OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak vyhrát nad vánočním stresem?Jak vyhrát nad vánočním stresem?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
16.12.2019

Nakupujete dárky v obchodním domě na poslední chvíli a všude okolo vás je plno podobných nešťastníků? Z rádia hraje koleda, kterou jste dnes už slyšeli asi desetkrát a v zimní bundě, kterou máte na sobě, je vám neskutečné teplo? Máte tohle skutečně zapotřebí? Nezasloužíte si pro jednou prožít opravdovou pohodu Vánoc?

 

Řekněte stresu STOP!

Stres je nepříjemný, ale bohužel především před Vánoci se stává společníkem mnoha lidí. Jeho příčinou je pocit vlastní nedokonalosti a mylná představa, že vše musíme zvládnout na 100 %. Např. o Vánocích se tedy do stresu dostáváme ve chvíli, kdy kvůli každodenním povinnostem nemáme perfektně uklizený byt, nakoupené dárky či upečené cukroví. Připadáme si neschopní, máme pocit, že jsme selhali a že právě kvůli nám bude mít rodina zkažené Vánoce. Snažíme se vše dohnat na poslední chvíli, přitom jsme stále unavenější a vyčerpanější a seznam našich úkolů stále nekončí. Stop. Je čas na změnu.

 

Jak z Vánoc udělat pohodové svátky

Určitě jste už někdy zaslechli, že vánoční svátky jsou svátky klidu a míru. Rodina se sejde pohromadě, rozjímá a raduje se ze společně strávených chvil. Pokud jste nic podobného ještě nikdy nezažili, tak je někde chyba.

Naučte se delegovat úkoly. Vysvětlete partnerovi, že nákup vánočních dárků skutečně není jen vaše starost a že i on by mohl vašim dětem vybrat něco, co by se jim líbilo. Stejně tak by se pro jednou mohl podílet i na nákupu dárků pro své rodiče.

Pokud máte děti, zapojte je do pečení cukroví. Perníčky možná nebudou mít dokonalé tvary a nebudou perfektně ozdobené, ale budou upečené s láskou a radostí. Stejně tak nechte na dětech zdobení vánočního stromku. Jeden rok přeci přežijete, když k sobě ozdoby nebudou ladit a stromek bude hýřit všemi barvami.

 

Dostaňte se do vánoční nálady

Zapomeňte na to, že v obchodním domě přijdete do vánoční nálady a vyrazte raději na adventní trhy. S vánočním punčem v ruce se zde budou dárky určitě nakupovat příjemněji a ještě budou originální a stylové.

Zajděte na vánoční koncert, a to i tehdy, pokud máte pocit, že máte spoustu jiné práce a nemůžete si dovolit promarnit ani chvilku. Uvidíte, že když se na chvíli zastavíte a odpočinete si, že vám potom vše půjde rychleji. Navíc vás vánoční přípravy začnou bavit, protože konečně budete mít tu správnou sváteční náladu.

 

Ujasněte si priority

Skutečně je tak důležité, aby váš byt zářil čistotou a na podlaze neleželo ani smítko? Opravdu potřebujete mít napečeno dvacet druhů cukroví? Zamyslete se nad vším, co před Vánoci děláte a sepište si seznam. Pak zvolte např. deset položek, které vám přijdou nepodstatné a tyto položky ze seznamu vyškrtněte.

Následně ze seznamu vyberte další věci a některé z nich dejte na starosti partnerovi, jiné dětem. Obzvláště jsou-li vaše děti větší, uvidíte, že se stanou vašimi šikovnými a užitečnými pomocníky.

Udělejte si během plnění úkolů čas i na odpočinek. Určitě by nebylo dobré, kdyby na Štědrý den bylo vše hotové a připravené, avšak vy byste si už v sedm večer nepřáli nic jiného, než si jít lehnout do postele. Podívejte se tedy v pauze mezi předvánočními přípravami i na nějakou tu pohádku, projděte se zasněženým lesem, a nebo vytáhněte z komory brusle a vyzkoušejte, jestli si ještě stále pamatujete to, co jste se na základní škole naučili.

A nejdůležitější rada na závěr. Nesnažte se Vánoce prostě nějak přežít, ale zkuste si je pro tentokrát co nejvíce užít. Koneckonců jsou to nejkrásnější svátky v roce a byla by škoda, kdyby se trochu té jejich krásy neusadilo i ve vašem domově.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

1 Comment

  1. Elis napsal:

    Hezky článek, ale jaká ráda je pro toho, kdo je rád, že zaplatí poplatky, a má na jídlo. Na dárky prostě nezbývá……Tohle se nedá vyřešit?! Mnoho peněz dokáže člověku zničit život, ale když nejsou….ničí vás to také.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.