OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Nastal čas na osobní přeměnu?Nastal čas na osobní přeměnu?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
9.3.2020

Žijeme dnes ve světě, kde se slovo problém používá každodenně. Neznám však člověka, který by si v jeho významu liboval. A přitom je zcela normální, že každý má nějaký ten problém. Někdo malý a někdo velký. Někteří si je táhnou chvilku, jiní celý život.

Problémy dnes hýbou světem. Každý stále něco řeší a dokonce jsou i lidé, kteří mají pocit, že když nic neřeší, nežijí. Myslí si, že problémy jsou součástí života a že život problémy ze své podstaty prostě přináší.

Bláznivý svět. Něco takového přece nechceme. Chceme příjemný život bez problémů a když už nějaký přijde, chceme jej chápat jako výzvu, jako příjemný životní okamžik, díky kterému budeme mít šanci se pustit do něčeho nekonečně vyzývavého.

 

Neustálé problémy jsou jako těžké břemeno.

Chvilku se dá unést, ale dlouhodobě vysílí i toho nejsilnějšího. Nikdo není stavěn na neustálé nošení břemen. Problém můžeme vidět i jako překážku na cestě k dosažení námi definovaného cíle. Chceme být v bodě A, chceme vlastnit to, či ono, a stále nám v tom něco brání.

Tyto rozpory v naší psychice přinášejí pocity vnitřních tlaků a depresí. A není divu. Vždyť se nerealizují naše představy a touhy. Ale proč? Vždyť máme chtění, toužíme a víme, co chceme? Proč se nám to tedy nedaří?

Je to způsobeno tím, že ve vlastní hlavě nosíme více zapsaných pokynů k činnosti, které mají protichůdný charakter. Jedny zápisy velí „lež“ a druhé protichůdně „běž“. Vlivem těchto zápisů se dostáváme do situace, kdy jasně cítíme, že chceme lepšího partnera či více peněz, ale nejsme schopni pro to dlouhodobě nic udělat. Stále setrváváme se stejným Josefem a stále utrácíme za hlouposti a nicotnosti. Ve výsledku sice moc chceme, ale svým jednáním své touhy sabotujeme.

K dosažení našich vytoužených cílů je tedy pouze jedna cesta. Začít pracovat na osobní přeměně. Vytyčit si konkrétní cíle a vydat se na cestu k jejich dosahování. Tato cesta se nazývá osobní proměna.

 

Z housenky se stává motýl a had převléká svoji starou kůži.

Podívejte se kolem sebe. Na vše, co jste doposavad vytvořili. To zrcadlí vaše pravé zápisy v hlavě. Je úplně jedno, jaké jsou vaše touhy. Záleží pouze na tom, co jste schopni osobně vytvořit. A to již vidíte kolem sebe právě teď. Dobrovolně jste si vytořili svůj svět, a pokud se vám nelíbí, nemá cenu se snažit jej měnit se starým obsahem hlavy. Ten již vykonal své, což jasně vidíte kolem sebe.

Pro realizací svých tužeb musíte tedy zapracovat na změně svých starých zápisů. Mnohé z nich jsou zapsané ve vaší hlavě a pochází již z dob vašeho dětství. Pokusíme se je najít.

 

Napište si svůj cíl, po kterém opravdově toužíte, a stále se vám ho nedaří dosáhnout. Tak třeba chcete zhubnout o 10 kilogramů. Sestavte si seznam jednoduchých a pro vás přijatelných pěti kroků, které jste schopni dělat během týdne tak, abyste se k toužebnému cíli postupně dostali do tří měsíců.

Svůj plán si uzákoňte a pravidelně provádějte. Během týdne zjistíte, že vás mozek táhne zcela jiným směrem a že jakoby nedbá na stanovené cíle. V době konfliktu si zapište věty, které vám v krizových chvílích říká. Tyto věty jsou protiklady, zapsané ve vaší hlavě, které vždy budou stát proti vám a nedovolí vám dojít k vašemu toužebnému cíli.

 

Tak například uslyšíte: „Bez jídla život nemá cenu“ nebo „Makáš celý den a pak se nemůžeš najíst“.

 

Tyto protikladné věty brání v dosažení vašeho stanoveného cíle a budou vám bránit celý život, pokud je neodstraníte. Kvůli nim se mnohým nedaří zhubnout i přes vytrvalý boj a nekonečně dlouhé stanovování sofistikovaných cílů. Podobně se děje i v oblasti partnerské a pracovní.

Tyto protikladné zápisy otočte tak, aby ztratily svoji sílu a přinášely vám příjemný pocit. Například: „I bez jídla se mohu cítit příjemně“ nebo „Po práci se odměňuji nejen jídlem ale i saunou.

 

Další překážkou na cestě osobní přeměny je ochabnutí na cestě. Mnozí se dostávají dobrovolně do velmi nepříjemných situací a pak z nich chtějí rychle ven. Několik let pracovali na tom, aby v nich byli, a pak najednou chtějí ven během několika chvil. To samozřejmě nejde. Dostat se ven vyžaduje častokrát sérii velmi nepříjemných kroků, které samozřejmě bolí.

Tito lidé, chycení do svých vlastních pastí, se na počátku rychle rozhodují nastoupit cestu osobní přeměny, touží provádět ve svém životě hromadu pozitivních změn, a pomalu začínají prožívat jejich výsledky.

Najednou jim však „stará hlava“ zasadí neskutečnou ránu. Propadnou se do špatné nálady a od mozku poslouchají směs záporných vět typu „Nic nemá cenu“, „Podívej se, jak jsi dopadl“, anebo „Už jsi to všechno dávno měl znát“. Vlastní mozek, který je přivedl do všech těch nepříjemností, jim posílá odporné ponižující a destruktivní myšlenky.

 

Jakmile uvěříte destruktivním projevům hlavy, které vás vedou do bahna sebelítosti a paniky, nikam se nedostanete a skončíte tam, kde jste začali.

Nesčetněkrát jsem pozoroval tento jev u nadšenců pro osobní rozvoj. Velká touha a nadšení se proměnilo v odpadnutí a v životní zklamání.

V těchto chvílích je zapotřebí mu jasně sdělit, že lže. Jasně si připomenout stanovené cíle a pevně se k nim přimknout.

 

Závěrem

No a pokud vám to dlouhodobě nepůjde, máte proti sobě nejsilnější počítač na světě – svůj mozek. Ten vám komplikuje cestu svými starými programy. Ty můžete odstranit ať už sami nebo s pomocí mých specializovaných koučů.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.