Jaký bude tvůj další tah?

Život je jako šachová partie. Vždy začíná prvním tahem a končí matem. Zúčastnění mají stejné šance a vše záleží pouze na jejich kombinačních schopnostech a zkušenostech z minulých her, aby jejich pozice na šachovnici byla co nejvýhodnější a poskytovala dostatek prostoru pro další tahy.

Stejně tak je to i v životě člověka. Všichni přicházíme na svět stejnou branou a všichni máme stejné možnosti. Zanedlouho však zjistíme, že na šachovnici máme figurky rozmístěny každý jinak.

Chceme-li vítězně dohrát svoji hru, záleží od počátku na každém tahu. Aby každý z tahů byl co nejkvalitnější, je zapotřebí dobře zhodnotit svoji současnou situaci, jak si stojíme, jaké jsou naše další možnosti.

Jaká je tvá současná pozice?

Podívej se na svoji šachovnici života a zhodnoť, jaké figurky a postavení máš. Dělá se to tak, že se podíváme do čtyř oblastí (práce, peněz, zdraví a vztahů) a vyhodnotíme si, co v nich máme. Na stupnici 0 až 10 (0 je nejhorší zážitek v životě a 10 je nejkrásnější) si vyhodnotíme své pocity pro každý kvadrant. Dostaneme čtyři čísla, která nám ukazují, jak si v jednotlivých kvadrantech stojíme. Čísla udávají naše postavení na šachovnici, kam jsme se dostali díky svým kombinačním schopnostem a znalostem hry života.

Jak a čím táhnout dále?

Otázku, kterou si klade každý hráč. Jak a s čím? Stejně si položme tuto otázku v životě v našich čtyřech kvadrantech. Jsem spokojený? Mám v životě radost? Těším se na každý den? Má můj život smysl? Podívejte se na svá čísla a ptejte se sami sebe. Jsem s nimi spokojen? Mohla by být vyšší? Mohl bych věci dělat lépe? Kde mám nejslabší místa?

TIP: Přečtěte si mou knihu Emoční rovnice.

Čísla mají jasnou vypovídací schopnost a nemůžete si již nic nalhávat. Jaký nyní bude váš další tah? Co uděláte, aby váš další život ve všech čtyřech oblastech vedl ke spokojenosti a ne k porážce? Kudy povedete své figurky, aby po několika dalších tazích byla pro vás situace příznivá?

Rekapitulace na smrtelné posteli je již k ničemu

Není nic horšího, než se k sebezpytování nechat probudit až blízkostí smrti, a zjistit, co všechno jsem mohl udělat lépe. To prosím ne! Jde o nejhorší zážitek, který mi lidé vyprávěli. V posledních dnech života si vyčítat, kolik jsem toho měl udělat jinak, s kým jsem se ještě chtěl potkat, o kolik více času jsem měl strávit s blízkými, o kolik více dovolené a poznávání jsem zmeškal, protože bylo hodně práce, práce, jejíž výsledky zde zůstávají jiným.

TIP: Přečtěte si mou knihu Emoční rovnice.

Nenechávejme si hezké chvíle ukrást! Žijeme pouze jednou a máme právo cítit se dobře! Věnujte proto pozornost svým životním tahům. Neberte důležitá životní rozhodnutí na lehkou váhu. Rozhodněte se pro život, kterého nebudete litovat, který bude mít ten správný drive, který se stane nevysychajícím pramenem a zahradou plnou dobrého ovoce. Promyslete si své další tahy, rozmyslete nejvýhodnější postavení figurek. Každý, byť i malý posun na šachovnici mění síly na celém poli.

Ochutnejte i vy sílu života a nenechte se zmást letmým pohledem na zdánlivě prohraný souboj.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.