výchova dětívýchova dětí

Dotaz čtenáře 18 duben 000 05:06

Dobry den. Donedavna jsem zil s zenou a jeji 8 letou dcerkou.Nas vztah byl od pocatku docela napjaty,hlavne kvuli spusobu zivota pritelkyne a vlivu toho na jeji dcerku.Da se rict ze neresi nic co se tyce poradku,uklidu a z casti i hygieny.Odmita tak banalni veci jako je prani a vypere jenom kdyz uz nema co oblect na malou do skoly,v koupelne se proto vrsi kupa nevypraneho obleceni snad i rok,v kuchyni se vrsi nadoby kolikrat i pres 14 dni kde vse kvasi a letaji musky je citit zapach a uklid bytu je podle jejich slov zbytecnost,byt ma na uzivani ne na uklizeni.Mala trpi enurezi a casto se v noci pocura no rano aniz by se osprchovala nebo umyla zoubky ji posle do skoly.Veci na obleceni at uz male ci jeji jsou nahazene ve skrinkach bez ladu a skladu. Spocatku jsem se to snazil napravit tim ze jsem se snazil uklizet prat nebo alespon u male dohlednout nad hygienou no jezdim za nema jednou za 14 dni pracuji v zahranici,a po navratu ti bylo stejne.Prosim poradte co delat.Dekuji.

Zeptejte se nás

Náš tým koučů je každodenně připraven reagovat na situace, se kterými se v životě setkáváte. Pokud se vám některé z nich opakují a nevíte, jak se znich vymanit, zkuste nás oslovit svým prvním dotazem.

Vstoupit do naší poradny

Dobrý den, obracíte se s prosbou o radu co dělat. Jak říkáte, váš vztah byl s partnerkou napjatý. Tato napjatost a zřejmě opakující se hádky mohly stát za enurezi holčičky. Holčička zřejmě trpěla díky napjaté atmosféře v prostředí, kde žila.

Při hlubším prozkoumání lze zjistit, co konkrétně vyvolává potíže dítěte. Stav, který popisujete může vykazovat známky porušení zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů, který vymezuje sociálně-právní ochranu dětí v § 1 jako ochranu práva dítěte na příznivý vývoj a řádnou výchovu. Dále  zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (§ 871, odst. 1), a zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník (§ 196 až § 197) definuje co je rodičovská odpovědnost a co je zanedbání péče ( špatné podmínky - zabezpečení základních podmínek pro dítě - hygiena, jídlo, bezpečí atd.). Osoba, která má podezření, že dochází k porušení zákona, má oznamovací povinnost. Co se týká vašeho vztahu, stálo by za to se podívat blíže, proč, když váš vztah byl od počátku napjatý jste v něm setrvával ? Proč jste žil ve vztahu, který nebyl harmonický ?  Stálo by za to podrobněji prozkoumat, co vás tam drželo, abyste mohl prožít nový vztah bez tohoto napětí.

Odpovídá kouč:

Mgr. Žana Mahďáková
„Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.“ Mahátma Gándhí Každý z nás v životě zažil situaci, kdy si řekl: Má...Objednání lekce s koučem
Získejte 1000 Kč / 40 € na svůj první koučink.