Peníze si dnes získávají roli, kterou nikdy v historii lidstva neměly. Všichni je mají a předpokládá se, že s nimi budou umět manipulovat jako ti, kteří jich vždy měli dostatek. Stejně tak se tváří i společnost, ve které žijeme, jež se snaží každého přesvědčit, že má na to, aby žil jako bohatý, že vše je k dispozici a stačí jen jeden podpis a svět majetných je okamžitě k dispozici.
Při pečlivějším zkoumání moci a zákonitostí peněz však dospějeme k závěru, že zkratky k jejich získávání vedou do pekel. Proč? Protože vlastnit majetek je výsledkem postupného získávání určitých návyků a zkušeností, získávání majetku trvalo celá desetiletí a předával se z generace na generaci. Praděd založil podnik a jeho úsilí se dědilo i několik staletí.
Majetek se postupně budoval a každým rokem se k němu přidalo několik málo nových aktiv. S rostoucím majetkem se rod učil i s novými hodnotami zacházet. Nebylo těžké v rozmezí let postupně vysledovat, co majetek rozvíjí a co jej ničí.
Vlastnit znamenalo především někým být. Jinak nebylo těžké přijít o všechno během několika let. Stačilo pár chybných kroků a nerozvážných rozhodnutí a po léta hýčkaná aktiva se nenávratně rozplynula. Stejně tak jako dobře vyřezané housle nevyrobí učeň, tak hojnost majetku neshromáždí podnikatel začátečník, či nově zvolená vláda.
Rád bych v dnešní společnosti poukázal na některé určující faktory, které jsme podědili a které zcela zásadně ovlivňují naše finanční myšlení. Jak víme, náš mozek se naučil všemu, co nyní v sobě má, během vývoje do 7 let života jedince. A od koho jsme se učili? Od svých rodičů a prarodičů. A od koho se oni učili? Od svých rodičů a prarodičů. A od koho se oni učili…?
Takže pochopení historie formování našeho myšlení je důležité pro pochopení toho, proč jsme se svými hlavami tam, kde právě jsme. Takže:
Jako národ jsme se sice v roce 1918 osamostatnili, tvrdím však, že nás tato svoboda stála tisíce miliard, ztrátu sebevědomí a češství, touhu se prosadit a opět být tím, čím jsme po mnoho staletí byli. Jsme dnes, a to opravdu není divu, utlačenými, nemajetnými lehce ovlivnitelnými jedinci, kteří sice chtějí všechny výhody západního světa, ale nedorostli do nich. Komunisté připravili naše otce o dědictví jejich otců, o úspory v bankách na důchodových připojištěních, na akciích podniků, které byly znárodněny, na rodových příslušnostech a z nich plynoucích majetků atd. Chceme výhody
Švýcarů ve zdravotnictví a zapomínáme, že tento národ je nevybudoval přes noc. Divíme se, že naše zdravotnictví i jiné oblasti stagnují, a zapomínáme, že stále je v našich řadách mnoho těch, kteří ještě před několika lety hráli role v StB a dnes mají plná ústa ozdravných řečí.
Ať chceme, či ne, máme ve svých hlavách zděděný zmatek. A s touto hlavou budeme opět produkovat stejné věci, jako naši předchůdci. K tomu, abychom mohli zahájit změnu, potřebujeme hlavu vyčistit od nepořádku, a to se dá udělat s pomocí vyhledání Emočních rovnic a jejich otočením v náš prospěch.
ZÍSKEJTE KONTROLU NAD SVOJÍ ZLOBIVOU HLAVOU
a objevte lepší verzi sebe sama odhalením špatných programů z dětství