OHODNOŤTE ČLÁNEK:
5.9.2018

Při svých setkáních s klienty se často setkávám s otázkou jak to udělat, abych si životního partnera správně vybral, aby se mi vztah s ním časem nerozpadl a nezevšedněl, aby mi partnerka neutekla s jiným?

Rozhodl jsem se proto, že seskupím nejdůležitější pravidla, jejichž uplatňováním si vytvoříte vztah, po kterém toužíte.

Nejprve si ale uvědomme, že nás sice všechny několik let učili, jak psát a počítat, ale již nikdo nám nevštěpoval základy vztahové inteligence, takže jsme vlastně úplní vztahoví analfabeti. Neumíme se ve vztazích pohybovat a případné lásky řešíme pomocí vrozené inteligence, což není nic jiného než metoda pokus a omyl.

 

3 stádia v oblastí vztahů

Do prožívání zdravých vztahů musíme dorůst. V prvním stadiu jsme všichni v tzv. vztahové závislosti. Jsme závislí na matce, na kamarádech a na první lásce. Nedovedeme si život bez nich představit. Kdyby nás nechali být, máme pocit, že život končí. Říkáme si: „Když uděláte, co já chci, budu se mít dobře“. Mnozí lidé se z této závislosti nevyhrabou za celý život.

Druhým stadiem je vztahová nezávislost. V tomto stadiu si myslíme, že nám patří svět. Že k životu nikoho nepotřebujeme a že všichni kolem nás mají své životy, které ten náš nemohou nijak ovlivnit. Máme vysoké mínění o sobě a všem dáváme najevo, že jediným správným světem je ten náš. Tento, na sebe orientovaný přístup, ve kterém opět mnozí uváznou, je příčinou údělu mnohých samotářů a ve společnosti nefunkčních jedinců.

Posledním a nejvyšším stadiem vztahové inteligence je vzájemná závislost. Do ní se dostáváme pouze přes vztahovou nezávislost a tato schopnost nám dává možnost se ponořit do prožívání vztahů se zcela jiným náhledem. Umíme být nezávislí, nevyžadujeme od partnera, aby otročil našim požadavkům, a poskytujeme mu plnou svobodu. Jsme ochotni vztah kdykoliv ukončit, pokud se ukáže jako nefunkční.

Silně si uvědomujeme, že můžeme sice kdykoliv jednat jako svobodný jedinec, ale tohoto práva vždy nevyužíváme, poněvadž si uvědomujeme, že společné soužití nám dává vyšší hloubku prožitků a rozvoje než předchozí formy vztahů. Cítíme, že s partnerem dokážeme společně více, než bychom dokázali sami.

Pro zdárný rozvoj se musíme dostat do stádia vzájemné závislosti.

Nyní přistupme k důležitým poučkám, jejichž aplikováním můžete získat vztah, po kterém toužíte. Jsou neměnné a pracují s matematickou přesností. Buď je využijete pro sebe, nebo se jejich síla obrátí proti vám.

 

Naši partneři mají má 70% Emočních rovnic podobných

Jako vynálezce Teorie Emočních rovnic jsem přišel na další jev. Pokud si partneři odhalí své Emoční rovnice, zjistí, že až 70% z nich mají podobných. Vzájemně si tedy potvrzují své vlastní emoční nastavení. Mozek nám sice někdy na počátku vztahu dával pocit, že druhý nás přitahuje, ale nešlo o nic jiného, než o budoucí zárodek nového pole pro vzájemné potvrzování. Pokud tedy chceme partnera jiného, než jaké jsme doposavad měli, musíme si nejprve vyčistit hlavu od Emočních rovnic, které jsou v protikladu s našimi představami o budoucím životním partnerovi.

