OHODNOŤTE ČLÁNEK:
9.9.2019

Slyšíme to stále kolem sebe. Musím na tom našem vztahu ještě trochu zapracovat. Nebo stále se snažíme s tím naším vztahem něco udělat, ale nikam to nevede. Jak zachránit rozpadající se vztah? 

Jsou vztahy, které mají smysl zachránit a jsou vztahy, kde jakákoliv práce na záchraně je mrháním času i energie.

 

Stavte své vztahy na pevných základech

Vztah je jako stavba, vždy potřebujete pevný základ. Je pak na vás, co si na tom základě postavíte, zda chlívek nebo nedobytný hrad. Vždy ale budete potřebovat základy, dobře usazené v zemi.

Staré přísloví již říkávalo, že moudrý muž postavil svůj dům na skále a hloupý na písku. Pak přišel příval vody a větru. Dům moudrého stále stál, ale překrásný dům na písku se sesypal.

Stejně tak v životě potřebujeme stavět své vztahy na skále, založit dobré a nepohnutelné základy. Vztah, i když se vždy na začátku zdá plný lásky, pochopení a harmonie, později přinese různé přívaly. Kdybychom o nich hned od počátku věděli, asi bychom do vztahu ani nevstupovali. Klíčem je mít vztah, který vám bude stát za to žít, i když budou těžkosti.

Mnozí ze vztahu hned vyskakují, když se objeví první náznaky problémů. Neumí s partnerem žít, komunikovat, protínat se na důležitých oblastech. To vše je ale způsobeno špatně položeným základem na začátku vztahu.

Později se pak snažíme všemožně zalepovat díry, hledat poradce, číst všechno možné. A to vše s jediným cílem. Najít tu počáteční lásku, upevnit v sobě klid a pokoj, opět harmonizovat, jako v době, kdy vše bylo na začátku.

Pokud ale nemáte správný základ, je to marné. Proč? Protože lidské povahy a zájmy jsou tak různorodé, že ne všechny  spolu vytváření slučitelné kombinace. Ze začátku se může zdát všechno fajn, ale později vedle sebe máte vodu a oheň.

Vztah není založen pouze na lásce

Je proto bláhové si myslet, že když se máme rádi, tak je vše v pořádku. Láska je úžasná věc, ale dokáže být i ochlazována. Vztah není založen pouze na lásce, ale i na odpovědnosti a sdílení všeho co s sebou život přinese.

Běžně nám všem přichází normální život, jdeme do práce, hospodaříme s penězi, plodíme děti, navštěvujeme přátele a rodiče, chceme uplatňovat své zájmy a talent, být pro svět přínosem. Zde již nestačí pouze prohlášení „my se ale máme rádi“. Na scénu vstupují všechna naučená jednání a emoce z minulosti. A zde právě začíná vztah.

Každý chceme vztah, kde budeme moci růst, kde nám bude dobře, kde budeme naplňovat své představy, a sdílet své úspěchy i pády. Je to jediné zázemí, kde bychom se měli cítit bezpečně a současně nacházet zdravé nakopnutí k větším výkonům a cílům.

Pokud ale partner není tato zázemí poskytovat, bude nám láska k ničemu. Budeme sice společně žít, ale objeví se například někdo jiný, kdo bude více uspokojovat naše touhy.

 

Jaký je správný výběr partnera?

Je tedy nutné na začátku dbát na správný výběr partnera, přesvědčit se o tom, zda jsem s ním schopen položit základy, na které si svůj zámek bez strachu postavím.

  1. Vztah je vždy založen na přátelství. Pouze s přítelem sdílím své nejniternější problémy i úspěchy. Mám s ním společný zájem a touhy. Pokud tomu tak není, tak proč bych se s ním přátelil. S přáteli jezdím rád na dovolenou a trávím volný čas.
  2. Vztah je vždy založen na součinnosti v hlavní oblasti zájmu. Každý máme své oblasti, kde je nám dobře a jejich činění nám přináší uspokojení. Jde hlavně o oblasti, kde máme talent a jejichž činění a rozvíjení je v souladu s naším vnitřním světem.
  3. Vztah je založen na příjemném pocitu. S partnerem se stále cítím dobře a vzniklé rozpory jsme schopni rychle vyřešit. Oba máme jasnou touhu se vždy cítit příjemně a jsme ochotni tomu vynaložit veškeré úsilí.
  4. Vztah je založen na správném chápání sexuálních potřeb a dosahování maximálního sebevydání a uspokojování. Jakékoliv nevyřčené emoce, bloky, strachy a připomínky, způsobují pokles sexuálního chtíče a kontinuita vztahu je narušena.

Toto jsou pravidla pro hodnocení, zda splňujete předpoklady pro budování správných základů vztahu. Díky nim si vybudujete silný základ, na kterém pak můžete po celý život stavět, co se vám zachce.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

3 Comments

  1. David napsal:

    Děkuji za článek Aleši!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.