OHODNOŤTE ČLÁNEK:
8.10.2019

V otázce volného času jsme na tom mnohem lépe než naši předkové. Máme dva dny volna v týdnu, kratší pracovní dobu, ale i více možností, jak svůj volný čas strávit. Přesto mnohdy na odpočinek zapomínáme nebo místo do přírody vyrážíme do nákupních center. Umět odpočívat a najít vhodný způsob, jak volný čas trávit, se v dnešní době zdá být uměním.

 

Volný čas

Za volný čas můžeme považovat dobu, kdy vykonáváme takové činnosti, ke kterým nás nikdo nenutí. Vykonáváme je ze své vůle a proto, abychom si odpočinuli, pobavili se, vzdělali apod.  Volný čas je zkrátka ta část dne, kterou máme k dispozici sami pro sebe a v níž nemáme žádné povinnosti.

Volný čas potřebujeme a potřebuje ho především náš mozek, který si musí odpočinout. Jen velice těžko vystudujeme vysokou školu, pokud budeme od rána do večera ležet v knihách. Bez odpočinku nám učení půjde obtížně a pomalu. Pokud navíc svůj mozek nebudeme stimulovat novými podněty a neumožníme mu, aby si odpočinul od rutiny, bude stále unavenější.

 

Jak efektivně odpočívat

Každému člověku vyhovuje jiný způsob odpočinku. Pokud nevíte, jak si vaše tělo ale i duše odpočine nejlépe, vyzkoušejte co možná nejvíce možností. Uvidíte, že brzy najdete způsob, jak zcela vypnout, pobavit se a především načerpat nové síly. Jednotlivé způsoby odpočinku samozřejmě můžete i kombinovat.

 

1. Pasivní odpočinek

Pokud např. v zaměstnání vykonáte fyzicky náročnou práci, pak vám pravděpodobně bude nejvíce vyhovovat pasivní odpočinek. Dobře se vám bude odpočívat s knihou na gauči, ve vaně při svíčkách nebo např. v sauně.

2. Aktivní odpočinek

Pokud pracujete např. v kanceláři a příliš se během dne nehýbete, můžete se ve volném čase věnovat nějakému sportu. Vaše tělo si odpočine od neustálého sezení na židli, do vyplaví se do něj endorfiny a hlava se vám vyčistí. Další den opět budete moci přemýšlet a také sedět na židli bez bolesti krční páteře.

3. Potěcha duše

Dopřejte si čas od času pohled na něco hezkého. Zajděte na výstavu, do divadla nebo na koncert. Osvoboďte svůj mozek od rutiny, místo pohledu na paneláky mu nabídněte pohled na divadelní jeviště, místo troubení aut ho nechce poslouchat zvuky piana.  Jste-li výtvarně či hudebně nadaní, věnujte se kreativní činnosti sami.

 

Zapomeňte na čas, dělejte, co vás baví

Děti si čas neuvědomují.  Hrají si, cítí mnoho věcí, čas je nezajímá a nechtějí ho znát. Teprve později se objeví povinnosti a přijde období, kdy děti začnou něco muset. V tu chvíli pochopí, co je to čas a jaký je rozdíl mezi časem povinností a časem volným.

Obecně platí, že je-li nám dobře a děláme-li něco, co nás baví, nemáme pocit, že čas existuje. Avšak ve chvíli, kdy musíme plnit nepříjemné povinnosti, si čas začínáme uvědomovat a chceme si jej rychle odžít. Možná i vy patříte k těm lidem, kteří se den co den snaží odžít to nepříjemné, aby se pak oddali tomu příjemnému. Není to škoda? Neztrácíte tak spoustu drahocenného času, který vám bylo umožněno strávit na tomto světě?

Řešení této situace je jednoduché. Naučte se rozvíjet v sobě emoce lásky, radosti, pohody, snášenlivosti, nadšení, horlivosti, dobrosrdečnosti atd. Začněte se věnovat tomu, co vás opravdu baví a naplňuje.  Rádi kreslíte, ale denně musíte osm hodin strávit prací v kanceláří, která vás nebaví? Je tomu tak možná jen proto, že jste nikdy nezkusili být malířem nebo třeba ilustrátorem dětských knížek.

Pokud chcete být šťastnější a spokojenější, proměňte svůj svět zpět v ten dětský, kde není čas, nepohoda, stres a podobně. Zkuste opět přestat vnímat čas. Začněte se víc věnovat tomu, v čem jste dobří, a co vás baví a naplňuje.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.