Nejčastější příčiny nevěry

Položme si na začátek jednodušší otázku než tu, jaké jsou nejčastější příčiny nevěry. Co je to: láskou to začíná a nevěrou končí? Pokud hádáte manželství, máte pravdu.

Nevěra je stále více rozšířená

Nevěra je jedním z nejčastějších důvodů rozpadu manželství, ale co hůř, vyskytuje se i mezi nesezdanými partnery. Lidem, kteří spolu nejsou oddáni, kteří nemají společný majetek, nic nebrání v tom, aby se rozešli. Přesto to často neudělají a dopouští se nevěry.

Nevěra se v současné době stala něčím, co vnímáme jako běžnou součást životů – životů ostatních, ne našich. Jakmile totiž zjistíme, že nám byl partner nevěrný, rázem se pro nás nevěra stane ošklivou věcí, které se může dopustit jen ten největší sobec.

Nevěra nepřijde jen tak

Nevěra je plíživý jev. Z postupné zamilovanosti a přitažlivosti ukrádají drobné spory a nevyříkané nesrovnalosti. Jak se více poznáváme, vyplývají na povrch i povahové nekompatibility a vztah může ztrácet na kráse. Vytrácí se pohoda, touha společně trávit čas a na nevěru je zaseto.

Sexuální barometr začne klesat a emoční číslo vztahu podobně. Z mé praxe vyplývá, že nevěra přichází až mnohem později po tom, co klesne sexuální barometr.

Vztah dvojice je živoucím organismem a jeho kvalita se dá měřit. Mozek nemůžeme ošálit. Vždy bude měřit a vyhodnocovat naše vztahy a my se buďto naučíme jeho závěry ctít anebo si stále budeme namlouvat, že to není zase tak špatné.

Proč jsou nevěrní muži

Důvodů, proč jsou muži nevěrní svým partnerkám, může být velké množství. Těžko říci, které z nich jsou nejčastější a které se vyskytují nejméně často. Jednotlivé důvody se také mohou vyskytovat v kombinaci.

  • Muž je své partnerce nevěrný, pokud s ním ona nechce mít sex či k němu svolí jen velice zřídkakdy a je očividné, že ji postelové hrátky nebaví.
  • Muž odchází za jinou, pokud se se svou partnerkou v posteli nudí, pokud ho už jeho současná žena nepřitahuje. Muži vadí, pokud už např. jeho partnerka nenosí hezké spodní prádlo nebo o sebe po fyzické stránce zcela přestala dbát a hodně přibrala.
  • Muž se dopouští nevěry ve chvíli, kdy si už nepřipadá důležitý. Buď má pocit, že se partnerka bez něj dokáže obejít, a nebo má pocit, že ho na jeho místě nahradily děti, kterým teď partnerka věnuje veškerý svůj volný čas.
  • Muži si hledají milenku, pokud mají pocit, že jim jejich žena nerozumí. U milenek pak muži hledají pochopení, obdiv a uznání.
  • Muži jsou nevěrní, neboť nemají pocit, že by se dopouštěli něčeho špatného. Jde přeci jen o sex, nikoliv o lásku.
  • Muži se také dopouštějí nevěry s ženami, které je svádějí. Nechtějí zahodit příležitost a s ženou, která se jim sama nabízí, se vyspí, ačkoliv samotné by je třeba nikdy nenapadlo.

Proč jsou nevěrné ženy

Zdá se, jako kdyby ženy k nevěře měly méně důvodů než muži. Ve skutečnosti je tomu trochu jinak. Ženy obvykle k nevěře mají tisíce důvodů, ale nikdy se jí nedopustí. Jinému muži podlehnou teprve tehdy, když se zamilují. Jeden jediný důvod jim tedy nakonec stačí k tomu, aby podvedly svého partnera.

Ženy jsou nevěrné většinou jen s muži, do kterých se zamilují. Proč se do nich ale zamilují? Jejich vztah s původním partnerem už ochladl, partner je neustále v práci a doma tráví veškerý čas sledováním televize. Žena se cítí nedoceněná, osamělá a nemilovaná. Není tedy divu, že hledá vše, co jí doma chybí, jinde. Zpočátku jde obvykle jen o nevinné povídání, občasnou návštěvu restaurace a postěžování si na současného partnera. Teprve postupem času se z toho vyvine něco víc a nevěra je na světě.

Nevěře se lze vyhnout

Co z toho plyne? Zatímco pro muže je důležitější fyzická přitažlivost partnerky a to, zda spolu vedou sexuální život, ženám daleko více záleží na společně stráveném času s partnerem, na komunikaci a pohlazení.

Ačkoliv na počátku vztahu má žena obvykle čas na návštěvu kosmetičky i kadeřníka a dostatek sil na každodenní sex, s postupem doby času i sil ubývá. Muž si zase obtížně ve svém rozvrhu hledá okénko, ve kterém by vzal ženu do restaurace nebo do divadla. Každodenní předehra ho již nebaví a mnohem raději by si prostě užil sex. Co s tím?

Řešení existuje. Zastavte se na chvíli a zamyslete se nad tím, na čem vám záleží a na čem záleží vašemu partnerovi. Vyšetřete si každý den alespoň chviličku na to, co máte rádi a alespoň jednou týdně si někam vyrazte.

Přestaňte si práci nosit domů, a pokud to nejde, tak si ji s sebou alespoň neberte do postele. S tímhle vším začněte hned, protože zítra už by mohlo být pozdě. Promluvte si o svém sexuálním barometru i o svých emocích, které k sobě cítíte. Možná by pomohla i domácí ústava.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.