OHODNOŤTE ČLÁNEK:
19.12.2016

Sex, podobně jako mnoho jiných věcí, může náš život jak obohacovat, tak i komplikovat. Pro muže je sex v manželství často jednou z forem vzájemné komunikace, běžná součást hygieny vztahu. U většiny žen je tomu většinou trochu jinak a přetrvává u nich romantický přístup k sexu.

Problémy se sexem se však u partnerů neobjevují až po svatbě, ale často už před ní. Některé páry pak řeší základní otázku a uvažují nad tím, zda sex před svatbou vůbec mít či nikoliv. Pro zdrženlivost se pak mnohem častěji rozhodují páry věřící.

 

Náboženství a předmanželský sex

Monoteistická náboženství sex před svatbou zakazují. Církev odmítá mimomanželský sexuální styk proto, že je si vědoma důstojnosti a hodnoty pohlavního styku. Sexuální styk je pro ni symbolem vzájemného bezvýhradného sebedarování dvou osob, a protože je člověk jednotou duše a těla, musí odevzdání tělesnému odpovídat i bezvýhradné odevzdání duševní.

Pro současnou společnost však již víra přestává hrát tak důležitou roli, a tudíž se uvolňuje i sexuální morálka. Zatímco dříve byl především u žen předmanželský pohlavní styk něčím naprosto nepřijatelným, dnes se jedná o normální věc. Ženy, které např. v 19. století měly před svatbou sexuálního partnera (či partnery), byly odsuzovány společností a zatracovány. U mužů byl předmanželský sexuální styk více tolerován a vnímán jako životní zkušenost. V současné době se každý člověk může svobodně rozhodnout, zda chce začít sexuálně žít před svatbou, po ní, či nemít pohlavní styk vůbec. Svobodná je i volba sexuálního partnera.

728 x 90 - produkt - partnersky manual

Absence sexu před svatbou

Sex je velmi důležitou součástí vztahu a partnerského života. Jde v něm totiž o hodně – o rozmnožování našich genů, naše sebevědomí, pocit důležitosti a přijetí druhým člověkem… Sex zvyšuje pocit sounáležitosti a blízkosti. Je nástrojem vyjádření lásky a zdrojem potěšení, svět je s ním živější a barevnější.

Sex je tak mocný, že skrze něj může vzniknout nový život (neexistuje žádná stoprocentně spolehlivá antikoncepční metoda). Rozhodneme-li se sex odsunout až na dobu po svatbě, spolehlivě se tím vyhneme nechtěnému těhotenství, což lze vnímat jako určité plus.

Avšak než se rozhodneme provdat či oženit, většinou se svého partnera snažíme co nejvíce poznat, zjistit, co máme společného i v čem se neshodneme. Pokud se ale rozhodneme odložit sex až na dobu po svatbě, připravíme o spoustu důležitých informací. Nezjistíme odpovědi na tyto otázky: „Bude sex pro mého partnera stejně důležitý jako pro mě?“, „Bude ho bavit stejně jako mě?“ Bude ho vyžadovat stejně často jako já?“ atd.

 

Sex a zdraví

Sexuální energie je významnou součástí zdravého těla, mysli a ducha. Je to také velice důležitá část vztahu s milovaným partnerem. Skrze milování s partnerem lze prožívat nejen zvýšené stavy vědomí a propojenosti, ale sex má i pozitivní účinky na lidský organismus. Naopak potlačovat své touhy může být zdraví nebezpečné.

Sexuální aktivita je prospěšná zdraví. Aktivizuje organismus, prodlužuje život i mládí. Při orgasmu mozek vylučuje dávku oxytocinu, který podporuje produkci sedativních endorfinů, což je přirozená náhrada morfia. Sex je tedy výborným lékem na bolest. Dále je pak sex velmi dobrým prostředkem na zlepšení imunitního systému.

Dnes už také víme, že sex před oplodněním je pro ženský organismus dobrý, protože mu nabízí možnost se přizpůsobit, přičemž může předcházet některým rizikům těhotenství, jako jsou vysoký krevní tlak a křeče.

 

Sexuální barometr

Dle mého názoru došlo během naší historie k přílišnému odpírání sexuality a učinění z běžné potřeby božský diktát. Sex není ničím výjimečný. Jde o běžnou emoci, které má ale větší emoční čísla a proto i větší vliv na psychiku. Církevní tradice z něj udělala něco honosného, ale přitom tomu tak není. Pokud bychom podobně jednali v oblasti jídla, tak bychom své oblíbené jídlo museli mít někým povolaným schváleno pouze s tím správným jedlíkem.

Pokud necháme sex až po svatbě, nemůžeme si partnera otestovat. Jsme pak odkázáni do rizika, že zažijeme špatný sexuální barometr a budeme do konce života muset žít s někým, kdo s námi není kompatibilní. Vychovávat v tomto vztahu děti a programovat jejich mozky špatným způsobem.

Kolikrát jsem již slyšel povzdechnutí takových párů, kteří svázání tradicí upadli do špatného vztahu a celý kus života pak živořili s někým, koho neměli rádi. Na oko sice vykazovali příznaky náklonnosti, ale ve svém srdci ji neměli. Jejich potomci ve svých vztazích vytvářeli podobné kombinace zážitků, i když již nebyli svázání žádnou tradicí.

 

Závěrem

Sex je sice důležitý, ale není nejdůležitější a není základním stavebním kamenem manželství. Většina problémů v sexuální oblasti je způsobena problémy ve vzájemném vztahu – pokud se vyřeší vztahové problémy, většinou pominou i problémy sexuální.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

1 Comment

  1. Erika napsal:

    Jsem pro sex před svatbou v dlouhodobém vztahu. Partneři se tak lépe poznají. Sama jsem si prožila X let manželství, kde to bylo spíše utrpení než potěšení a zůstávala v tom příliš dlouho jen kvůli dětem. Jsem ráda, že jsem měla tu sílu to skončit. Už bych do toho takto znovu nešla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.