Panická poruchaPanická porucha

Dotaz čtenáře 01 září 000 03:24

Dobry den je mi 17 a mam panickou poruchu. Mam ji asi cely zivot, nebo si nepamatuji kdy jsem ji nemela mam to od mala a myslela jsem si ze jsem blazen co se mi to deje pak jsem si to vyhledala na internetu ze mam strach a neklid bez priciny a zjistila jsem ze je to panicka porucha. Hodne s tim bojuji a nekdy to trva i pul hodiny a je to nesnesitelne. Mela bych zajit na psychiatrii? Dekuji.

Ing. Luďka Ježová 21 září 000 11:11

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den,

je Vám 17 let a píšete, že trpíte panickou poruchou odmala. Chápu, jak nesnesitelné stavy prožíváte. Ještě jste s tím nic nedělala? Nebyla u lékaře? Jak jste to mohla tak dlouho vydržet? Skoro sedmnáct let panických ataků! Myslím, že je opravdu nejvyšší čas s tím něco dělat. Neustupovat, netrpět a postavit se tomu čelem.

 

Nechoďte na psychiatrii, protože s největší pravděpodobností Vám psychiatr předepíše antidepresiva. Antidepresiva však jen člověku umožňují přežít to nejhorší, neřeší však problém.

 

Přečetla jste si na internetu, že panická ataka je strach a neklid bez příčiny. Je to ale strach a neklid bez zjevné příčiny. Nic se neděje náhodou a bez příčiny. I Vaše panické stavy mají příčinu. Patrně v dětství nebo ještě v hlubší minulosti. Je tedy třeba udělat tři věci:

 

  1. Vyhledat příčinu, pochopit ji a zpracovat
  2. Naučit se, jak se chovat, aby ataka nepřišla a nebo když už přijde, aby hned odešla a nepohltila Vás
  3. Vyhledat myšlenky a programy, které řídí Vaše chování a nahlížení na svět a které vedou k panickým stavům a změnit je

 

Toto vše umožňuje metoda Emočních rovnic. Já se jako kouč na klienty s úzkostmi a panickou poruchou specializuji. Neváhejte a napište mi. Domluvíme se, jak je možné pokračovat dál a dám Vám konkrétní rady šité jen Vám na míru.

 

Budu se těšit na Vaši odpověď.

 

S pozdravem

Luďka Ježová, certifikovaný senior kouč Emočních rovnic

Odpovídá kouč:

Ing. Luďka Ježová
Dnešní dost šílená doba klade na nás všechny opravdu vysoké nároky, a tak se každý z nás může dostat do situace,...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.