PODVĚDOMÍ se za normálních okolností nemění okamžitě ani nepodniká okamžité kroky.
Vysvětlím vám to na příkladu zajíce a želvy. Znáte bajku o tom, jak spolu závodili? Kdo nakonec zvítězil? Želva, ačkoli by si každý vsadil na zajíce. A právě tak funguje naše mysl.
VĚDOMÁ mysl je jako zajíc: neustále skáče a pobíhá okolo, činí ukvapené závěry a snaží se, aby se něco neustále dělo. Určitě skvělá vlastnost a já proti ní nic nemám, ne vždy se však hodí.
PODVĚDOMÁ mysl, zejména pokud jde o projevy našich záměrů, se mnohem více podobá želvě: chvíli trvá, než se „rozhoupe“ a dá se do práce. Paradoxem ovšem je, že právě PODVĚDOMÁ mysl nakonec v závodě pokaždé zvítězí.
PODVĚDOMÍ musíme dopřát na zadaný úkol dostatek času. Nějakou dobu trvalo nastavení našeho vnitřního programu, a určitý čas si proto vyžádá také jeho změna.
Schopný kouč vám pomůže změnit vnitřní programy mnohem rychleji, stejného výsledku ale můžete dosáhnout sami s pomocí knihy nebo online studijního programu – umožníte tak želvě pracovat na daném úkolu a dosáhnout požadovaného cíle.
Jednoduchá definice transu zní „úzce zaměřená pozornost“. Praktičtější vymezení transu je ovšem toto: obvyklý způsob, jak přijímáme a filtrujeme informace a jak na tyto informace reagujeme, a to bez ohledu na to, zda jsou „skutečné“, či nikoli.
Trans působí jako filtr. Může jít o vytržení v podobě štěstí, boje, pocitu hojnosti, chudoby atd.
Musíme si však uvědomit, že ve stavu transu se nacházíme neustále. Jsme v něm já i vy. Pokud by se mě někdo zeptal, jak mu můžu pomoci, odpověděl bych takto: „Můžu váš trans změnit, pak ale budete pouze v dalším stavu transu.“
Často lidem říkám, že nejsem hypnotizér, ale spíše dehypnotizér. Mým úkolem je pomáhat druhé dehypnotizovat od návyků a přesvědčení, které jim neposkytují to, co chtějí, a změnit jejich trans neboli zaměření pozornosti z takového, který působí v jejich neprospěch, na takový, který jim pomáhá.
ZÍSKEJTE KONTROLU NAD SVOJÍ ZLOBIVOU HLAVOU
a objevte lepší verzi sebe sama odhalením špatných programů z dětství