OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Za jak dlouho mohu být milionářem?Za jak dlouho mohu být milionářem?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
9.10.2014

„Jediné místo, kde úspěch předchází výsledek, je ve slovníku.“ Vidal Sassoon

Ať se nám to líbí nebo nelíbí, tento svět je založen na penězích. Jejich vývoj byl dlouhý a díky jejich neustálému rozvoji žijeme dnes v době, která nabízí neskutečné možnosti. Můžeme nakupovat i prodávat na celé planetě, čímž se do všech koutů světa dostává zboží doposud nevídané ani ochutnané.

Tyto neomezené možnosti máme pouze díky správnému fungování peněz. Nemohli byste nic, než dojit svoji krávu a žít ve své malé vesničce, pokud byste neměli k dispozici své peníze.

 

Úloha peněz

Peníze po celou dobu svého rozvoje sehrávaly úlohu při poměřování hodnoty poskytovaných služeb a zboží. Lidé se jednoduše potřebovali přestat handrkovat na trhu a stále přemýšlet, zda je cena jelena jiná než cena divokého kance. Zavedli si proto mezi sebou jiná měřítka, která vždy byla s to popsat kvalitu, dostupnost a žádanost daného produktu, či služby.

S rozvojem obchodu a komunikace musely i peníze měnit svoji tvář. Národní měny ztrácely svoji důležitost a stále rostla potřeba najít platidlo, které by bylo vhodné pro co největší počet lidí. Lidé prostě hledali možnost, jak si mezi sebou vyměňovat své služby nezávisle na své národní příslušnosti.

 

Peníze jako mocný nástroj

Postupným sjednocováním měny dochází k většímu rozvoji mezinárodního obchodu a důležitost peněz ještě více roste. Kdokoliv dnes může jet na druhý konec světa pouze se svojí kreditní kartou. Nepotřebuje s sebou vozit zásobu jídla, svůj dům, auto ani pití. Někdo jiný ho tam odveze, nasytí, pobaví, a zase přiveze zpět. Díky penězům můžeme kdekoliv a s kýmkoliv cokoliv dělat. Úžasné, že ano? Peníze se tak stávají mocným nástrojem poměřování a otevírají cestu k novému životnímu stylu pro celou planetu.

Má to však jeden háček. Na vše, co děláme, nám patřičné organizace dávají povolení a to po absolvování určité průpravy, nebo školení: Povolení k řízení auta, k podnikání, k vykonávání určitých povolání. Jak zacházet účelně se svými penězi nás ale nikdo neškolí ani nepoučuje. Kvůli tomuto společenskému defektu se peníze postupně stávají hrozbou.

Je proto zapotřebí změnit přístup. Skoro 2000 let bylo lidem vtloukáno (např.) církví do hlavy, že kořenem všeho zla je milování peněz. Chudí byli dáváni za příklad a bohatství nebylo v náboženských kruzích vítáno ani vyhledáváno. Pak později přišli komunisté a jasnými hláškami, že všechno patří všem a  bohatí do společnosti nepatří, opět mařili prospěšnou sílu peněz.

Není proto žádný div, že dnešní člověk ve své hlavě stále nosí jistý odpor a strach k penězům a i když cítí, že jsou potřeba, nemá odvahu a sílu oddat se vytváření hojnosti.

 

Vytvářet své osobní vlastnictví

To se ale musí změnit. Společnost potřebuje zaujmout nový postoj k osobním financím. Lidé se musí naučit finančním zákonitostem, jinak ve světě, který je zcela postaven na financích, nemohou radostně žít.

Jak se ale naučit vytvářet své osobní bohatství a využívat sílu peněz ke svému prospěchu? Dnes se společně podíváme na sílu, kterou v sobě skrývá jedna koruna, a na to, jak se s její pomocí mohu stát milionářem.

Každá koruna je takové malé semínko, které nám může přinést další. Když ji ale vyhodíme, nic nám nepřinese. Podívejme se na malý příklad. Jedna koruna je schopna se rozmnožit na milion při úroku 10% za 145 let. Pokud ale budeme odkládat každý den jednu korunu, tak při stejném úroku dosáhneme jednoho milionu již za 56 let. Stačí pouze každý den dávat na svůj účet jednu korunu a nic z něj během let nevybírat. Kolik znáte ve svém okolí milionářů v 56 letech? Že by neměli korunu denně navíc?

Ve financích se tomuto finančnímu triku říká složené úročení. Prostě necháte peníze na svém účtu, ať se samy množí. Rozmnožení nazýváme úrok – ten na účtu ponecháte společně s investovanými penězi, aby přinesl další výnos a tak dále rok po roku. Díky této funkci můžete z jedné koruny denně mít při 10% úroku 2,7 milionu korun ve svých 66 letech a nemusíte pro to nic dělat.

Asi namítnete, že se vám nechce tak dlouho čekat. Jistě, tak se pokusíme celý proces trochu urychlit a budeme na účet dávat více. Třeba deset korun denně. To si jistě každý může dovolit. Deset korun denně při úroku 10% vás přivede k milionu za 34 let. Kdybyste byli finančně gramotní a začali svým dětem spořit hned od narození a pak je vedli k tomu, aby své peníze neutrácely, tak již ve 34 letech budou milionáři. Ale ani pro vás není pozdě. Můžete spořit více a k milionu se dostanete také. Odkládáním 5000 měsíčně se můžete stát milionářem již za 10 let.

 

Utrácení za zbytečnosti

Každý utrácíme mnoho za zbytečnosti, aniž bychom si uvědomili, že každá vyhozená koruna je zmařeným semínkem, které má moc nám přinést bohatství a finanční nezávislost.

Nechtějme proto všechno hned. Odkládejme si a investujme do dobře zvolených investičních fondů. Najděme si finančního poradce, který nám s penězi pomůže. Namísto stresu, že jednou nebudete s to splácet své dluhy, si raději zvolte postupné bohatnutí, které vám přinese klid nejen pro dnešek, ale i pro budoucnost.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

5 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.