OHODNOŤTE ČLÁNEK:
8.2.2015

Jistě se vám někdy stalo, že jste nemohli usnout. Hlavou se honí mnoho myšlenek o budoucnosti, minulosti, jak věci nejlépe vyřešit… Člověk se v těchto úvahách často zacyklí. To je stav, který spánek nejenže nepřivolá, ale naopak ho odhání. A když už spánek konečně přijde, bývá nekvalitní, s mnoha probuzeními a plný splašených snů. Pokud se dlouhodobě trápíte svízelnou situací, která zdánlivě nemá řešení, může to být důvod vaší chronické nespavosti a únavy.

 

Jaké jsou příčiny špatného spánku?

Jednou z příčin je právě nekontrolovaný tok myšlenek, který nedovolí mysli relaxovat a plynule přejít do spánku. V tu chvíli se nacházíme v jakémsi virtuálním světě, tedy mimo přítomnost. Protože jediná skutečnost je to, že právě ležíme v posteli a nemůžeme usnout.

 

Jak pomocí techniky docílit kvalitního spánku?

Pro navození kvalitního spánku fungují mimo jiné techniky, které stáhnou vaši mysl zpět do pověstného tady a teď. Snad nejvíce se tomuto tématu věnuje Eckhart Tolle ve své Moci přítomného okamžiku. Popisuje ho jako meditační stav. Stav, kdy je mysl prázdná, bez obsahu, bez myšlenek. Podle tohoto autora si spánek můžeme navodit tím, že „čekáme na myšlenku“ a překvapivě zjistíme, že žádná nepřichází.


A to je přesně ono! Tuto techniku jsem pro lepší vizualizaci trochu upravil. Představíme si, že nad hlavou máme štít, který naše myšlenky odráží. Dostaneme se do podobného stavu, kdy čekáme, jestli něco přiletí, a díky tomu se naše mysl stane prázdnou.

Další věc, která u mě velmi dobře fungovala zejména na studiích před státnicemi, je Schultzův autogenní trénink. Je to metoda, která zapojuje spíše tělo. Nicméně její součástí je opět zpřítomnění a koncentrace mysli. Postupně se soustředíme na navození tíhy těla, jeho tepla. Soustředíme se na dech, tep… Tedy na to, co je teď. Pravidelné tělesné rytmy člověka navíc velmi uklidňují. V neposlední řadě si navozujeme tělesný stav blížící se hypnóze, tedy extrémní relaxaci.

 

Díky mami! Díky tobě se mi spí lépe.

Nedávno, když hlava odmítala vypnout a já se snažila vymyslet všechno a za všechny, jsem si vzpomněla na slova své mámy. Jejím vzorem byla Scarlett O’Harová z knihy Jih proti Severu. Máma mi vyprávěla, že když hrdinku večer něco trápilo, prostě si řekla: „Budu o tom přemýšlet až zítra.“ Experimentálně jsem to zkusil a sám jsem byl překvapen tím, jak dobře to fungovalo. Najednou mě zaplavil příval dobré nálady, pocit lehkosti.

Pocit, že všechno nemusím vyřešit teď hned, že dnes jsem udělala dost a další zase zítra. Vlastně jsem sám sebe pochválil a dovolil si odpočinout a nechat věci „nedodělané“. Odměnou mi byl hluboký spánek, ze kterého jsem se ráno probudil svěží a odpočinutý.

Takže příště, až nebudete moci usnout, zkuste jednu z těchto technik:

  • čekejte na myšlenku, neboť žádná nepřijde (štít);
  • soustřeďte se na to, co je teď (autogenní trénink);
  • pochvalte se za to, co všechno jste dnes udělali a vymysleli s pocitem, že si spánek zasloužíte a další povinnosti vás čekají až zítra

Jsou to ale všechno metody první pomoci! Pokud se za vaší nespavostí skrývají dlouhodobé problémy, ze kterých nevidíte východisko, vyhledejte odborníka. Uvidí vaši situaci z jiné perspektivy než vy a pomůže vám pomoci najít řešení.

 

Mé doporučení, k docílení hodnotného spánku.

Často je mozek tak aktivní, že neumí zaspat a potřebuje od nás pomoc. Můžete využít dobu bdělosti na vytahání svých Emočních rovnic ze své hlavy. Mozek je jenom počítač a pracuje s tím, co se mu tam během života nahrálo. Budu rád, když se se mnou podělíte o své zkušenosti. S přáním krásného spánku.

Kdyz spanek neprichazi_1_Publikace

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

25 Comments

  1. BED napsal:

    Ja „nespím“ roky. Prišlo to so vstávaním ku dieťatku. A tiež to prišlo po prvých transformačných príznakoch už v r. 2008 – hučanie v hlave. Paráda. Postupne sa dozvedám, čo a ako. O tom sa pan Kalina nezmieňujete. Že totiž celý zemský obal pracuje na celkom iných frekvenciách, a to je hlavnou príčinou zmien v časovaní spánku. Nemusím ráno vstávať, som dôchodkyňa, to je fasa. Spím aj do jedenástej. Tiež nemávam hlavu plnú starostí, a predsa… spánok nie je. Namiesto toho sa mirozsvetľuje vnútorný zrak, akoby ma nasvecovalo. Evidujem príjem fotónov. Ale o tom VY ani muk. Nedá sa ísť podľa starých dramat, …. Tiež existujú iné spánkové režimy, lebo ľudia kedysi spali celkom inak. Až novodobé otroctvo narušilo pôvodné rytmy. – Takže, tak…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.