OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Život je lepší prožít bez čekáníŽivot je lepší prožít bez čekání

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
3.12.2019

Taky vás nechali v dětství čekat? Mě ano. Často jsem slýchával: „Nespěchej“, „Nehoň se“, „Počkej přece“. A víte, co jsem se z toho naučil? Že když počkám, dostanu, po čem prahnu. Z této věty se stal jeden z mých životních programů.

Stále jsem na něco čekal. Říkal jsem si, až vyřeším firmu, bude lépe, až okolí pochopí, bude lépe, až napíši knihu, bude lépe, stále až, až, až.

 

Záleží pouze na mně, zda-li programy přijmu

Dnes to na mě padlo jako osvícení, že čemu v životě věřím, jsem se nenaučil sám, ale od jiných. Je pouze na mně, jestli jejich programy přijmu za své nebo ne. A jestli jsem byl vyučen jinými, co když je něco z toho pro můj život špatně?

Jedna klientka mi vyprávěla svůj příběh a tvrdila, že je věčná čekatelka, že její život je čekárna. Kolik lidí kolem nás stále na něco čeká, až nakonec zestárnou a neužijí si nic? Čekají na to, že se partner změní, děti vyrostou, že dostanou více peněz, lepší práci, že jednou prostě bude lépe.

A tak jsem se rozhodl, že své čekatelství ze svého života vymažu. Nebudu ve své životní čekárně. Začnu svůj život žít podle svého teď hned. Jakmile se někde objeví: „Počkej“, odcházím pryč.

 

Život není o čekání

Jedna paní dostala jako dárek luxusní spodní prádlo. Chtěla si ho obléci při nějaké slavnostní příležitosti. Nakonec to dopadlo tak, že je její partner našel hezky zabalené v šuplíku po její smrti.

Ne, život není o čekání, život je o prožívání a čekání je pouze čekáním na někdy a to někdy nemusí nikdy přijít.

Pokud se trápíte kdekoliv a s kýmkoliv a čekáte, že se to jednou změní, tak právě dnes opusťte svojí čekárnu. Rozhodněte se pro žití!

 

Co pro sebe můžete udělat?

Napište si seznam věcí, které chce prožít a s kým je chcete prožít a slibte si, že uděláte vše proto, abyste to prožili. Prohra je pouze mé vlastní rozhodnutí a čekání taktéž. Nikdy přeci neprohraji, pokud se k tomu sám nerozhodnu.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

2 Comments

  1. Marek Marek napsal:

    Dobrý den, Miriam,

    rád bych reagoval na Váš komentář. Vidím, že i navzdory Vaší celé rodiny jste si šla za svým snem, cože je úcty hodné. Jen málo lidí se dokáže postavit blízkým a jít za snem, který chce prožít. Nicméně ztráta Vašeho partnera mě zarazila. Jak je možné, že Vám řekl to co řekl? Mohu se zeptat, jak dlouho trval váš vztah před svatbou? Setkala jste se někdy v minulosti s podobným případem opuštění? Zajímá mě to, jelikož náš mozek veškeré informace, které v minulosti viděl, cítil, slyšel, zapisuje do své podvědomé paměti. Tato informace je důležitá z toho důvodu, jelikož náš mozek tyto informace, které se v minulosti naučil promítá do našeho současného života. Rozhodně zde nechci rozebírat schopnosti našeho mozku, ale pokud by jste si chtěla promluvit o žalu, který nyní prožíváte, tak Vám mile rád pomohu najít cestu ven z těchto žalostných stavů! Napište mi na tento e-mail kalina.marek@aleskalina.cz a osobně se domluvíme.

  2. Miriam napsal:

    Dobry den.Hned po skole som zacala podnikat vo svojej oblubenej dostudovanej cinnosti napriek odradzaniu celej rodiny.V tej dobe bol velky problem vybavit priestory.Skoro po roku som ich vybavila v inej velkosti tak som tam vymyslela kaviaren-cakaren na klientky.Zamestnala som svoju prvu lasku.V den svatby som pocuvala od prveho svadobneho tanca Zle si si vybrala,Nedokazem sa o teba postarat ani o dieta,ktore cakas,to som pocuvala 2 tyzdne a odisiel.Tak som tahala podnikanie cele sama,vsetko co k tomu patri,urobila som si vodicak,vybavila a kupila si byt.Na konci som prestala citit pohyby od nenormalneho vycerpania,ale po neskutocnom vyvolanom porode sa narodij zdravy chlapcek.Az vtedy na mna dolahol nenormalny zial z toho,co sa stalo…. ……………….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.