OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Emoční rovnice v době těhotenstvíEmoční rovnice v době těhotenství

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
7.6.2018

Emoční rovnice nás mohou provázet v různých etapách života. V každé chvíli nám mohou ukazovat naše vnitřní nastavení. Pomoci nám, abychom svoji situaci, pokud nemáme pocit, že ji prožíváme podle svých desítek, mohli doladit a posunuli se tam, kde opravdu chceme být. Dělají nám průvodce i ve vzácných chvílích, které můžeme prožít jen jednou za život.

Jednou z takových významných životních etap je těhotenství. Záměrně nepíšu jen o životě ženy, protože těhotenství je v současné době vnímáno jako společná událost, není jen záležitostí ženy, jak tomu bylo kdysi. A oba partneři často vnímají, že těhotenství výrazně mění i jejich vztah.

Těhotenství je právem nazýváno jiným stavem. Jsme více citlivé, objevují se v nás dosud neznámé pocity. Někdy mají ženy pocit, že se nemají čeho chytit, všechny jistoty se jim nepochopitelně ztrácí před očima. Některé z nás máme tendence si tyto pocity vyčítat. Snažíme se je potlačit, často vůbec nechápeme, proč se v nás tyto nálady objevují. Není nám jasné, proč se na jednu stranu těšíme a na druhou stranu máme obavy.

Vnímáme silněji nebezpečí ve světě, obáváme se, že by nás mohlo zradit vlastní tělo, cítíme nejistotu ve vztahu s partnerem, bojíme se porodu, obáváme se už dopředu nástupu do práce po mateřské dovolené… Jsme více citlivé. Jsme více bezbranné vůči nepříjemným zprávám, které jsme dříve nechávaly projít bez povšimnutí. Jako bychom si potřebovaly prověřit, čemu můžeme opravdu věřit, na co se můžeme opravdu spolehnout.

 

V čem nám mohou být Emoční rovnice v době těhotenství prospěšné?

  • S jejich pomocí se můžeme připravovat na porod.
  • Pomohou nám uvědomit si, zda prožíváme nějaké skryté obavy. Můžeme s nimi pracovat a ideálně již na začátku těhotenství odstranit případný strach z průběhu těhotenství i samotného porodu.
  • Umožní nám prozkoumat svůj kvadrant vztahů.

V každé oblasti je vítané přistupovat ke zkoumání s láskou. Brát jednotlivá zjištění jako něco, co zde je a konečně může odejít.

 

Nabízí se nám několik oblastí:

Vztah maminky k děťátku.

Podle postupu práce s Emočními rovnicemi si můžeme uvědomit, na jakém čísle vnímáme náš vztah k děťátku, k těhotenství. Pokud nemáme desítku, zkusme přijít na to, co nám v krásném prožívání těhotenství brání.

I když si dítě přejeme a těhotenství si naplánujeme, spolu se změnou parametrů se mohou objevit situace a pocity, se kterými jsme nepočítaly. Mohou se objevit skryté obavy, strach, můžeme se cítit nejisté co se týče prožívání tělesných změn, nepřipravené na situaci a novou roli, která nás čeká.
Můžeme se zcela přirozeně obávat, zda vše zvládneme. Často jsme vystrašené z vyprávění kamarádek o jejich vlastním těžkém porodu. Pokud strach nezpracujeme, nejen že si jej neseme s sebou často zbytečně po celou dobu těhotenství, ale navíc dáváme i děťátku jasné signály o tom, že jeho život může být ohrožen.
Je moudré si tyto pocity přiznat. Nepotlačovat je v sobě. Protože v nás žije a roste nový život. A ten naše emoce velmi citlivě vnímá. Staví z nich svůj svět.
Jen to, co si přiznáme, může odejít.

 

Vztah našeho partnera k děťátku.

Prožívání emocí a jejich uvědomování se víc a víc otevírají i muži. Pokud má partner zájem, je zde příležitost i pro něj. Můžeme prozkoumat, na jakém čísle vnímá svůj vztah k dítěti. Uvědomit si, co mu brání v prožívání desítky. Podívat se do sebe, jak se cítí připraven na roli otce. Zda se těší. V čem pociťuje obavy a nejistotu.

 

Prozkoumat kvadrant partnerského vztahu.

Těhotenství mění vztah mezi partnery. V době příprav na příchod děťátka můžeme na vzájemný vztah zapomínat. Často díky potřebě stihnout vše, než se dítě narodí, žijeme více v budoucnosti. Můžeme se tak znovu jeden na druhého naladit. Znovu jeden o druhém vědět. Věnovat se jeden druhému.
Partner nás v době těhotenství chrání, je pro nás oporou. A často se právě muži cítí i přes svoji snahu ženou odmítáni. Jako by se jim vzdálila. Zde je krásná příležitost zůstat nejen otevřeni jeden k druhému, ale společně svůj vztah i vědomě prohloubit.

Být otevřeni vůči svým pocitům je věc, kterou můžeme zpětně ocenit víc než to, že jsme měli pro miminko nachystaný kočárek s nejmodernější výbavou.

Zkoumáním vlastního těhotenství i vztahu často léčíme naše vlastní pocity, které v sobě máme hluboko uloženy ještě z doby, kdy jsme sami byli v maminčině bříšku.

Vztah s dítětem, který jsme pěstovali od prvního okamžiku, nekončí tím, že dítě odchází v dospělosti z domova žít svůj život. Naopak. Víme, že spojení, které jsme kdysi navázali, ač jsme naše děťátko ještě neviděli, je stále pevné, i když se nám naše dítě znovu ztrácí z očí.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.