OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Využijte nových návyků a získejte svéVyužijte nových návyků a získejte své

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
18.9.2020

Velkých výsledků dosahujeme drobnými promyšlenými krůčky. Při přemístění hodin z jednoho místa na druhé se mi po dobu několika měsíců dělo něco pozoruhodného. I když hodiny již dávno byly na jiném místě, snad 100x jsem se podíval na to staré. Už jsem se začal nenávidět v nepochopení,  proč mi hlava hledá časomíru tam, kde již není. Proč je mozek tak hloupý a není schopen si uvědomit dopředu, že hodiny jsou již dávno někde jinde?

 

Starý návyk se jen tak nevzdá

Díky této zkušenosti mi došlo, jakou sílu v našem životě má návyk. Mozek je přeci jenom stroj a pracuje podle svých vlastních pravidel a my lidé po celou dobu života jsme poplatní jeho výpočtům. Návyk dokázal být tak silný, že mě vedl do stejného hledání hodin, i když bezvýsledně.

Položme si otázku: kolik věcí děláme úplně zbytečně, jež nevedou k výsledkům? Možná se nám zdá, že přece jenom něco děláme, cvičíme, spoříme a budujeme vztah, pokud se ale na své aktivity podíváme pod lupou delšího časového úseku, najdeme pod ní právě to toužebné?

 

Mozek nepracuje s ročními plány

Abychom se dostali ke svým cílům, je dobré pochopit, že mozek neumí pracovat s ročními intervaly, ale pouze s denními. Vidí svět a jeho úkoly pouze v denním výseku. Kolik úkolů jsme ale schopni zcela dokončit v jednom dnu? Uklidit dům, uvařit, dojít na nákup? Vesměs jde o aktivity s krátkým dosahem.

Chceme-li spořit či investovat své peníze, nemůžeme mít denní cíle, potřebujeme vidět dlouhodobě. Mít strategicky promyšlené plány a sledovat situaci na trhu po dobu několika let. Není možné se rozhodovat podle aktuálního denního cítění.

Pokud naletíte hlavě na její denní pokyny a nebudete mít stanoveny dlouhodobé majáky, ke kterým se chcete dostat, propadnete dennímu velení svých neuronů a ve většině případů se příliš blízko ke svým cílům nedostanete. Utečou vám roky a vy se ocitnete na tom samém místě, se stejnými financemi na účtu, se stejnou váhou a zdravím, se stejným či horším partnerem a se stejným šéfem za zády. Jsou lidé, kteří si celá desetiletí stěžují na to samé a nikdo to nezmění.

 

Výhoda dlouhodobých pohledů

Dlouhodobý pohled eliminuje denní pohledy, často zmatené okolnostmi a podléhající náladám a nechutím. Ne každý den se nám chce jít cvičit, ne každý měsíc se nám chce odkládat určitou částku peněz na spoření, ne pokaždé se nám chce udržovat příjemné vztahy a vztahovou morálku. Jsou chvíle, kdybychom nejraději zrušili všechny své závazky a povinnosti a vyhlásili svému okolí válku.

Máme-li ale dlouhodobé perspektivy, víme, že takovéto jednání nás oddálí od stanoveného, toužebného. Stačí měsíčně neposlat na spořící účet dohodnutý obnos a dlouhodobě vás tento čin obere o pěkný balík výdělku.

Pokud například nebudete mít domácí rozpočet a dlouhodobý pohled, kolik peněz byste chtěli mít, zjistíte, že utratíte všechno a nebudete vědět, kde. Mozek vám v denním pohledu schválí útratu, pokud byste mu ale předložili útratu za celý rok, zhroutí se do deprese.

 

Často zbytečné útraty za nepotřebné

Nejlepší příklad mohu uvést pro útraty v restauracích. V denním měřítku nejde o velké položky a mozek mi klidně útraty povoloval. Jeden den jsem utratil 200 Kč za oběd a druhý den si už mozek nepamatoval, co bylo a utratil dalších 250 Kč jenom proto, že měl, chudáček, hlad.

Začal jsem si schovávat účtenky za restaurace a pak si je za měsíc sečetl. Málem jsem omdlel. Šlo o vyházené tisíce, které se daly zužitkovat mnohem efektivněji a hlavně zdravěji. Podobně je možné vysledovat útraty i v jiných oblastech a pokud tak učiníte, dáte mi za pravdu, že mozek je podvodník a v denních instancích vás na útraty upozorňovat nebude.

 

Falešné marketingové sliby

Jak jste si asi všimli, je dnes mnoho nabídek typu kup teď a vyřeš ihned. Máš dluhy, vezmi si tuto půjčku. Máš nadváhu, kup si tento koktejl. Máš špatného partnera, jdi na tuto seznamku.

Pokud bychom vyzpovídali všechny lidi, kteří podlehli nabízené reklamě a zboží vyzkoušeli, zjistili bychom, že zdaleka neposkytuje nabízené. Půjčka se opět vyčerpá a zůstane ještě větší dluh, koktejl nenasytí a povede k ještě většímu hladu a seznamka ve většině případů dovede inzerenta k ještě větší frustraci z proběhlých schůzek.

Většina problémů vzniká dlouhodobě, a proto se nemohou krátkodobě vyřešit. Dluh nevytvoříte za týden, 20 kg navíc nevyprodukujete za měsíc a ve špatném vztahu se taky nevyskytnete přes noc. Život se staví na dlouhodobých výsledcích. Špatné výsledky proto není možné změnit krátkodobým přístupem!

 

Stanovte si roční majáky

Jedinou možnou cestou, jak uniknout mozkovému lhaní a tedy cestou k dosažení vytouženého, je písemně si stanovit své roční majáky. Například:

  1. Na spořícím účtu budu mít k 31.12. celkem 120.000 Kč.
  2. Do 31.12. zhubnu o 5 kg.
  3. Do 30.6. opustím současnou práci a najdu si jinou.

 

V tomto stavu své cíle ale nemůžete nechat, poněvadž mozek nepracuje s ročními výhledy. Musíte si své tužby přenést do dnů:

  1. Každý měsíc uspořím 1000 Kč.
  2. 3x týdně uběhnu 5 km.
  3. Do 31.3. podepíšu novou pracovní smlouvu.

 

Když v běžném denním životě zjistíte, že vám hlava bude posílat jiné myšlenky a popudy v rozporu s vašimi cíli, máte dvě možnosti:

  1. Uvěřit jim a pak se od svých ročních majáků vzdalujete.
  2. Přemoci se a zvítězit sám nad sebou.

 

Vždy si připomínejte: život žijeme v denních cyklech a výsledku dosahujeme v cyklech ročních. Když dnes zklamu svůj cíl, budu se k němu posouvat déle.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.