OHODNOŤTE ČLÁNEK:
2.5.2019

Jako muž se chci dotknout problematiky, se kterou se potýkám skoro denně. Na každém kroku pozoruji muže, kteří mi jako muži vůbec nepřipadají. Jakoby ztratili to podstatné, co muže dělá mužem a honosí se něčím úplně jiným.

Neříká se mi to dobře, poněvadž jako sám muž musím poukazovat na vlastnosti stejného pohlaví, které jsou mi odporné. Vidím, že tento svět je plný mužů, kteří si ani nezaslouží být muži. Jsou to právě muži, kteří mezi sebou válčí, stále vytahují nějaké zbraně a zapomněli, že již nejsou na písku. Zapomněli, že již nemusí bojovat za své autíčko jadernými raketami.

Jsou u moci a hamtají jenom pro své kapsy, aby si splnili nějaké své potlačené sny. Díky jejich chamtivosti padají celé firmy a banky. Za jejich pádem nestojí nikdo jiný než hrstka mužů, jejichž oko nesměřuje nikam jinam než do jejich vlastního trezoru.

Jsou to opět muži, kteří svojí neukojenou touhou utrácejí ohromné peníze za pornografii, stavějí veřejné domy, kde z žen dělají závislé oběti a zneužívají i nevinné děti ke svým choutkám a libůstkám.

Ze svědectví mnoha žen jsem se dozvěděl, že jsou to opět muži, kteří jsou bezcitní, prolhaní, nespolehliví, urážliví a hloupí. Nedovedou se vcítit do myšlení žen a jde jim jen o jediné: najíst se, napít se, zasouložit si a podívat se na fotbal.

 

Nedořešené kompenzace z dětství

Tento svět je plný malých kluků, kteří si v něm kompenzují svá nedořešená dětství. Když pohledíme na Hitlera, Stalina, Brežněva, Gottwalda a jiné historické šašky, za jejichž skutky leží jenom krev, zármutek a smrt a zkusíme-li si připomenout, co bylo motivem jejich chování, zjistíme, že nic jiného než nevyřešené dětské jizvičky a msty.

Muži, muži a opět ti zatracení muži. Vše na tomto světě řeší muži. A výsledek? Cituji server www.ihned.cz:

„Ze závěrečné zprávy institutu vyplývá, že výdaje na zbrojení ve světě v posledních devíti letech vzrostly o 45 procent. Loni se na vojenské účely vydalo už celkem 1,46 bilionu dolarů. Za osmileté funkční období amerického prezidenta George Bushe americké vojenské výdaje reálně vzrostly na nejvyšší úroveň od doby druhé světové války, nejvíc výdaje na války v Afghánistánu a Iráku. USA loni vydaly na zbrojení 607 miliard dolarů. Částka představuje zhruba 42 procent světových výdajů na vojenské účely. Na druhém místě skončila s 85 miliardami dolarů Čína. Za ní následovaly Francie, Británie a Rusko, které vynaložilo loni asi 59 miliard dolarů. Čína a Rusko podle zprávy od roku 1999 své zbrojní výdaje téměř ztrojnásobily.“

Na druhou stranu každých šest vteřin umírá hlady jeden člověk a na světě žije jedna miliarda lidí bez přístupu k potravinám.

 

Proti komu stále bojujete?

Proti komu, pánové, stále bojujete? Proti komu zbrojíte? To vám nestačilo házení písku v dětství a kradení koloběžky kamarádovi? To se musíte stále kompenzovat na nevinných, kteří s vašimi jizvičkami nemají vůbec nic co do činění?

Jsou to opět muži, kteří sestavili stovky náboženských systémů a jim odpovídajících božstev a pak se mezi sebou hádají, který ten bůh má vlastně pravdu. Válčí a nenávidí se, i když pak hlásají, jak je právě ten jejich bůh mírumilovný a plný lásky. Jen si představte, že církev, jejichž nejvyšším představitelem je Ježíš Kristus a Bible, upalovala, zabíjela a světila Hitlerovy zbraně. Přitom ve svých kázáních jsou všichni pastoři plni řečí o milosti a velikosti lásky boží.

Pánové muži, prosím, odejděte ze scény zpět na vaše pískoviště a nechte planetu v klidu žít. Jděte si utišit své nedodělky mimo scénu světa!

Denně potkávám muže s nulovým sebevědomím, kteří se tváří jako Rambo, v posilovně potetovaní zvyšují svoji nulovou hodnotu zvedáním 100 kg činek a přitom z jejich hlavy fičí prázdnota a nulová inteligence. Nebo naopak muže s překypujícím sebevědomím, ale bez citu a lásky. Svojí naboptnalou hodnotou akorát unavují a nepřinesou nic pozitivního. Akorát poukazují na sebe, chtějí všem dokazovat, jak jsou nádherní a přitom by je každý nejraději odstavil na vedlejší kolej a nechal je shnít.

 

Správné vychování svých dětí

Z praxe vidím, že za vším tím, co jsem napsal, stojí máma a její postoj k mladému muži. Její chování, řeč, pohledy a vztah k otci předurčuje budoucí postoje jejího potomka. Zda vyvede do světa mladého prince, hodného následování či trosku která si na všech frontách bude dokazovat, jak je dobrá, krásná a bezchybná a bude jí jedno, kolik lidí za to zaplatí životem.

Jsem pro odstavit tyto kazisvětné figurky a dát více prostoru ženám a k tomu poučit matky, aby správně vychovávaly své svěřence.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.