30 výstrah před nevěrou – díl 4

Pozor číslo 10: Jste spolu od 17

Pokud žijete od útlého věku s jedním partnerem, bude si mozek vypočítávat, jaké by to asi bylo, kdybyste byli s někým jiným. Kdykoliv se vám někdo zalíbí v práci, ihned si mozek bude dopočítávat, jaké by to s tímto člověkem bylo v jedné domácnosti i v posteli.

Jakýkoliv problém, i sebemenší, bude spouštět reakce v hlavě, zda by nebylo dobré odejít a zkusit to ještě s někým jiným.

V tomto případě dbejte hodně na kultivování pohody i sexuálního barometru. Jakékoliv rozkolísání bude mozku dávat příležitost k hledání variant někde jinde.

Pozor číslo 11: Rodiče partnera se rozpadli nebo měli nefunkční vztah

Ve svých 7 metodách pro rozpoznání životního partnera uvádím: „Nechte se pozvat k partnerovi domů“. Právě tam totiž poznáte, v jakém hnízdě se vám miláček vyvinul a vyrostl právě v toho, kterého dnes před sebou vidíte. Je to právě rodinné hnízdo, které se podílelo na jeho emočních vlastnostech a návycích.

Pokud ale v partnerově domácnosti najdete chlad, odmítání, špatné komunikační návyky nebo se rodiče rozpadli, existuje určitá pravděpodobnost, že to od nich okoukal a bude se mu podobné opakovat i s vámi.

Co vám nejvíce pomůže jako prevence proti rozpadu a nevěře ve vašem vztahu, je maximální otevřená komunikace ve všem. Nic si nesmíte nechávat pro sebe a sebemenší vnitřní tlaky a nespokojenosti ihned popište a sdělte. Jsou to právě drobnosti, které dlouhodobě přinášení postupné rozpady a touhy si vykompenzovat nefunkční doma někde jinde.

Pozor číslo 12: Partner vás uhodil

Domácí násilí se dnes stává stále více problémem mezi partnery. Ti, kteří se měli kdysi tolik rádi, se doma bijí. Pokud se vám to stane, nachází se váš vztah již na samé hranici před jeho schopností dále normálně žít. Vzniklou situaci můžete řešit pouze jedním způsobem. Otevřít s partnerem horkou komunikační linku a dozvědět se, co ho k tomu vedlo, proč vám to udělal, kde se to naučil a jaké kroky podniknout pro to, aby se to už nikdy nestalo.

Slyšel jsem o párech, kterým první facka zničila celý vztah a zásadně se podepsala na partnerské důvěře. Někdy může být domácí násilí pouze vyhřeznutím dlouho nekomunikovaného problému či nekomunikace vůbec.

Předchozí díl č. 3  <<–

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.