OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Co jako malí nedostaneme, hledáme celý životCo jako malí nedostaneme, hledáme celý život

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
18.11.2019

Mozek stojí za vším

Lidský mozek pracuje podobně jako výpočetní technika, na kterou jste zvyklí z domova nebo z práce. Není to nic jiného, než dobře uspořádané čipy, které spolu umí komunikovat podle předem nastavených pravidel. Stejně jako od počítače očekáváte splnění jistých úkolů a je jedno, zda jsou to úkoly pracovní či z oblasti zábavy, je mozek ve dne i v noci zavalován úkoly, které musí plnit.

Umí vám včas říci, abyste si skočili na toaletu, abyste se napili vody, oblékli si svetr. V době, kdy spíte, má pro vás připraveny sny a bedlivě dbá na veškeré procesy vašeho těla, abyste náhodou ráno nezjistili, že už nežijete.

Pokud by se vám podařilo se podívat mozku do střev, zjistili byste, že místo drátů a umně poskládaných součástek všeho druhu v něm najdete pouze jakousi šedivou beztvarou hmotu. Tato hmota však má na starosti vše, co každý den prožíváte, z čeho se radujete a čemu přisuzujete váhu.

Je to váš mozek, který vám zašle impuls, abyste se podívali na hezký film, otočili se za hezkým člověkem či prohodili pár nevhodných poznámek na svou obhajobu proti panovačnému šéfovi.

 

Mozek se postavil sám

Z první genetické informace vznikne povel, na základě kterého se za několik měsíců vyvine celý člověk. Dokonce i nejsložitější orgán člověka se vyvine bez pomoci kohokoliv. Prostě je natolik inteligentní, že se umí poskládat pouze z informací, které nese jedna buňka.

Co je ale nejvíce zajímavé a co mě udivuje skoro každý den, že tento mozek umí sám sebe nejen postavit, ale i sám sebe vyzbrojit operačním systémem podobně jako do svého počítače nahráváte Windows nebo Linux. Je to jakoby výrobce při výrobě procesoru jej ihned zaplnil vším, co vy jednou budete potřebovat pro svoji práci i zábavu.

 

Mozek má taky své potřeby

Mozek má taky své potřeby, a to nejen fyzického rázu. Vyžaduje si od těla pravidelný přísun kyslíku, cukru a dalších látek a v oblasti emocí má přesně stanoveno, čeho se jeho majiteli musí dostávat od ostatních, aby vše fungovalo, jak má. Pokud tomu tak není a někde v domácnosti dojde k chybám, mozek bude hladově pudit dospělého, aby to, co neměl, jednou dostal.

 

Oblasti chyb

Sepsal jsem pro vás následující oblasti, ve kterých může mozek hladovět:

  • Dětem dáváme málo pochvaly
  • Neuvědomujeme si, že děti málo milujeme
  • V rodině existuje málo projevů přijetí
  • Málo motivujeme jak sebe, tak své potomky
  • Nevíme, co je to talent a neumíme ho v dětech podpořit
  • Tlačíme děti i mladistvé k dělání věcí, které je nebaví jenom proto, že si o nich myslíme, že jsou pro ně dobré

 

Pokud správné dávkování v těchto oblastech chybí, mozek si bude vytvářet náhražky a hledat nedostatečné zboží, kde se dá. Kde chyběla pochvala, tam bude dospělý tlačen do činění věcí, kde je pochvala levně dostupná a často i za cenu obětování rodiny či osobní cti.

Pokud chyběla láska, mozek bude v dospělosti hledat přísun lásky často i tak, že dotyčného povede k několika partnerkám najednou či k časté nevěře anebo bude svého partnera nutit k neustálým projevům lásky stále dokola.

Pokud chyběla motivace, mozek dotyčného bude v dospělosti zmatený a bude vysílat signály zmaru typu „nic nemá cenu“ a „všechno je k ničemu“.

Když byly děti tlačeny k dělání věcí, o kterých nebyly přesvědčeny, vznikne v nich vzdor. Ten se pak v dospělosti bude projevovat činěním právě toho, co nesmí, co je nebezpečné či trestné.

 

Nedostatek se dá doplnit

Pokud máte pocit, že jste jako děti některou z těchto potravin pro mozek nedostávaly v patřičné míře či vůbec, nezoufejte, dá se to spravit. Nejprve si uvědomte, ve které z oblastí jste hladověli a pak máte hned dvě možnosti:

  1. dopřejte si ji dostatečně sami
  2. požádejte někoho z vašich blízkých, aby vám ji dopřával

Když vám například chyběla chvála, sestavte si plán, kdy a za co se budete pravidelně chválit třeba po dobu jednoho měsíce. Když se vám nedostávalo lásky, začněte ji projevovat sobě sama třeba tak, že si budete dělat dobře jen tak. A pokud můžete tuto úlohu delegovat na blízkého, učiňte tak neprodleně.

Nikdy není pozdě, říká se. Proto začněte doplňovat čerstvé potraviny do své hlavy hned teď!

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.