 

Sestavte si objednávku životního partnera

Lidé mají mnoho představ, jak by jejich skvělý partner měl vypadat, ale nedovedou je specifikovat anebo jich mají tolik, že jsou nerealizovatelné. Pomoc při utápění se v představách nabízí má objednávka partnera. Pomůže vám přesně specifikovat, co od partnera chcete, a oddělit důležité od nepodstatného.

 

Otestujte ho!

Pouze bláhový lovec spoléhá na první ránu. Je příliš idealistické si myslet, že první láska otvírá široké dveře do světa nekonečné zamilovanosti a partnerské pohody. Zapomeňte na to a dotyčného si důkladně prověřte, zda je opravdu tím pravým. Pro tento úkol jsem pro vás sestavil pomůcku 4 metody pro výběr životního partnera.

Není nic horšího, než po letech prohlédnout a spatřit partnera ve skutečném světle. Jako by se svět proti vám spiknul a nevěříte svým očím. Pozoruji skoro při každé návštěvě restaurace, jak muži doslova „oblbují“ své vyhlídnuté krásky a naparují se v tom nejlepším světle, aby udělali ten nejlepší dojem. A jejich protějšky jim to ve většině případů pěkně hltají přímo z ruky. Nevědí totiž, že na počátku je každý hezčí a lepší než za 10 let.

 

Otestovaný vztah udržujte bez poskvrn

Myslíme si, že velká láska a skvělý sex dává záruku nekonečné blaženosti. Není to tak. Denně jsme svědky rozpadu velkých lásek a i ty nekrásnější dívky končí jako stařeny, o které nemá nikdo zájem. Intenzita lásky se mění a sex s tímtéž partnerem může snižovat svoji intenzitu.

Proto se musíte naučit svůj vztah leštit a nedovolit okolnostem, aby se podepsaly šrámy na vašem skvostu. Zjistil jsem, že hezký vztah nerozkládají velké věci, ale prkotiny a drobná nedorozumění. Dvojice si zvykne na intenzivní prožitky svých emocí a s odstupem času si myslí, že nějaké drobnosti nemají na to, aby se základem jejich nádhery pohnuli. Není to tak! Prkotiny rozkládají vztah!

Proto absorbujte a zaveďte moji další pomůcku Domácí ústavu a 3x a dost! A jednou za rok provádějte technickou kontrolu svého vztahu.

 

Je-li nejhůř, ptejte se

Komunikace je základem dorozumění. Proto ji stále využívejte. Ve vztahu je v rozporu se známým rčením více slov lépe než méně. Raději ať mě partner vyzve k tichosti, než aby si stěžoval na nedostatek komunikace z mé strany. Vždy jsem prosazoval rčení, že rychlého snáze zklidníš, než pomalého urychlíš. Stejně to platí pro vztahovou komunikaci: Sdílnějšího spíš přivedu ke krocení slov než stydlivě se vyjadřujícího k horlivé komunikaci. Zažil jsem to mnohokrát. Nekomunikace je téměř neléčitelným morem.

Pokud se dostanete na pokraj neřešitelnosti a už si s partnerem nevíte rady jak dál a zda vůbec dál, klaďte si jednu jedinou otázku: stojí vám tento partner za to, abyste s ním budovali celoživotní vztah, aby se stal spolurodičem vašich dětí, atd? Pokud zjistíte, že to jednomu z dvojice nestojí za to, váš vztah skončil již dávno a nesnažte se jej opravovat. Nemá to totiž cenu. Nečekejte na budoucnost, až vám potvrdí správnost mých slov a ukončete jej ihned.

 

Závěrem

Vztahy jsou nejemočnějším kvadrantem a stojí za to, aby nám přinášely příjemné okamžiky. Využijte proto tyto mé objevené metody pro vytvoření příjemného života s někým, kdo váš život přivede na novou úroveň.

 

Co můžete pro sebe dělat dále?

1. Najděte si své Emoční rovnice s pomocí mého online programu.

2. Zkuste kouče.

3. Najděte si svého pravého partnera s pomocí mého audio průvodce CD

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

5 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.