OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Muži by měli ženy hýčkat a rozmazlovat!Muži by měli ženy hýčkat a rozmazlovat!

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
13.2.2018

Tato věta zdánlivě není v nepořádku. Je to přece jasné, je to všeobecně zdůrazňováno, hlavou se nám honí krásné obrazy, jak galantní muži otevírají ženám dveře, jak se na ně usmívají, drží své ženy za ruku, pečují o ně. A ženy? Radost pohledět. Šťastné ženy, spokojené ženy – ženy, které jsou rády ženami.

Všichni věříme, více či méně, že tak by to mělo opravdu být. Muži by měli ženy hýčkat a rozmazlovat.

 

Vše nemusí být takové, jaké se zdá

Věta v hlavním nadpise tohoto článku nevypadá jako rovnice, která nás omezuje. Jenže všechno nemusí být takové, jaké se na první pohled zdá.

Proč potřebujeme, aby nás muži hýčkali? Klientka tuto větu zprvu ani nechtěla otáčet – ta věta se mi přece líbí – to byla její slova. Nikdy není na škodu pátrat dál, hledat řídící motiv, ptát se, PROČ to chceme.

A to, co se objeví, už nemusí vypadat tak skvěle.

Nehýčkám sama sebe, já to neumím. Nejsem tak dobrá. Potřebuji péči a lásku od druhého. Potřebuji uznání od druhého. Nechci se hýčkat, sama sobě se nelíbím.

Sama sebe nerozmazluji. Nemám důvod být na sebe taková. Jsem hloupá. Jsem tupá. Ničemu nerozumím. Bývalí partneři mne nikdy nerozmazlovali. Mí blízcí na mne nebyli hodní.

 

Hledejme proč

Proč klientku nerozmazloval její táta, proč si místo rozmazlování vzpomněla jen na to, že její táta byl nejchytřejší chlap na světě a svoji chytrost si dokazoval nevhodnými způsoby, stavěl se do role nejchytřejšího a nejlepšího člena rodiny.

Táta klientku hezky nepohladil, nikdy jí neřekl, jak je skvělá, jak je rád, že je jeho dcera, že je na ni pyšný. Nechoval se tak vlastně ani k mámě. Máma byla upracovaná žena bez života, dělala fyzicky těžké práce, které by muž rozmazlující svoji ženu měl dělat sám. Právě proto, že je muž.

Poslední, na co si klientka vzpomněla, bylo, že ji táta poté, co neuposlechla příkaz, kterému neporozuměla, zmlátil tak, že se počurala.

Potom už nebyl důvod ptát se PROČ.

 

Stačí k odpuštění to, že pochopíme?

Nemuseli jsme zažít stejně bolavé situace. Spousta z nás však může jít světem a cítit nenaplněnou touhu být rozmazlován. Jaké bylo naše dětství? Milovali nás naši blízcí a chovali se k nám s láskou? Uvěříme hlasu svého rozumu, že jsme dostávali to, co jsme skutečně potřebovali?

Jako dospělí můžeme chápat, že to jinak nešlo, že velcí se k nám chovali tak nejlépe, jak uměli. Stačí to však k odpuštění, nebo jen potřebujeme zapomenout? Skutečně v sobě nemáme prázdnou díru, která touží být naplněna láskou a péčí? Kam se schovala všechna bolest z nenaplněné potřeby být milován jako ten největší dar, kterým jsme již v době příchodu na tento svět byli?

Někdy nás rovnice mohou hodně bolet. Někdy je ani nechceme vidět. Ve chvíli, kdy se nám dějí a následně zapisují ta největší trápení našeho života, nejednáme tak, že sebe postavíme na první a nejlepší místo na světě. Naopak – uvěříme všemu, co o nás druzí říkají, chování druhých přijmeme a zapíšeme jako ANO. Schováme všechnu bolest a ponížení za krásnou větu.

 

Zapomínáme pohladit sami sebe

Žijeme svůj život, nemáme sami sebe rádi, zapomínáme – mnohdy ani nechceme – sami sebe pohladit a raději hledáme někoho, kdo by naši potřebu naplnil. Víme, nebo jen tušíme, jak vypadají naše „desítky“, ale neumíme si je dopřát sami.

Není to špatně, není na tom nic, co by si zasloužilo opovržení, protože když stojím tváří v tvář bolesti druhého, dokážu pochopit, že hledat přijetí a lásku dospělých může být někdy těžký úkol na celý život.

Netušíme, že když sami k sobě budeme laskaví a milující, budeme přitahovat ty, kteří budou celí nedočkaví, aby nás mohli milovat také. Zákony mozku jsou přesné – ať se jedná o bolest, či radost.

Když vidím krásu bytosti, kterou ona sama nikdy neviděla, vím, že má smysl zpochybňovat věty, které se navenek tváří krásně, ale jsou vlastně jen laciným obalem pro hromadu trápení.

Klientčina tvář se rozsvítila. Ženy by se měly rozmazlovat. A muži by je měli domazlovat. Největší poklad mého života jsem já.

A tahle rovnice sedí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu: