4. Rozchod vede k uvědomění, že život dle vašich představ je možný a že stojíte na jeho začátku právě teď.
  5. Pokud jste ve stavu, kdy vůbec nevíte, jak přežít rozchod, rád bych vás postrčil k myšlence, že se dá žít lepší život. Že se můžete dnes rozhodnout a skoncovat s minulostí, která se stejně nedá předělat. Máte před sebou celou budoucnost, tak proč stále litovat všeho, co již bylo?
  6. Otevřete svoji mysl novým možnostem. Svět je plný nových příležitostí a díky jednomu zklamání se nezboří.
Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.