30 výstrah před nevěrou – díl 3

Pozor číslo 7: Partner nedodržuje hygienu

Jakmile je partner uloven, často se stává, že se dotyčný vrací zpět ke své podstatě. Mezi velmi časté návraty patří nedobrá hygiena a používání vhodných parfémů a deodorantů. Dnes rozhodně nejde o drahé položky a může si je dovolit každý. Partner však nemusí mít vytvořen návyk je používat.

Tak například někdo se ráno neumyje nebo si nevyčistí zuby a pak vám na výletě celý den smrdí. Přitom v noci prý vypotíme skoro 2 litry vody a mnoho dalšího nepořádku. Ranní sprcha by se tak měla stát pravidelnou potřebou ze sebe po noci udělat opět člověka. Pokud ale partner vyrůstal v rodině, kde se šetřilo vodou nebo netekla každý den, může to být pro něj problém.

Stejně tak může přijít v úvahu umytí se po příchodu domů, pokud pracujete v profesích, kde se více zamažete a zpotíte. Pamatuji si na jednu porodní bábu, která chodila domů od plodové vody a partner se nestačil divit, proč mu najednou začala tak podivně zapáchat.

Pozor číslo 8: Partner nemá chuť s vámi vysedávat u jídla

Společné stolování a vytváření pohody kolem jídla patří do základních aktivit přátel. Sami jste kdysi pozvali partnera na kávu či večeři, abyste si vytvořili co nejpříjemnější okamžiky. Když byla dobrá nálada u jídla, bylo to pro vás dobré znamení, že vztah by mohl pokračovat dále.

V prvních měsících vztahu jste si s partnerem určitě dělali dobře za domácím stolem a není proto žádným divem, že mnozí krátce po svatbě přiberou několik kil. Pohoda u jídla je velmi dobrým znamením funkčnosti vztahu. Jak byste viděli ve vztazích, kde již láska vyschla, společný pobyt u jídla se omezuje pouze na nejnutnější dobu k pohlcení pokrmu. Pak si každý opět šel za svým.

Pozor číslo 9: Partner vybuchuje

Během prvních měsíců vztahu se toho o partnerovi a jeho zákoutích moc nedozvíte. Snaží se ze sebe vydávat to nejlepší, co umí a mnohé z jeho nedokonalostí vyplavou ven až mnohem později. Partner může mít defekt v tom, že neumí komunikovat ve věcech, kde necítí jistotu výhry a dosažení svého. Proto své emoce dusí v sobě a kýve na všechno. Tento postoj však nebude schopen zaujímat dlouho a jednoho dne to nevydrží a vybuchne.

Při těchto emočně vypjatějších situacích máte tu čest poznat partnera ve světle, které vám na počátku neukazoval. Jako dvojice máte pouze jednu šanci, jak tyto výbuchy využít ve svůj prospěch, aby vám později nezničily i to hezké. Nechat partnera projevit se a nekomentovat to a pak si sednout, v klidu se k situaci vrátit a vše si popsat pravými slovy. Proč k tomu došlo, co mu vadilo, jak by si představoval situaci řešit a pomoci mu příště komunikovat ihned, když se nebude cítit dobře (k tomu může pomoci Domácí ústava a 3x a dost).

Mnoho vztahů padne později do nevěry, protože se z nich vytratí pohoda. Každý se začne projevovat podle svého navyklého režimu a většinou se pak druhá strana nestačí divit, s kým to vlastně žije. Vše se dá ale změnit a na všem se dá pracovat, pokud vám vztah stojí za to.

Předchozí díl č. 2  <<–>>  Následující díl č. 4

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.