30 výstrah před nevěrou – díl 1

V době, kdy se polovina všech manželství rozvede, je načase se podívat tomuto nešvaru na zoubky. Proč byste právě vy měli trpět rozpadem vašeho vztahu, který stavíte tak dlouho, jenom proto, že jste opomenuli něco podstatného?

Sestavil jsem pro vás z praxe nejčastější příčiny nevěry, které když dvojice ignorovala, dostala se do problémů a následně pak musela řešit velké zklamání a psychické bolesti.

Poznal jsem mnoho krásných vztahů, plné lásky a zamilování, jež mohly hory přenášet. Později ale padly právě díky nerespektování drobností, jež se jako zloděj v noci vkrádaly do každodenního soužití.

V prvních měsících po svatbě se všechno zdá krásné. Je však potřeba mít na paměti, že všednost čeká všechny zamilované.

Kdybych měl tyto výstrahy nějak shrnout, udělal bych to asi takto:

  • Podívejte se, co bylo na začátku vztahu hezké a to pěstujte.
  • Nenechte si hezké ukradnout, ať už sami sebou, či někým jiným.

Jak poznat nevěru? Pojďme se společně podívat na první pozor:

Pozor číslo 1: Vytratily se vám příjemné okamžiky

Dokážete si představit, že půjdete na rande s někým, na koho se netěšíte? Že půjdete na pivo s kamarádem, který vás prudí a kárá? Že zajdete do kina na svůj oblíbený film se známými, kteří na vás vidí samé nedostatky a kritizují vás? Asi ne. Svůj volný čas totiž rádi trávíme s lidmi, kteří nás mají rádi a věnují nám svůj čas, protože se společně cítíme dobře.

Ve vztahu je tomu podobně. S naším partnerem jsme kdysi zažívali mnoho příjemných okamžiků, a proto jsme se přece rozhodli ke společnému životu. Pokud se vám doma či na dovolených tyto příjemné okamžiky začínají vytrácet, zpozorněte. Přijde-li jeden, přijde i druhý a třetí a než se nadějete, hezké bude vydáno na pospas nepříjemnému.

Pak stačí, aby jeden z partnerů poznal někoho, kdo mu ztracené hezké bude dávat a nevěra v partnerství či manželství může být velmi rychle na světě. Kdo dlouhodobě touží po cukru a nedostává ho, má větší tendenci se nechat ošálit čímkoliv sladkým.

Pozor číslo 2: Neumíte si otevřeně promluvit

Jen si vzpomeňte na ty chvíle s kamarádkou nebo kamarádem na základní škole. Povídali jste si několik hodin a stále to nemělo konce. Pusy ne a ne se zastavit. Témata se zdála nekonečná. Co bylo ve škole, doma, na závodech, s prvními láskami. Co dávali v televizi, co jste si přečetli v nové knize. Vaši přátelé byli nezastupitelní a častokrát bližší než rodiče. Bavilo vás s nimi komunikovat o čemkoliv.

Když jste poznali svého partnera, určitě jste si nelibovali v sezení v tichosti. První náznaky možného dlouhodobého vztahu přece přicházely právě u příjemných rozhovorů. Když jste našli společná témata, vztah se rozvíjel dále. Pokud se témata vyčerpala, začali jste se s partnerem nudit a randění se blížilo ke konci.

Pozor číslo 3: Partner tráví hodně času mimo vás

Kde je mi dobře, trávím čas a rád se tam vracím. Kde mi dobře není, raději se tomu vyhýbám. Pokud zjišťujete, že váš partner začíná protahovat svůj pobyt mimo domov a je úplně jedno, za jakým účelem, vězte, že je za tím nějaký důvod. Časté výmluvy na hodně práce nebývají pravdivé. Kdybyste měli možnost sledovat pracovní diář partnera, zjistili byste, že pracuje neefektivně, často se poflakuje s kolegy či na sportu.

S oblibou pozoruji lidi, kteří se doma vymlouvají na přetíženost v práci a přitom mají dostatek času na obídky a tenis s opačným pohlavím. Nikdo není přetížený, pokud sám nechce. Je jedno, zda je váš partner dlouho zavřený v garáži či v kuchyni anebo pracuje ostošest a chodí domů v osm, aby zajistil rodinu.

Mějte na paměti, kde je mi dobře, tam se vracím. Pokud se k vám partner nevrací rád, honem zjistěte proč a napravte to. Jinak po čase zjistíte, že je mu dobře již dlouho někde jinde a přijdete o svůj hezký vztah. I malé hezké, pokud vzniká někde jinde než s vámi, má tendenci po čase přerůst ve velké.

–>>  Následující díl č. 2

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.