Psychické onemocnění. Co s tím?

Deprese, maniodeprese, schizofrenie, somatoformní poruchy, obsedantně kompulsivní porucha, poruchy chování…

Je toho kolem nás tolik a většina těchto lidí svou situaci (nebo situaci svých dětí) neřeší jinak než nálepkou NEMOCNÝ!

Jsem (jsi) opravdu nemocný?

Znám několik případů – lidí, kteří mají psychickou poruchu. Opravdu jdou k lékaři jen pro léky nebo bohužel končí jednou za čas v Bohnicích, protože ani léky nezabírají. Tito lidé si myslí, že nemají jiné možnosti. Každý den i několikrát požívají antidepresiva nebo jiné zklidňující léky. Odstraňují pouze příznaky, nehledají příčinu.

Dnešní zdravotnictví je opravdu převážně jen o tabletách, bohužel. Vezměte si léky a bude to dobré…

U slovíčka dobré bych chvilku zůstala.

DOBRÉ – pro koho vlastně? Co si mám představit pod slovem dobré? Dobře je za 3 a přesně tak to je. Lékaři vám nabídnou neutrální stav. Ale se vším všudy. Nebudete cítit špatný pocit, ale nebudete schopni ani DOBRÉHO POCITU! Váš život byl doposud plný nepříjemných pocitů a lékař vám nabídne žádný pocit. No, kdo by nebral tuto nabídku, když vlastně odstraní váš problém alespoň navenek?

Spoustu klientů mi vyprávělo, jak se cítí po pobírání antidepresiv: veliká únava, pohybová pasivita, nechuť na sex, ze života zmizí smích, zmizí vášeň, narušené osobní vztahy, narušené pracovní výkony, náš život je jeden veliký neutrál bez chuti. Zamyslete se, je toto pro vás opravdu dobré?

Psychická porucha aneb co se v tom mozku vlastně děje

Náš mozek je jako software. Všech 5 základních smyslů, které nám umožňují vnímat okolí, nám vytváří tzv. aplikace v našem softwaru. Mozek ale má také svůj spořič energie. Pokud je naše hlava přeplněná aplikacemi, které si berou moc energie, mozek začne pracovat na úspoře. Tudíž se snaží sám vybrat stav, který by pomohl k tomu, aby jiné záležitosti v těle byly splněny.

Když svými 5 smysly přijímáme informace, které jsou nepříjemné či bolestivé, mozek si sám vytváří program, který je pro tělo přínosem.

Pokud zažíváme velký stres nebo více stresových faktorů, mozek si vytvoří únikovou aplikaci v podobě psychické poruchy. Tím se přestaneme ve vteřině zajímat o stresové faktory typu šikana, zneužívání, a mozek šetří. Pokud si několikrát mozek potvrdí, že to takto jde, má jaksi vyhráno. Zaháčkuje šetřící aplikaci a jde se k lékaři pro antidepresiva.

Jak s tím naložit

Primární je, aby se otevřela negativní emoce, která tento stav způsobila, aby se našly veškeré negativní emoce, které tomuto stavu napomohly, a program v mozku se předělal podle vašich představ.

Ano, pomocí Emočních rovnic můžete svůj software přeprogramovat a díky tomu mít jak pozitivní, tak i negativní emoce zároveň v naprosto zdravém a únosném provedení.

A je pravdou, že nemusíte zůstávat v neutrálu, kde nejsou emoce, ale každý máme právo na smích, vášeň, lásku, chutě na jídlo či sex.

KAŽDÝ MÁME PRÁVO BÝT ŠŤASTNÝ, rozdělovník štěstí není… Je to jen na vás. 🙂 Zvolíte si neutrální pocity, které vám způsobí antidepresiva, nebo šťastný život po odstranění příčin problémů?

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.